Автор Тема: Извънземните (не по Спилбърг)  (Прочетена 5363 пъти)

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Извънземните (не по Спилбърг)
« -: 11 Декември 2010 12:00:48, Събота »

© Олег Г. Айранов
 
 Не че си нямах друга работа, ама в това парче текст как да не се препъна:
 99% от хората живеят на нашата планета затова, защото те са коренните жители на Земята. Оставащите 1% — не са местни, а извънземни. И са тук не просто така.
 Хе-хе, още една конспиративна теория, развеселих се аз, значи този път не евреите, не масоните, а извънземните. Що пък не?
 За разлика от повечето писания в този жанр, вместо споменаването на вече изтърпени или предстоящи изпитания на човечеството, тук беше дадена само една формула:
 денят + месецът + последната цифра от годината на раждане... и т.н. и т.н. След няколко нумерологични пиниза се получавало някакво тайно число и ...ако тайното число съвпада с последната цифра на годината, вие не сте истински землянин. Вашите корени са някъде във вселената.
 Не ми трябваше даже и калкулатор, сметката беше като за второкласник...
 Всъщност винаги съм си знаел, че съм доста обикновен и посредствен, така че резултатът не ме изненада особено. Бях си прост землянин и толкова. Така де, то ако беше иначе, сигурно щях да съм Шекспир или Айнщайн или поне да се занимавам с нещо по-интересно или смислено от сумирането на цифри.
 Рожденият ден на Шекспир се оказа неизвестен. Ама сигурно нарочно го е укрил, хитрецът му с хитрец! За Айнщайн останах леко разочарован - разминал се беше за една бройка с извънземността.
 Добре де, хубаво, след като не са общопризнатите гении, кои бяха тогава тези мистериозни пришълци от вселената? Почесах се с молива и се захванех с това, с което трябваше да започна от самото начало...
 За жена ми почти съжалявах. Ако беше извънземна, поне щях да си имам оправдание, защо съм под чехъл, така де, няма да тръгна да се репча на извънземните, я. Но и тя се оказа проста землянка, като мене. Поколението тоже. Оф, как да ми върви в този живот, като си нямам връзки? Сетих се за лафовете в автобиографиите от едно време: "произхождам от семейство на селски труженици...”. Дали някой ден щяхме да пишем: "произход: обикновен землянин”? Опа, я чакай...
 Проверих три пъти, не можеше да има съмнение, цифрите не лъжат!
 Охо, брато, такава ли била работата!?
 Ти затова ли все ми се правиш на велик, затова ли се инатеше за всичко, когато бяхме малки? Да беше казал две думи, толкова зор щеше да ни спестиш и на двамата! Ама добре го бяха издокарали извънземните дизайнери, още от ранно детство та досега всички казваха, колко сме си били приличали. За всеки случай направих още една аритметика. Горката ми землянска майка, дали е подозирала, че е станала обект на конспирация? Кой знае, колко се е кахърила жената заради това джереме брат ми, а то си е било чиста проба кукувица. На фона на нейната роля и дял въпросът, дали баща ми е бил част от заговора или само статист оставаше академичен.
 ОК, за брат ми ясно, кой друг?
 Още на третия опит открих сред приятелите си следващия извънземен. С него се бяхме напивали неведнъж и сега сериозно се замислих за това, какво ли е ставало, когато на следващия ден ми е липсвал спомен за вечерта. Мамка им и извънземни! Кой знае какво са ми претакали. Или са се опитвали нещо да ме програмират? Поне вече имах обяснение за прогресивното си затъпяване с годините.
 Обзе ме параноя. Започнах да проверявам подред всичките познати, на които знаех рождените дати. Трябваше ми известно време, докато се успокоя, не намерих други пришълци. Статистиката се оказа вярна - извънземните били един процент, не повече.
 То това хубаво ама един процент от нашето народонаселение са къмто осемдесет хиляди души! Бройката е достатъчно голяма за да попълни целокупното правителство, армия, полиция, БАН и дявол знае още коя възлова институция на страната. Какво правят всъщност тези извънземни по цял ден? Брат ми нямаше какво да го питам, щом си е траел до ден днешен, и сега нямаше да изкопча нищо от него. Но цялата работа си беше височайша несправедливост. След като гонят тука някакви свои задачи на наш гръб, можеха покрай другото да запълнят дупките по пътищата, да оправят бакиите на здравната каса или поне да пуснат по магазините пушено сирене като едно време. А те нехаеха и си питаха старата шапка! Или пък не можеха? Това което не е по силите на Брюксел, може да се окаже непосилно и за тях, знам ли?
 Значи, ясно, каквито и да са - и те не са всесилни. Настроението ми почти се оправи.
 Хайде сега, какво пък толкова? В страната ни има 5% цигани, 10% турци, 20% мафиоти и почти 90% всякакви ненормални. Единия процент извънземни просто се губи, даже не се усеща.


Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #1 -: 11 Декември 2010 12:01:49, Събота »
Поради промените в сайта, които налагат местене и триене на темите от главната страница на сайта във форума, копирам отговорите на хората по тази тема от лицето на сайта, за да не се загубят.

1 lorda22
 Всички ли вярваме в извънземни(въпреки че някои хора са скептици,те наистина съществуват). Няма много доказателства за тяхното пребиваване в космоса, но много учени се опитват да разберат дали наистина има живот на по отдалечените планети от Земята.


Неактивен windo

Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #2 -: 31 Януари 2011 05:38:51, Понеделник »
Това за номерологичните глупости не го вярвам,въпреи че след смятае по дадената формула си получих годините на които съм и малко се замислих по темата. Може би да съм извънземен но след една цигара се успокойх и сметнах ,че само още няколко месеца ще съм такъв след това ще получа "земно гражданство" biggrin . Ако сте гледали мъже в черно немога да се сетя точно в 1 или 2 една от последните сцени беше как в топче на нашйника на една котка се поместваха галактики.
 А следващата сцена бе как нашата планета,галактика вселена е в ръцете на някакво човече което си играеше с множество такива топчета. Не сте ли сколкони да вярвате на тази холивудска теория. Как може да вярвате сляпо например в Библията а да отричате напълно съществуването на друг разумен или неразумен живот в космоса. Преди минути прочетох пост за "паметта на водата" пълни глупости според мен за сметка на хомеопатите който са го превърнали в религия. Най вероятно има живот в космоса освен ''Мир" все пак сме стигнали само до луната.
Some people are just so fuckin' IGNORANT!!!

Неактивен Zapko_

Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #3 -: 7 Ноември 2011 01:12:54, Понеделник »
Аз опредено съм на мнение, че във цялата вселена ние не сме единствените разумни същества. Има милиони истории, факти, книги, разкази на очевидци които потвърждават съществуването на извънземна раса. По принцип не съм човек, който се влия от числеността или от много бройните факти винаги мога да споря и оспорвам нещо за което не съм съгласен, но в този случай мислейки рационално просто няма как на Земята да се развива единствената форма на живот, а освен това със извънземните, до някаква степен се отварят много врати и отговори в миналото на които се намира в известен слисал някаква логика, която позволява да погледнеш нещата от друг ъгъл. За мен хора които не вярват в извънземни са по скоро, ограничени. В смисал такива които са свикнали с едно и също ежедневие една и съща сивота и просто не могат да погледнат по различно на нещата.
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса!!!

Неактивен Aurelia

Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #4 -: 9 Април 2012 12:29:51, Понеделник »
От научна и рационална гледна точка, няма как из цялата неимоверно голяма или дори безкрайна Вселена да се създали условия за образуване на живот само на една единствена планета. Определено вярвам, че съществува разумен живот и отвъд нашата слънчева система.

Неактивен chrystin

Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #5 -: 23 Август 2012 23:56:21, Четвъртък »
Chimera, az imam sushtite vuprosi kato tebe i po sushtiq na4in tursq otgovorite za sebe si. Kazvash 4e brat ti e izvunzemen, naistina li nishto ne e spodelql s teb! Bih iskala da se svurja s teb li4no i da pogovorim za tezi neshta. Sushto ste ti buda blagodarna ako mi kajesh na4ina po koito se opredelq koi e izvunzemen i koi ne.

Неактивен Филикощерица

Извънземните (не по Спилбърг)
« Отговор #6 -: 12 Март 2013 23:44:41, Вторник »
Няма да забравя как Живков чакаше извънземните на едно летище. biggrin
 Не вярвам във антенките и зелените човечета.Вярвам че,може би някъде във вселената съществува друга разумна форма на живот.
То целия свят е болен,синко.Едни от това,други от онова.Няма здрав човек на света.Гледаш тялото желязно,а душата-гнила!