Отворена дискусия > ДНЕВНИЦИ

Дневник на ScorpioVenus

(1/3) > >>

ScorpioVenus:
 :)

ScorpioVenus:
Здравей, скъпо Дневниче!  ;;)
И здравейте на всички, които попаднахте в моя дневник!  [witch]


Днес е моят ден 1 в по-осъзнатото боравене със собствената ми енергия. Днес като за начало изчетох 2 материална от TheShadow в секцията Liber MMM и по-конкретно това бяха "Кратка история на хаос магията" и "Сигили". Отворих също и някой друг дневник, за да видя как протича работата. Това, което си направих като извод днес е, че най-вероятно работата с хаос магията ще ми хареса, защото както обичам да казвам на близките си - ориентирам се най-добре в хаоса.  :D  Та, нали щом Вселената се стреми към ентропия, ние трябва да намерим своя начин да се приспособяваме? Както и да е, шегата настрана.
 
Тъй като днес прочетох материала за сигилите, в него и ще се концентрирам на първо време. И за да задействам успешно хода на сигил магията, първо трябваше да отметна първото изискване, а именно - да заявя своето намерение. Е, като отдавна не си си задавал въпроса "Какво искам?", това не е лека задача. Падна голямо мислене. И тук е момента да благодаря за всичко, което имам в живота си към момента. Та, като един студент, най-близкото до акъла, което си помислих първосигнално бяха пари. Но реших, че това няма да бъде първото ми желание и първа стъпка в света на магията. Реших да се обърна малко по-дълбоко към себе си и съответно осъзнах, че искам да променя нещо, което винаги съм отчитала като слабо звено в същността си - комуникацията. Да, разбира се, че искам доста по-мащабни неща като физическо и психическо благополучие, финансово благосъстояние, хармонични отношения с околните, пътувания и т.н. и т.н. Но от материала, който четох си запомних, че колкото по-конкретен си в намерението си, толкова по-постижимо е то.


Така, че първа и втора стъпки:




1) Заявяване на намерението:
 
МОЯ ВОЛЯ Е ДА УСЪВЪРШЕНСТВАМ КОМУНИКАЦИОННИТЕ СИ УМЕНИЯ.


2) Търсене на начини за постигането му:


Най-реалните и осъществими начини за достигане до целта за мен са:
- общуване на първо място с най- близките ( показване интерес към самите тях, диалог, поддържане на добрия тон, поддържане на доброто настроение)
- общуване с хората извън дома (приятели, колеги, познати - по същия начин)
- четене ( за по-богат речник и по-добър изказ) - вкл. мога да почета нещо от Дейл Карнеги и Робърт Грийн.
- наблюдение на поведението на по-комуникативните от обкръжението ми и съответно опит за научаване на нещо от тях
- слушане на интервюта и подкастове
 
(това са нещата, които ми идват на прима виста)


За трета стъпка следва продължение ...  :D :D :D







ScorpioVenus:
Трета стъпка


3) Свързване на намерението със символичен носител.


Ето го и моят сигил.
Беше приятно това занимание със сглобяването на буквите. Запалих ароматна свещ с етерични масла за повече настроение и си нарисувах йероглифа. Избрах си синьо поради много причини. Едната от тях е, че свързвам синия цвят с гърлената чакра в йогата, тъй като именно по тази линия върви и желанието ми.  [magicwand]
Това е за сега от мен.
Скоро публикувам работа и по останалите стъпки.  [witch]

ScorpioVenus:
Четвърта стъпка:


4) Празнота (достигане на хармония със себе си)


Предвид намерението тази стъпка изобщо не е трудна. Обичам ли да съм сред хора? Да! Обичам ли да говоря с хора? Да! Е какво е намерението? Да подобря комуникацията. Бих ли предприела стъпки за осъзнато усъвършенстване? Да! Тъй като съм чела книга, свързана с кабала и по-конкретно принципите на изпълнение на желанията според кабала, прилагам подобно нещо и тук. В кабала първата стъпка за постигане на дадена цел се състои в същото, което и тук - заявяване на намерение (точно, кратко и ясно). Втората стъпка е това, което тук означава в хармония - състои се в това пред себе си да изясниш как желанието (както и пътя на постигането му) би те накарало да се чувстваш и как би подобрило света (и не конкретно само твоя свят, а и света на всички около теб). Точно това разбирам под хармония. Синхронизация. Едно цяло с всичко около теб. Е, как моето желание би подобрило моя живот и този на останалите? Ами, лесно. С подобряване на собствената ми комуникация бих постигнала две неща. Първото е за мен - адекватно изразяване на моите чувства, мнения, разбирания и т.н., комбинирано с по-добро представяне в обществото и завързване на повече приятелства. Второто за другите - по-приятна и приятелска среда за свободно изразяване на техните чувства, мнения и разбирания и т.н., комбинирано с разбиране от моя страна и потенциал за максимално хармонизиране на взаимоотношенията и изграждане на здравословни връзки помежду ни. Това са всъщност и част от нещата, по които бих разбрала, че вече съм вдигнала нивото на комуникацията си - лесно изразяване на мнение (без притеснения кой какво ще помисли), лесно завързване на приятелства, по-хармонични отношения с близките и т.н.


Всички тези размисли направих преди сън снощи. Опитах и да медитирам над желанието си и тук вече нещата не бяха толкова успешни, тъй като се унасях и усещах, че започвам да сънувам. Трудно се концентрирам и при медитация, което пък ми напомня следващото ми занимание да е с Mind control. Иначе важното е, че отметнах и стъпка 4.


Пета стъпка:


5) Изгаряне на сигила.


Е, тази стъпка липсва. Пропуснах я. Нямам възможността да изгоря сигила вкъщи (пък и с двете леви да не взема да направя някоя беля  :D :D :D ). Но пък не съм го гледала от снощи. Оставих го в една тетрадка да си почива.


6) Забравяне на сигила.
 
Ами, честно казано предвид частта от денонощието, в която го изготвях и да се бях опитала да го запомня, нямаше да се получат нещата. Не помня с точност  как изглежда самият сигил. Помня цвета и помня намерението. С времето и това ще избледнее.


Ами мисля, че до тук всичко е точно. В следващият си отговор ще споделя днешните резултати.  [witch]



ScorpioVenus:
РЕЗУЛТАТИ:


Впечатлена съм колко бързо се задейства сигилът. С него се захванах снощи към 02:00 през нощта. Почти 24 часа по-късно, вече съм се срещнала с много хора, с доста от които успях да си поговоря. Говорих и с хора, за които съм мислела, че с тях нямаме какво да си кажем. Потърсиха ме хора, с които не сме се чували от месеци. Ясно е, че това всичко е предоставяне на възможност за работа по желанието ми. Днес на моменти като говорех се усещах на моменти кое не ми харесва в начина на общуване и се опитвах да  се коригирам. Така, че на първо време поне усетих някои от нещата, които бих променила. Разбира се, нужно ми е някакво време, за да поработя над това ново качество, което целя да придобия. Затова и силно се надявам сигилът да продължи да действа със същата сила както и днес.


Та, резултатът от днес е, че се чувствам доволна и благодарна за предоставените възможности днес. Надявам се за напред да имам още такива възможности и най-вече с всеки изминал ден да успявам да се възползвам по-добре от тях. Ще споделям още резултати занапред, ако забележа нещо ново.
 [victory]

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия