Автор Тема: Самочувствие  (Прочетена 6696 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Самочувствие
« Отговор #15 -: 22 Декември 2022 18:04:21, Четвъртък »
Ако не си фен на дългия, досаден път, тогава може да пробваш със сигили. Да се научи да внушаваш на себе си нещо достатъчно убедително, че мозъкът ти да повярва в него и да започне да действа сякаш то е истина. И по този начин да го превърне в истина. 
Това не е начинът по който сигилите действат...
Трудно ще подействат по друг начин, ако те първа започваш да се занимаваш с магия и това ти е най-най-първият опит.  [wizard]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Самочувствие
« Отговор #16 -: 22 Декември 2022 18:08:32, Четвъртък »
Също, да имаш самочувствие не е твоя "отговорност"...самочувствието, когато е естествено такова, си е следствие от нещо...не е нещо, което хората по принцип целенасочено изграждат...то си идва покрай следването на целите, примерно, или покрай някакви случайни случки.
Ако не е твоя отговорност, то чия е? Искаш да кажеш, че не може целенасочено да се повлияе на самочувствието ли?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Самочувствие
« Отговор #17 -: 22 Декември 2022 20:16:22, Четвъртък »
Мисля, че задълбах ненужно, за което се извинявам... ситуацията около мен леко ми е замъглила преценката и не биваше да навлизам в излишни обяснения и конфликти. Вчера почина моята скъпа Миси на 16 години и то нелепо. Беше едно от най-любвеобвилните котенца, които съм виждал... все още ми е трудно да го приема. Все едно се откъсна нещо живо от мен и вече го няма... прощавай, ако съм те засегнал с нещо, Солар... 😔


Съжалявам за котенцето ти, Астарот! Давам ти една виртуална прегръдка! Надявам се скоро време да ти стане по-леко.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Самочувствие
« Отговор #18 -: 22 Декември 2022 22:13:23, Четвъртък »
Трудно ще подействат по друг начин, ако те първа започваш да се занимаваш с магия и това ти е най-най-първият опит. 
Със сигил магията се задава цел на несъзнаваното, която то да следва...няма нищо общо със самовнушението. Няма причина да "не работи". По-просто от това няма накъде. И все пак отнякъде трябва да се почне...

Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Самочувствие
« Отговор #19 -: 23 Декември 2022 01:06:21, Петък »
Явно трябва всички да използваме термините от големите дебели учебници, за да ни се разбират правилно думите.  [wizard]
Казах абсолютно същото, което и ти, но вместо "на ниво несъзнавано", аз използвах простичката дума "мозък". Същият процес. Същата идея. Същият път. Различни думи
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Самочувствие
« Отговор #20 -: 23 Декември 2022 01:11:07, Петък »
Ако не е твоя отговорност, то чия е? Искаш да кажеш, че не може целенасочено да се повлияе на самочувствието ли?
Не искам да кажа, че не може целенасочено да се повлияе на самочувствието. Казвам, че не е лична отговорност, като примерно да не закъсняваш за работа или да не си си написал домашното.
 Това е като да казваш на глупав човек: "Да не си глупав е твоя отговорност". Щото...Ами той ако можеше да е умен, щеше да е, нали? Та същото и със самочувствието...то е нещо, което ти се случва покрай другите неща в живота...

Стане човек на 22, реши да си направи равносметка на качествата си и гледа - хоп, изненада, в списъка насред другите неща има и високо самочувствие...да ама той не се е стремял да има такова, то просто му се е случило, покрай целите които е следвал...примерно...та това имам предвид, че е "нещо което ти се случва"...

Иначе може да се работи върху самочувствието, но някак не го намирам за естествено и полезно да се задава като цел...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Самочувствие
« Отговор #21 -: 23 Декември 2022 01:16:25, Петък »
Казах абсолютно същото, което и ти, но вместо "на ниво несъзнавано", аз използвах простичката дума "мозък".

Някак не е вярно. Ти написа:

Да се научи да внушаваш на себе си нещо достатъчно убедително, че мозъкът ти да повярва в него и да започне да действа сякаш то е истина.

Със сигил магия не си правиш самовнушения. Има голяма разлика между това, което си написала и това, което аз написах.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Самочувствие
« Отговор #22 -: 23 Декември 2022 12:20:58, Петък »
"Програмираш нещо на ниво неосъзнато" и "убеждаваш (внушаваш на) мозъка си, че е истина" са толкова различни явления, че чак изобщо не е очевидно, че казват едно и също.  [yes]  И после несъзнаваното намира път за осъществяване на целта, а мозъкът действа сякаш вече се е случило. Не, няма общо. Никак даже.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Самочувствие
« Отговор #23 -: 23 Декември 2022 20:35:41, Петък »
"Програмираш нещо на ниво неосъзнато" и "убеждаваш (внушаваш на) мозъка си, че е истина" са толкова различни явления, че чак изобщо не е очевидно, че казват едно и също.   
Точно така. Различни неща са...особено представени по такъв начин. Особено на новодошъл във форума човек. Особено в първият ти коментар относно сигилите, се подразбира нещо много грешно - едва ли не със сигил магия се самозалъгваш, че нещо е постигнато, вместо наистина да се постига.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Самочувствие
« Отговор #24 -: 23 Декември 2022 20:44:07, Петък »
Аха, добре.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.