Автор Тема: Ефект на магията върху съдбата на човека  (Прочетена 2714 пъти)

Неактивен Toxik83

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 21
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Ефект на магията върху съдбата на човека
« -: 20 Ноември 2022 10:14:37, Неделя »
Здравейте! Искам да ви питам как ви се е отразила употребата на магия в личен и/или професионален план...Имам предвид до колко голяма е цената,която се плаща евентуално при използването на магия? Наясно съм с принципа да не се вреди, но случвало ли ви се е,ако помагате на близки или чужди после на вас да ви се случват неприятни събития?

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #1 -: 21 Ноември 2022 07:10:52, Понеделник »
Не мисля,че е проблем да се помага.

dracon

  • Гост
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #2 -: 30 Ноември 2022 00:43:07, Сряда »
Здравейте! Искам да ви питам как ви се е отразила употребата на магия в личен и/или професионален план...Имам предвид до колко голяма е цената,която се плаща евентуално при използването на магия? Наясно съм с принципа да не се вреди, но случвало ли ви се е,ако помагате на близки или чужди после на вас да ви се случват неприятни събития?


Абсолютно никак /визирам негативния план/ ако знаеш какво правиш.

Ще ти дам пример откъде идват проблемите, ако работиш с демони, ангели и т.н. важно е да съобразиш, че те не познават много добре нашия свят и трябва много ясно да формулираш какво искаш... грешно е да поискаш пари, защото може да ги получиш като наследство в резултат на нещастие на твой близък... правилно е да поискаш да имаш повече работа, нови клиенти и т.н...
 
А и магии не трябва да се правят за щяло и нещяло, имаче става мазало 😊

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #3 -: 1 Декември 2022 19:38:44, Четвъртък »
Здравей Toxik83,


По мои наблюдения, магията си няма някаква цена в смисъла в който ти използваш думата...освен ако не е черна магия, нали...
Иначе стандартната цена е твоята енергия и твоето време.  :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Активен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #4 -: 1 Декември 2022 19:44:52, Четвъртък »
Ще ти дам пример откъде идват проблемите, ако работиш с демони, ангели и т.н.
Привет, dracon.

За едно да се разберем - магията е управление на енергия. Ангели, демони, джинове, караконджули и тем подобни нямат място в магията...Главно защото никой не е успял да хване нито едно от горепосочените за да го включи в магическите си деяния...може би защото такива ми ти работи няма, знам ли.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #5 -: 2 Декември 2022 09:16:00, Петък »
Ще ти дам пример откъде идват проблемите, ако работиш с демони, ангели и т.н. важно е да съобразиш, че те не познават много добре нашия свят и трябва много ясно да формулираш какво искаш... грешно е да поискаш пари, защото може да ги получиш като наследство в резултат на нещастие на твой близък... правилно е да поискаш да имаш повече работа, нови клиенти и т.н...
 
А и магии не трябва да се правят за щяло и нещяло, имаче става мазало

Ангели, демони и прочие, не съществуват.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Ефект на магията върху съдбата на човека
« Отговор #6 -: 4 Декември 2022 13:11:06, Неделя »
Аз не харесвам думата последици. Следствие има от всяко действие. Колкото и да ни се иска да лепнем на едни магии етикета "добри", защото уж не вредят на никого а на други "лоши", истината е, че всичко е боравене с енергия. Ако в дадена ситуация нарушим нейния баланс по един или друг начин, тя се компенсира самичка от другаде.
Правиш магия за пари на някого. Това е "добра" магия за него, защото е получил. Обаче тези пари са взети от друг човек, или са разделени много малки суми, които иначе биха принадлежали на няколко други човека. Дори методът за сдобиване с тях да е "намерени на улицата", пак има печеливш и губещ.
...
Примерът с парите е лесно обясним, защото са материални и лесно могат да се преброят, но същото важи и за по-фини и не толкова категорично осезаеми от нас явления, които нито можем да преброим, нито докоснем. Там процесът пак си се случва, но не можем да го доловим толкова категорично както с парите. Например събития, емоции, болести/оздравяване, узнаване/забравяне и т.н. Сигурно има много примери, но за тези се сещам сега.
А пък ангелите и демоните не ги коментирам.  [umnik]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.