Автор Тема: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда  (Прочетена 21901 пъти)

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #30 -: 11 Септември 2017 19:24:26, Понеделник »
"Животното на силата" е съюзник, съветник, помощник на шамана. Разбира се в разните езици и култури го наричат с различни имена.
Това е нещото, с което шамана се свързва при пътуванията си (обикновено когато се пътува в Долния свят, но може да го срещне и в горния.)
Аз лично го наричам с това име, което е използвано от М. Харнър.

Това всъщност е дух, животното на силата е дух. То може да е както реално съществуващо животно, така и някакво древно (от изчезналите вече), така и митологично, прим. дракон или нещо друго.

Между другото в книгата си Харнър доста точно описва какво разбират в местните култури в Мексико под тонал и нагуал и как това се различава от интерпретацията на КК.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #31 -: 11 Септември 2017 19:33:12, Понеделник »
Solomon, първите книги- изчети ги, но без да задълбаваш... Има някои нюанси, които иначе ще пропуснеш, ако четеш по-нататъшните книги... А, също така да не се учудваш, че на моменти Кастанеда си противоречи... Не се е старал да предостави изчистена систематизация и да се пази особено много да не го разкрият по-интелигентните къде са му слабите места- предполагам, че нарочно, защото не е бил глупав...
Добре, благодаря !
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #32 -: 11 Септември 2017 19:34:50, Понеделник »
"Животното на силата" е съюзник, съветник, помощник на шамана. Разбира се в разните езици и култури го наричат с различни имена.
Това е нещото, с което шамана се свързва при пътуванията си (обикновено когато се пътува в Долния свят, но може да го срещне и в горния.)
Аз лично го наричам с това име, което е използвано от М. Харнър.

Това всъщност е дух, животното на силата е дух. То може да е както реално съществуващо животно, така и някакво древно (от изчезналите вече), така и митологично, прим. дракон или нещо друго.
Ясно, благодаря !
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #33 -: 11 Септември 2017 20:52:24, Понеделник »
В "Пътят на шамана" е обяснено добре за животните на силата.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #34 -: 16 Септември 2017 23:46:36, Събота »
Blackwolf, зная, че не е това темата, но отворихте дума и да питам и аз...Наскоро ми умря Котката. Имам две, но тази си беше МОЯТА КОТКА дето е с главно К. Връзката ми със Саша (Котката) не беше просто обич, а взаимно обожание, симбиоза и каквото още се сетиш. От както я няма при стрес я усещам... Не зная как да го обясня нагледно, но я усещам като животно на силата... До сега при медитация винаги вълк е бил моето животно на силата, от няколко години насам се появиха и гарван и змии (не една, а количества) и съответно при нужда съм опирала до силата на някой от тях. При последните медитации са само Котката ми и гарвана, а аз самата някак мутирам (това виждам при медитацията - не действително  :D ) в нещо подобно на... Е, няма такова чудо дето е между котка, дракон и жена...
Явно фантазията ми при медитация в повече или знам ли, но въпросът ми е може ли Прекраснейшата ми Египетска Богиня (това починалата ми вече котка) да е станала моето ново животно на силата или просто толкова ми липсва, че влизам във филм?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Balanar

Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #35 -: 25 Декември 2017 16:04:55, Понеделник »
Като отсеем художествената измислица и това, че той препредава през неговата прагматична призма, учението и информацията в книгите му са изключителни. Хората със слаб характер и слабо лично мнение не бива да го четат. Препоръчвам [size=1.125rem]Алексей Ксендзюк и неговото тълкуване на Кастанеда. Книгите ги има в спира Лата и се почва с виждане на нагуала. [/size][/color]

Неактивен Balanar


Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #37 -: 2 Януари 2018 17:47:38, Вторник »
Като отсеем художествената измислица, остават девиациите на един силно уплашен и комплексиран човек, който отчаяно търси компенсаторни изяви.

Поне така започва. След това по гениален начин успява да превърне собствените си проблеми в изключително печеливш бизнес. Не е толкова чудно - нишата от комплексирани, уплашени и желаещи (поради това) самоизява хора очевидно е голяма и благодатна.



Неактивен Tina

Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #38 -: 17 Май 2018 13:44:16, Четвъртък »
Здравейте! Бих искала да се свръжа лично с Theshadow. Незнам дали е против правилата във форума, но ще бъда много щастлива, ако мога да го направя. Това е имейлът, на който може да ми пише или да ми остави телефон - kotlarska@abv.bg

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #39 -: 17 Май 2018 15:53:08, Четвъртък »
Tina, имате лично съобщение във форума от мен.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #40 -: 16 Септември 2018 14:44:44, Неделя »
Здравейте на всички!Нов съм във форума и нов в учението/науката на магията.Видях темата за Кастанеда и лично за мен това беше първият автор с когото започнах.Книгата която прочетох беше изкуството на сънуването.Моето мнение за авторът е,че е много неподходящ избор за начинаещият и може тотално да обърка цялостните представи на едва прохождащият в магията.На този етап,не бих чел нищо повече от автора,не защото няма какво да предложи,а защото чувствам,че аз не съм готов на този етап да усвоя прочетеното от него и то да бъде полезно за мен.Пак казвам,абсолютен новак съм в сферата имайте го в предвид на тежестта на мнението ми.
THE WORLD IS MINE!

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #41 -: 16 Септември 2018 20:24:03, Неделя »
Прав си. Казстанеда не е за начинаещи. Той е изкусен лъжец и манипулатор и ако не знаеш какво оравиш ще се вкараш във такъв филм, че не е истина направо... Да не говорим, че може трайно да си увредиш психиката.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Blackwolf

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 96
  • Total likes: 7
  • Karma: +17/-0
    • Профил
    • http://ulfrden.blogspot.com/
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #42 -: 9 Април 2020 13:03:14, Четвъртък »
Кастанеда не е нито за начинаещи, нито за напреднали. Той е за наивни, лековерни и неособено мислещи хора.  :::)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Уводни думи за изкуството на лъжата на Кастанеда
« Отговор #43 -: 9 Април 2020 17:00:39, Четвъртък »
Не сме на едно мнение, Blackwolf...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.