Отворена дискусия > КАРЛОС КАСТАНЕДА

Кастанеда и Теорията на симулацията

<< < (11/11)

Astaroth:
Супер, благодаря ти! Ами ще се пробвам, добро представяне им спретна...

Цеци_Вихронрав:

--- Цитат на: Astaroth в  1 Май 2021 23:00:34, Събота ---добро представяне им спретна...
--- Край на цитат ---

Ами да ти кажа, аз съм калпазанка и предпочитам по-леките четива. Смятам, че магията е лесна и забавна, затова не харесвам Кастанеда и останалите които се опитват да я изкарат кой знае колко сложна, обвиват я в мистерия и вместо да те научат ти сбъркват психиката. А Пратчет е лесен и забавен за четене.

Astaroth:

--- Цитат на: Цеци_Вихронрав в  1 Май 2021 23:09:11, Събота ---Смятам, че магията е лесна и забавна, затова не харесвам Кастанеда и останалите които се опитват да я изкарат кой знае колко сложна, обвиват я в мистерия и вместо да те научат ти сбъркват психиката.
--- Край на цитат ---
В Кастанеда най-много ме привличат две неща - именно мистиката и обстановката която се усеща в света от книгите му... Пустинята, кактусите, жегата... Сещаш се за какво говоря... Това най-вече. Иначе е ясно - ако не се внимава с Кастанеда - сбъркана психика... А като реша, че ще уча за магията ползвам друго - този форум и книгите на един китайски доктор и учен...

Между другото - всичко на Пратчет от читанката вече е свалено на четеца и мисля да започна от днес... Забърка ме, признавам си  [wizard] 

Цеци_Вихронрав:

--- Цитат на: Astaroth в  2 Май 2021 10:17:04, Неделя ---Между другото - всичко на Пратчет от читанката вече е свалено на четеца и мисля да започна от днес... Забърка ме, признавам си 
--- Край на цитат ---

Голям зор беше да накарам и Соломон да го чете, но като почна няма спиране.

Очаквам да споделиш вечатления. Там освен хумор има и много практики.

Solomon:

--- Цитат на: keysha в  1 Май 2021 14:36:45, Събота ---Предполагам всички сме съгласни, че реално допир няма. Съществуват някакви сили, които спират проникването на ръката в мишката и тези сили ги усещаме като допир. Всъщност това усещане спокойно можем да го наречем и илюзия за допир, нали така?
--- Край на цитат ---
Keysha, оно що наричаме "допир" е човешко усещане...няма никаква илюзия - такива сме се развили, чиста човешка физиология, особености на нервите...

Ако имаш увреден нерв, примерно на палеца на крака - нищо няма да усещаш, не само допира...Та това нещо "допир" си е наше си усещане като биологична система...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия