Автор Тема: Рунически формули и "обвързани" руни  (Прочетена 8100 пъти)

Неактивен Plam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Total likes: 12
  • Karma: +1/-0
  • Every man and every woman is a star!
    • Профил
    • Oracles and Runes
Рунически формули и "обвързани" руни
« -: 7 Април 2021 15:56:05, Сряда »
Здравейте [witch]
Дали тук има практикуващи със скандинавски руни? Ще се радвам да обменим формули и опит в създаване на "обвързани" руни
Имам дългогодишна практика, и освен гадаене с руни в практиката ми влиза и изготвяне на персонализирани руни.
Публикувам снимка на нещо, което съм ползвала многократно :)
Nothing is true, everything is permitted!

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #1 -: 7 Април 2021 19:12:42, Сряда »
Руни Гебо  и Перт -равновесие и тайнство.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #2 -: 8 Април 2021 00:24:51, Четвъртък »
Майселф е владетелката на руните, но уви напоследък рядко се вяства насам.Но ще е интересно да споделиш опит.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Plam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Total likes: 12
  • Karma: +1/-0
  • Every man and every woman is a star!
    • Профил
    • Oracles and Runes
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #3 -: 10 Април 2021 09:06:39, Събота »
супер, ще ви споделям тогава тук някои свързани руни и формули от моите практики, а пък ако още някой се включи ще се радвам  [witch]


първата картинка, която споделям  е Формула за зареждане с жизнена енергия[/size]Отваря блокирани канали за зареждане с жизнена енергия.Помага за подобряване на жизнените показатели, благосъстояние и комфорт.
формулата се зарежда с фокусирано намерение и дъх. когато сте готови с изписването на символа концентрирайте се и издухайте намерението си върху него, за да го активирате.



нанесете на тяло на скрита част или нарисувайте на хартия и носете със себе си. след като изпълни задачата си изтрийте или изгорете[/size]
Nothing is true, everything is permitted!

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #4 -: 10 Април 2021 10:23:13, Събота »
Ти явно много си напреднала с руните [ok] .Ти пишеш изречения , а аз още сричам.Човек ,които не знае да чете написаните думите са празен символ.Неразбран  и едва ли ще проработи за него.Както буквите  в думата така и руните са свързани една с друга.Моля те  обясни по подробно . [shok] Феху ,лагуз,тайваз -сила ,вода ,енергия и природа.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #5 -: 10 Април 2021 21:33:34, Събота »
Човек ,които не знае да чете написаните думите са празен символ.Неразбран  и едва ли ще проработи за него.

Няма значение дали ги разбираш или не, щом ги активираш руните действат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #6 -: 10 Април 2021 23:58:34, Събота »
.
Човек ,които не знае да чете написаните думите са празен символ.Неразбран  и едва ли ще проработи за него.
Няма значение дали ги разбираш или не, щом ги активираш руните действат.

Ех,Цеци беше ми написала за магията ,че ако не знаеш какво правиш все едно е да влезеш в лаборатория и да смесваш каквото ти падне.Същото е  и с руните ,но може би ти е приятно да вземеш страна.Не е редно.Можеш да натиснеш копче ,което да активира земетресение , а на теб да са го обяснили като лек полъх на вятър.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #7 -: 11 Април 2021 00:10:13, Неделя »
Ех,Цеци беше ми написала за магията ,че ако не знаеш какво правиш все едно е да влезеш в лаборатория и да смесваш каквото ти падне.Същото е  и с руните ,но може би ти е приятно да вземеш страна.Не е редно.Можеш да натиснеш копче ,което да активира земетресение , а на теб да са го обяснили като лек полъх на вятър.

В магията ако не знаеш какво правиш можеш да натвориш беля след беля. В случая с руните... Аз няма как да изуча всичко в магията и се насочвам само към едно или две неща. С другите е същото. Руните ако тръгнеш да ги комбинираш както ти падне също са много опасни. Затова и се изучават една по една. И едва когато ги усвоиш можеш да правиш комбинации.

В случая обаче ти казах, че няма значение дали ги разбираш или не, активираш ли ги те действат. Т,е. ако като мен не разбираш много от руни, но имаш нужда от помощ може да помолиш някой който е запознат с тях да ти направи комбинацията и ти само да я активираш и тя ще подейства.

Когато ме подметнаха с операциите през 30 дена, нямах сили да мисля даже, но исках да живея и да се възстановя. Тогава писах на Майселф и тя ми пращаше комбинации от руни след всяка операция които аз само активирах и те действаха и ме възстановяваха бързо.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #8 -: 11 Април 2021 00:17:46, Неделя »
Мисля,че Майселф ти е помогнала, а не ти самата.Просто ти е подалала спасителната сламка.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #9 -: 11 Април 2021 00:43:35, Неделя »
Естествено, че Майселф ми помогна. Тя ми направи спасителните комбинации, аз сам ги активирах.
Докато се учех да боравя с руни комбинирах на своя глава няколко без да съм ги пробвала по отделно и си направих такава беля, че не е истина.
Нямам идея защо и как действат руните, но те са магия която не разбирам. Т.е. те не са патерица - те са самостоятелна магия която действа.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #10 -: 16 Април 2021 19:51:41, Петък »
Колко е лесно е  да следваш отъпканият път,а твой той ли е .
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #11 -: 16 Април 2021 21:11:10, Петък »
Колко е лесно е  да следваш отъпканият път,а твой той ли е .

Ами какво да правя, за да са мои всички пътища?

Да откривам наново огъня и как се ползва? Да откривам топлата вода?

Щом те кефи си ги изучавай както искаш руните.

Аз си изпатих от такива експерименти още в началото. Без да прочета каква е силата на дадена руна активирах и съответно попаднах на такава която взе да руши нещо което не бях готова да загубя. От тогава чета от няколко източника какво и как и тогава рискувам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Plam

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Total likes: 12
  • Karma: +1/-0
  • Every man and every woman is a star!
    • Профил
    • Oracles and Runes
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #12 -: 17 Април 2021 20:00:44, Събота »
.Ти пишеш изречения , а аз още сричам.Човек ,които не знае да чете написаните думите са празен символ.Неразбран  и едва ли ще проработи за него.Както буквите  в думата така и руните са свързани една с друга.Моля те  обясни по подробно . [shok] Феху ,лагуз,тайваз -сила ,вода ,енергия и природа.


Да, извинявам се, че не обясних какво съдържа формулата и как се изписва като посоки.
Имаме в изправена позиция Манназ, Отала, Ингуз, Тейваз, Феху, Лагуз, Алгиз,Наутиз, Ангуз, след това в обърната позиция Лагуз, Тейваз, Феху и Уруз
Тези руни са включени съответно съ ссвоите активни и обърнати позиции
Манназ сме ние, азът,
 Отала - отстъпване, изхвърляне на стари неща;
Наутиз - нужда и прексъване на лошия късмет;
Лагуз - вода и интуиция, път водещ от едно до друго място а в обърната позиция е даване на почивка.
 Феху - най-профански финанси, богатство, жизнена сила
Ангуз - руната на Один, вдъхновение,нови чувства, семейно единение;
Алгиз - защита, общуване с други светове;
Тейваз - енергията на война, смелост, чест, вярност, придобиване на воля чрез действие


Съответно вклювам и обърнатите им позиции за да използвам и тези им качества и да балансирам символа.
Това, което са ме учили за обвързнаите руни е че е добре да има симетрия в символа, да не изглежда небалансиран и енергията да тече хармонично.
Знаците рисувам от горе надолу, от ляво на дясно.
Активирам с дихание.
Ако има още въпроси давайте :)
Nothing is true, everything is permitted!

Неактивен myself

  • Админ - Серсем
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1340
  • Total likes: 17
  • Karma: +52/-0
    • Профил
Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #13 -: 28 Май 2021 11:30:06, Петък »
Всяка руна действа на повече от едно ниво. Колкото повече руни се включат в една формула, толкова по-голяма е вероятността, нещо да се обърка. Енергията трябва първо да се определи, чрез характеристиките на отделните руни, които ще съставляват формулата. Което ще рече - имаме конкретна цел - първо; второ - определяме какви рунически сили (кои руни) ще ни послужат за постигането й - колкото по-малко на брой (предвид нивото на ползвателя на формулата), толкова по-малка е вероятността се омацат тотално нещата, вместо да ги подобрим; дали ще са прави, обърнати, огледални и т.н. Трето - определяме поредността на активиране/задвижване на руническите енергии. После обмисляме начина, по който ще стане самата активация, дали собствената ни сила е достатъчна, дали ще включим помощ от конкретно божество/свят, дали ще се обърнем към повелител на конкретна руна, включена във формулата и пр. Следва - събиране на руните в едно цяло - визуално изографисване на формулата. После определяме, какъв ритуал за активиране ще е необходим.
Всичкото това - и още малко отгоре :) - може да отнеме по-малко от 30 минути, но може да продължи и месец. Зависи и от степента на знаене и можене...

Няма лошо и в това, да се дават готови, изпитани формули, като това:
първата картинка, която споделям  е Формула за зареждане с жизнена енергияОтваря блокирани канали за зареждане с жизнена енергия.Помага за подобряване на жизнените показатели, благосъстояние и комфорт.
формулата се зарежда с фокусирано намерение и дъх.

Но ВИНАГИ следва подробно обяснение - кои и в каква поредност руни са включени, в какво положение и пр.
Винаги трябва да се има предвид, че не всеки, който ще експеритементира с дадената формула, притежава нещо повече от гол ентусиазъм. Затова не давам готови формули, а се опитвам да науча желаещите на принципите, така, че всеки сам да може да състави нужната му формула. Тогава и сам ще носи отговорността за действията си и последиците...
Мога да ви кажа истини, не мога да ви дам разбиране.
Това, което не ме убива, по-добре да бяга дяволски бързо.

Неактивен Irka

Re: Рунически формули и "обвързани" руни
« Отговор #14 -: 14 Октомври 2021 09:40:47, Четвъртък »
Здравейте. От шест години се занимавам с руни, като се уча непрекъснато от руските рунолози и техните школи. Освен скандинавските, обичам да работя и с исландските руни. Към момента се самообразовам относно използваните различни глифове. За разлика от руните , които сами ме насочиха към себе си, с глифовете се затруднявам. Надявам се тук да има хора с интерес към глифовете и да науча повече.Не съставям собствени формули. При наличието на много работещи и изпитани формули, не съм имала нужда да правя собствени.