Автор Тема: Истината за живота - Димитър Янкулов  (Прочетена 6770 пъти)

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Истината за живота - Димитър Янкулов
« -: 26 Март 2021 12:17:33, Петък »
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #1 -: 26 Март 2021 17:56:23, Петък »
Толкова много въпроси  без отговор.Надявам се смърта да не е краят. [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #2 -: 26 Март 2021 18:22:45, Петък »
Надявам се смърта да не е краят.

За жалост знам, че е край или поне е краят в онзи смисъл, в който ни засяга. Знам, но се надявам да не е...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #3 -: 27 Март 2021 21:15:54, Събота »
Интересно клипче, непременно, докато го слушах, почнах да поставям под въпрос доста неща от самото видео. Аз лично не мога да кажа, че съм съгласен с самото видео, но ето няколко неща, които ми минаха през главата докато го гледах.


Какво е удоволствието в нашия живот?


Специално за мен, удоволствието в този живот е да правя нещата, които ме правят щастлив, но без да забавяме, че за да ги правя тези неща, ми се налага и да правя неща, които не са ми толкова приятни, но примерно, за да мога днеска да се събера  с приятели да играя белот на тава, трябваше да го изчистя от горе до долу, но си заслужаваше накрая.
Неоспоримо е, че при всеки човек е различно това нещо, което му носи удоволствие, но живота и съществуването ни, не е само удоволствие. Лично аз вярвам, че всеки е с цел роден, каква е тя, само един господ знае (такъв е израза).

Страданието лошо нещо ли е?

Не бих казал, че страданието е лошо нещо, макар и да ни изглежда така на моменти, защото, чрез страданието, човек е много по-склонен да натисне себе си и да надмине неговите граници. Понякога, човек не трябва да получава това, което е искал, да се почувства разочаровам и смазан, да страда малко, че да може да си напрегне мозъка и да помисли над нещата, които се случват и да открие нови решение.

Едно нещо, за което съм съгласен с видеото е, че в напи дни, наистина не е нормално, човек да е щастлив. Аз лично съм на същото мнение, че ни е наложено от обществото човек да е щастлив само в определени моменти и, че чрез получаването на неща, ще се почувстваме по-щастливи.
Според мен, щастието винаги го има, но то е придружено заедно с всички останали емоции, както са казали хората, нямам как едното без другото.


Един негов израз, които ми направи впечатление е, '' много ми е омръзнало да живея в човешко тяло ''. Разбирам го какво има предвид човек, заедно с '' чакам нещо да ме изтегли в по-висши свери на съществуване '', но истината е, че както си го направи човек, такова ще си го яде. Ние като хора, винаги, можем да намерим начини да променим нашата ситуация, но от нас сами зависи как ще се развива нашият живот и до колко ще позволим други хора да влияят над него.


Живота безкраен ли е? Възможно ли е съзнанието да съществува вечно? Има ли крайна точка?


Лично се надявам смъртта да не е тоталния край и наистина съзнанието да се предава, тук вече опирам малко и до идеята за прераждането, но не искам на навлизам там. Харесвам да мисля, че дори и след смъртта човек продължава да жадува за информация и продължава да се учи, затова, за мен няма крайна точка.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #4 -: 27 Март 2021 22:17:18, Събота »
За да бъдете щастливи се научете да живеете днес! Ако при вас не върви, огледайте се и споделете щастието на околните, красотата на природата и си спомнете за Стивън Хокинг.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #5 -: 27 Март 2021 22:27:56, Събота »
Умът няма предели, събарят ни телесни недъзи и психически зависимости. Аз нямам роднини, дом и семейство. Тръгнал съм си сам от тях. Няма за кого да живея. Не споделям ничия любов. Сега лежа - предаде ме вестибуларният апарат. Но така лежейки,  взех болката от едно момиче. Утре пак ще я взема. Значи съм потребен! Усмихнат съм днес.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #6 -: 27 Март 2021 22:33:08, Събота »
Умът няма предели, събарят ни телесни недъзи и психически зависимости. Аз нямам роднини, дом и семейство. Тръгна съм си сам от тях. Няма за кого да живея. Не споделям ничия любов. Сега лежа - предаде ме вестибуларният апарат. Но така лежейки,  взех болката от едно момиче. Утре пак ще я взема. Значи съм потребен! Усмихнат съм днес.


Човек лесно би се заблудил... Смисъла е в процеса, нали Последен? Иначе май нямаше да си усмихнат днес.

"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #7 -: 27 Март 2021 22:37:00, Събота »
Човек лесно би се заблудил... Смисъла е в процеса, нали Последен? Иначе май нямаше да си усмихнат днес.
Да, не спирай да вървиш!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #8 -: 27 Март 2021 22:40:16, Събота »
“Разкривай себе си с въпроси,
раздухвай искри в пепелта.
Когато дойде ден да грохнеш,
съмнявай се дори в смъртта.”
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #9 -: 27 Март 2021 22:43:36, Събота »
За да бъдете щастливи се научете да живеете днес! Ако при вас не върви, огледайте се и споделете щастието на околните, красотата на природата и си спомнете за Стивън Хокинг.
За да бъдеш щастлив, трябва да оцениш днес, макар и да не си "живял" за днес. А утре трябва да направиш крачка към твоето щастие. Аз така си мисля.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Истината за живота - Димитър Янкулов
« Отговор #10 -: 29 Март 2021 10:50:57, Понеделник »
Каквото и да искаме да променим в живота, винаги процеса започва от нас самите.

Може да го погледнем и така:

Ако влагаме усилия, но "нещото" не се променя, значи не сме променили себе си. Вместо това се опитваме да променим "нещото", докато си оставаме същите.
Понякога е достатъчно просто да започнем да гледаме различно на нещата. Да променим отношението, с което откликваме. Да сменим подхода, с който тръгваме.
Но винаги променяме нещо в нашето състояние на първо място.

В крайна сметка има само три варианта:

1. Нещото ще се промени, спрямо нашата промяна.
2. Ние ще се променим спрямо нещото.
3. Или нещото ще излезе от живота ни и ще дойде друго, което е на новата ни "честота".

А самата промяна представлява чисто и просто... Пускане... Пускане на нещо старо и допускане на нещо ново. И запомнете, че ако нещо е било досега в живота ви и в последствие чак сте пожелали промяна,
значи промяната във вас вече е започнала и няма връщане назад. НО има опасност да зациклите в средата на процеса. Това не е приятно изживяване. Да сте ту в старото, ту в новото, но в нито едното изцяло.
Просто трябва да завършите промяната, дори и да боли. Всъщност най-трудния момент при всяка промяна е пускането. Лесната част е човек да си представи ново бъдеще. Трудната част е да скъса с миналото,
което пречи да се случи желаното бъдеще в настоящето. Обърнете внимание на нещата към които сте привързани, но не ви служат, а дори може и да ви нараняват. Скъсайте с тях.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."