ОБСЪЖДАНЕ > СВОБОДНА ЗОНА

Интуиция

(1/3) > >>

Solar:
Създавам я тази тема, защото моята интуиция винаги е била изключително остра и силна, пък ми е интересно да разбера кога/дали други хора се уповават на нея.
Първо, какво значение влагам в "остра" и "силна"? Считам интуицията си за силна, защото винаги е била ясно изразена при мен. Независимо от есенцията на ситуацията, винаги имам вътрешно чувство, което в повечето случаи диктува действията ми. Остра е, защото като ме удари, ме удря силно. Цялото ми същество се "изпълва" с нея и не ме напуска. Но най-силна е, когато трябва да преценявам хората. Няма случай, за който да се сещам, когато интуицията ми да е сгрешила за даден човек. Веднага мога да си създам впечатление за заобикалящия ме свят, въпреки че е първосигнално, но първосигналните впечатления често са изключително точни. Особено моите. В осми клас, когато се запознавах с новите ми съученици, ми направи впечатление една девойка, която просто не ми харесваше. Впоследствие разбрахме, че е много умно и интелигентно момиче; развива се във всестранни сфери, има много таланти и изглежда много добре; красива е. Привидно мила девойка, изключително възпитана на всичкото отгоре. На пръв поглед нямаше причина да не ми харесва, но на мен просто не ми допадаше. Та, тази девойка започна гимназия с много приятели от класа, но завърши с нула. Вярно, отне 5 години, за да излезе наяве това усещане, но в крайна сметка се оказа, че интуицията ми е била оправдана. Момичето се оказа много манипулативно, проправяше си път с подмазване и мили очи; вярно - работеше, но не работеше достатъчно упорито за отличията, които в крайна сметка взе. Все някой друг вършеше тежката работа, а тя по тъч линията успя хем да завърши с изключително висока диплома, хем да влезе в университет без да си е мръднала пръста.(Това в сравнение с други мои съученици, а не че хич не е положила усилия. Не е готин характер и това се пренесе върху отношението на околните към нея.)


Затова до каква степен позволявате на интуицията си да направлява цялостното ви отношение към някого, както и действията ви спрямо тях?

posleden:
Всеки път е различно участието на интуицията в моите оценки и действия. По интуиция мога да се оженя например. Което означава, че понятието интуиция при мен включва всичко, до което може да се докопа дясното ми полукълбо.

posleden:
Да уточня - след два часа запознанство.

Astaroth:
Най-хубавите неща са ми се случвали благодарение на интуицията, най-лошите - въпреки нея.

Solar:

--- Цитат на: posleden в 17 Март 2021 01:10:21, Сряда ---Да уточня - след два часа запознанство.

--- Край на цитат ---
Мисля, че няма да стигна по-далеч от запознанство, ако интуицията ми ме алармира. Веднага сменям подхода и понякога дори не си позволявам да правя по-обхватен анализ.


--- Цитат на: Astaroth в 17 Март 2021 07:19:12, Сряда --- Най-хубавите неща са ми се случвали благодарение на интуицията, най-лошите - въпреки нея.
--- Край на цитат ---
Много добре казано, Астарот!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия