Автор Тема: За любовта, връзките и още нещо...  (Прочетена 19073 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #45 -: 1 Октомври 2021 10:45:33, Петък »
blado72,мисля,че този форум е сериозен и компетентет относно магията и трябва да спреш с тези фантазии.Пиши фантастика,илюстрирай комикси,играй игри .Явно тук ти е силата.Мисля,че се посмяхме достатъчно и е време да спреш друже.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен blado72

Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #46 -: 1 Октомври 2021 10:56:09, Петък »
blado72,мисля,че този форум е сериозен и компетентет относно магията и трябва да спреш с тези фантазии.
Защо не проверите това което съм написал?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #47 -: 2 Октомври 2021 08:58:16, Събота »
Аз просто се отказвам да коментирам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен blado72

Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #48 -: 2 Октомври 2021 10:56:57, Събота »
Аз просто се отказвам да коментирам.
Аз тука търся приятелство. Не търся конфронтация. [umnik]  Като не вярвате ще спра да пиша за това.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #49 -: 4 Октомври 2021 02:12:20, Понеделник »
Тук изучаваме магия. Ама сериозна магия. А магията е управление на енергия. Предимно собствената енергия. Едва след като един маг започне да контролира собствената си енергия може да повлияе на чужда.
Магията е общо взето химия, физика, биология и психология. Няма духчета, няма фантастика. Доза фантазия е добре дошла, но не и фантастика.
Ти се опитваш да ни внушиш, че цяла Варна е пълна с магьосници дето ако не правят секс, правят пари.
Познавам варненските магьосници. Не са много. И те не се занимават с глупости. Използват магията, за да помагат или да се самоусъвършенстват. А пари правят с труд - не с магия.
Нямам идея кой и как ти е внушил тези глупости, но който и да е, стой далеч от него. Той не ти прави магия, а ти срива психиката.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #50 -: 7 Юни 2022 22:35:41, Вторник »
Идвам с един казус аз...
За тези три години в университета съм изградила само две приятелства и то само с момчета, което е много странно за мен, защото обикновено е точно обратното. Най-смешното е, че постоянно единият разпитва за другия и обратното...
Но да се върна на темата...в един от общите ни семинари някой ми втълпи, че един от тях флиртува с мен. И сега винаги, когато си говорим, го възприемам по този начин. Наскоро той ми писа и започна да ме разпитва защо не съм в Англия, защо не излизам напред-назад (когато съм в Англия, обикновено си стоя вкъщи [biggrin] ) и такива подобни. Малко се зачудих, защото досега никога не ми е искал отчет, а пък изведнъж стана много загрижен защо не съм там и дали не губя от решението да съм далеч този семестър. Обаче той си има приятелка от много време насам и не е удачно да му пиша, за да разбера повече. Нито пък искам да внеса неловкост във взаимоотношенията ни. Някаква идея как мога да подходя?
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #51 -: 8 Юни 2022 20:09:03, Сряда »
Приятелство между момче и момиче няма...  [ashamed] 
Убийте ме с камъни!!  [biggrin] [biggrin] [biggrin]
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #52 -: 8 Юни 2022 22:57:42, Сряда »
Cernunnos, как да няма?! [friends]
Вярно е, че повечето се харесват в някакъв период, но след това са си приятели.
Ти нямаш ли изградено само приятелство с момиче? [biggrin]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #53 -: 9 Юни 2022 03:05:09, Четвъртък »
Виж, Solar, аз не съм магьосник и напоследък особено нямам времето да се развивам в тази насока, въпреки че ясновидството си тече при мен. Но се развивам ежедневно в човекознанието и се интересувам живо от това, което ни кара да мислим и действаме по дадения начин.
Разбира се, има приятелства в платоничния смисъл на думата между двата пола, но те са по-скоро изключение от правилото. Нашите потребности, хормони и биология така движат нещата, че ние сме в един непрекъснат процес на привличане едни към други бъдейки два пола. Не го решаваме нито аз, нито ти, нито Велиденският заек.
Дали аз съм имал приятелство? Нещата все се случват така, че водят до едно и също нещо при мен. Когато това нещо се случи и ние сме имали и приятелски чувства един към друг е страхотно и вълшебно... когато ги няма тези чувства нещото е по-скоро нищо. Имах случай на приятелство, тя ме харесваше, а аз бях верен на приятелката си, а и момичето не ме привличаше сексуално.. но пък душата и ми беше някак топла и уютна. Разделих се с приятелката си и ми хрумна, че трябва да сме си партийка с това момиче. Тя вече си имаше приятел, но това не ме вълнуваше.. компанията и ми бе приятна и лечебна. Приятелят и усети накъде отиват работите и ни скара...
В заключение само ще кажа, че приятелството между двама души млади и здрави е най-често несъстояла се романтична връзка, на която и липсва точната пропорция от магическите подправки за да се превърне в такава... но потенциалът винаги си е там и мъждука.  :)
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #54 -: 9 Юни 2022 16:34:54, Четвъртък »
 [boen-kon]

Let's just try each others love so sweet
Till we can't deny my secret alibi
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #55 -: 9 Юни 2022 20:08:58, Четвъртък »
Сега сериозно по темата...

Любовта има много проявления и трябва да се прави разграничение между тях. В този ред на мисли - по-скоро бих казал, че е възможно да има приятелство между представители на двата пола. Вярно - дори в едни чисто приятелски отношения няма как да не се прокрадва идеята за нещо повече от това и този факт е нещо напълно нормално - интереса към срещуположния пол, както вече е написано по-горе в темата, ни е природно заложен, за да подсигури оцеляването на вида ни, но тази идея не е задължително да бъде основен движещ мотив на отношенията им като цяло.

Потенциалът не е гаранция за разпалване на романтична връзка, тъй като не е единственият фактор и като такъв няма как изолирано да създаде достатъчно силна причинно-следствена връзка, нужно е нещо повече.

Ами ако вземем тези двама наши представители на двата пола които уж са само приятели и ги оставим на самотен остров, примерно... какво ли би последвало предвид факта, че до голяма степен оцеляването им ще зависи един от друг? Точно след няколко години въпросния остров ще гъмжи от братовчеди.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #56 -: 9 Юни 2022 20:12:38, Четвъртък »
И без това всички сме братовчеди..... заради тия двамата - Адам и Ева!  [unsure]
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #57 -: 9 Юни 2022 20:45:41, Четвъртък »
Моите най-добри приятели са гейове всичките и съм сигурна, че това между нас си е чисто приятелство  [yu]


*убийте ме с камъни*
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #58 -: 9 Юни 2022 20:58:25, Четвъртък »
Моите пък всички са хетеро момчетата и също е чисто приятелство между нас.... надявам се!  :)) :)) :))
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #59 -: 9 Юни 2022 21:50:54, Четвъртък »
Ами ако вземем тези двама наши представители на двата пола които уж са само приятели и ги оставим на самотен остров, примерно... какво ли би последвало предвид факта, че до голяма степен оцеляването им ще зависи един от друг. Точно след няколко години въпросния остров ще гъмжи от братовчеди.
Никога не бих могла да бъда обективна, но мисля, че и при такива обстоятелства бих могла да си запазя само приятелството.  [lol]

Дори и да съм харесвала някой мой приятел много, веднъж отхаресам ли го, не мога да изпитам такова привличане отново.
 
И без това всички сме братовчеди..... заради тия двамата - Адам и Ева!  [unsure]

Тази дедукция не ми харесва  [unsure]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."