Автор Тема: Подсъзнателни послания  (Прочетена 4878 пъти)

Неактивен ScorpioVenus

Re: Подсъзнателни послания
« Отговор #15 -: 20 Септември 2023 18:45:06, Сряда »
Добре дошла, Cherry cat!


Аз също като почитател на подобни теории съм чувала и тази за 25-тия кадър. Не съм търсила проучвания на тази тема, които да доказват, че е възможно да се повлияе съзнанието. Но с оглед на това, че са ми споделяли, че това се преподава в университет със сигурност има доза истина. За мен дозата истина се крие в думата "осъзнатост" и от части в думата "информираност".  С тези две думи имам предвид, че ако човек е наясно със символиката, която е заложена във филм да кажем (тоест чел е, запознат е и т.н.), той я разпознава и осъзнато я приема или не. Другия момент са и личните убеждения. Знам за случай, в който 25-ти кадър гласи "Яжте пуканки и пийте кола". Мисля, че един човек, който е израснал с правилно създадени хранителни навици не би се поддал. Аз например няма шанс да пийна кола или пепси (последно се беше случило да пийна 3-4 глътки на един плаж, когато ми падна кръвното преди 6 години).  :D


Иначе се отказах от слушането на subliminals просто, защото четейки из форума бях попаднала на информация, че за да се сведе нещо до несъзнанието, трябва да има значение за теб. А и реших, че съвета, който ми беше даден с позитивните утвърждения наистина е по-добър, за което и благодаря на хората, които ми върнаха отговори. Аз след време го модифицирах ( за което след време ще споделя и в дневника си). Но най-общо преди да заспя си разказвам на глас как изглежда подобреното ми Аз и какъв живот живее. В процеса освен всичко се и опознавам и осъзнавам. Така че още веднъж - благодаря на всички, които ме насочихте!  [witch]