Автор Тема: Постиженията преди личността?  (Прочетена 5047 пъти)

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Постиженията преди личността?
« -: 16 Декември 2020 17:25:06, Сряда »
Хайде малко да пофилософстваме!!! [yahoo]
Мисля, че всички усетихме, когато изригна вулканът от backlash и негативи, но и патриотични писания, подкрепящи постиженията на Кубрат, около мача му с Джошуа. Аз си признавам, че не съм го гледала, а пък нямам намерението и да го гледам. Но тези две полярни позиции запалиха интереса ми и ме накараха да се замисля кое е по-важното - колко големи са ти постиженията, или как се представяш като личност?
Според мен това проправя път на една доста интересна дискусия и ми е чудно да разбера вие какво мислите. А пък и аз ще споделя на какво мнение съм.
За мен хората трябва да бъдат оценявани на първо място по това какви личности са. Независимо какви успехи жънеш в реализацията си, ако не можеш да проявиш достойнство, редом с адекватно държание, дисциплина и прилично отношение, аз не съм склонна да се тупам в гърдите, подкрепяйки те. Не толерирам хора с нереалистична самооценка, със самочувствие без покритие и с нагло поведение. Защо? Давам пример от живия живот...
Частната ми, подчертавам частната, учителка по английски е най-добрият преподавател, който някога съм имала честта да срещна. Толкова е земна, а в същото време има основанието да се перчи напред-назад като петел и да се самоизтъква колко е добра. Като заклет перфекционист никога доволен на 100% от представянето си, веднъж и обяснявам колко много имам да уча, че все още не съм fluent и ми предстои дълъг път, а тя ми казва: "...и аз все още се уча, винаги ще го правя, все някъде в някоя книжка ще излезе дума, която не знам..". А пък наперени кокони, получили дипломи от съмнителни институции, с английски език на ниво B2 (даже се изхвърлих тук) преподават с триста зора в долнопробни учебни заведения, но пък не пропускат да изтъкнат колко са елитни...
Дори и сега, когато се сещам за нея, първото нещо, което ми изниква в главата, е колко комфортно ти става в нейно присъствие, колко разбрана, мила и добра е, а не фактът, че ме научи на тоя език, бейсикли. Това идва на второ място [taunt] .  И до днес я препоръчвам на всички, нуждаещи се от помощ, не само защото е уникален преподавател, но и защото е уникална личност, от която се учиш само наблюдавайки отношението й към предмета, живота и хората.
Човекът за мен стои на първо място, след това идва всичко останало.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #1 -: 16 Декември 2020 22:23:31, Сряда »
Това с постиженията и личните качества е много спорна тема.Обикновено гениите са и малко луди или пък ексцентрични Да не говорим, че гениалността не винаги отива в хора със здрав морал.Аз лично когато  гледам интервюта със свои любими певци и актьори като установя, че не ги харесвам като хора после не мога да ги гледам или слушам спокойно.
Прост пример с примата на БГ естрада Лили Иванова. Обожавах я тази жена. Невероятен глас, абсолютен професионализъм и дисциплина и... И крива, проклета, дребнава, капризна и отмъстителна личност. Е как да продължа да я обичам?!?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #2 -: 17 Декември 2020 00:57:36, Четвъртък »
Личностните качества субективно се възприемат от останалите като добри и лоши, а конкретните постижения са обективен факт... Никое не е по-важно от другото, защото са взаимно свързани.


И аз ще дам пример с любим мой известен човек - Аксел Роуз. Той носи характер на *бииийп*, но това не променя факта, че е мой идол... Все пак ако не беше такъв, музиката му и тя нямаше да е същата. Следователно личностните му качества са го довели до постиженията, заради които го обичам. Не деля едното от другото и го приемам такъв, какъвто е...


Няма добри и лоши характери. Цаката е да влагаме личностните си качества в такива начинания, които биха сбъднали в най-голяма степен градивния им потенциал.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #3 -: 17 Декември 2020 10:19:06, Четвъртък »
Личностните качества субективно се възприемат от останалите като добри и лоши, а конкретните постижения са обективен факт...
Обективен факт са откъм това, че постиженията съществуват, но дали трябва да съществуват, или не - винаги ще е субективно. Защото все някой отговаря за това, има съдии, публика и т.н., от които дадено постижения зависи. Типичен пример е един футболен мач - често се случва публиката да роптае против дадено решение на съдията, от което в крайна сметка се решава изходът от играта. Постижениято е налице, ама дали щеше да е, ако случайно не се беше случило така...


Аз наскоро попаднах в същата ситуация като Цеци. Бях фен на R. Kelly, постоянно си припявах песните му, харесваха ми, но излезе информация що за човек е и когато личността на този тип е толкова изгнила, че да ти се приповръща, творчеството му/постиженията прихващат от този негативизъм. Поне при мен това се отрази на цялостната ми оценка върху него. Нито го слушам, нито пък ми липсва музиката му.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #4 -: 17 Декември 2020 11:56:03, Четвъртък »
Ако говорим за постиженията на някого е едно. Съдийски решения, записани резултати и др. са друга тема.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #5 -: 17 Декември 2020 12:33:10, Четвъртък »
Солар, като прочетoх ,че R. Kelly е някаква гад явно, аз не знаех... та реших да се включа. Поне относно музикантите. На мен песните на тоя маняк са ми много любими... особено "Did you ever think". Какъвто иска да бъде, то си е негов избор, той си носи кръста и последствията. Аз викам да не си причиняваме такава музикална карантина, че той и 2Pac плюе по репортерките, Майкъл Джексън се смята, че е педофил, а примерно Джим Морисън е бил тежък наркоман.... накрая ще ми остане да слушам само църковни песни щото са чисти и святи и то пак не е сигурно ония гадове кви мизерии правят по тъмна доба, поповете!  ;D
А относно Кубрат... уважавам му успехите, които е постигнал, но много мутрее... а като мутрееш е хубаво после да не те набият и да не ти се смеят. Малко по-смирен трябва да стане.
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #6 -: 17 Декември 2020 14:10:16, Четвъртък »
Ако говорим за постиженията на някого е едно. Съдийски решения, записани резултати и др. са друга тема.
Може ли да доразработиш идеята си, защото така не ми става ясно в каква ситуация постиженията на някого се разграничават коренно от съдийските решения. 


...накрая ще ми остане да слушам само църковни песни щото са чисти и святи и то пак не е сигурно ония гадове кви мизерии правят по тъмна доба, поповете!  ;D

Аз те разбирам напълно, за абсолютно всеки можеш да изровиш нещо, за което да се хванеш, и да го разпънеш на кръст. И тук опираме до каква степен си склонен да позволиш на информацията да моделира възприятията ти към този определен човек. Личен избор е.

Солар, като прочетoх ,че R. Kelly е някаква гад явно, аз не знаех... та реших да се включа. Поне относно музикантите.

Точно обвиненията към Майкъл изградиха мнението ми, че не трябва да се оставяме медиите да формират или променят мислите ни спрямо известните личности на 100%. Защото те търсят само newsworthy истории, без да правят проверка на истинността им в повечето случаи. Ако всички сме достатъчно наивни да се поддадем на манипулациите им, нечия кариера и живот могат да бъдат сринати.
Вече не съм напълно запозната със случая на R. Kelly, че мина доста време откакто се интересувах, но съм му гледала интервюта след премиерата на документалката,  която му унищожи кариерата. Поведението му по никакъв начин не може да те убеди в обратното, той е нервен, сприхав, заплашителен и body language-ът му навява "виновен". Човек убеден в невинността си според мен не би се държал по този начин. Но винаги може да се спори по тази тема.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #7 -: 17 Декември 2020 16:19:21, Четвъртък »
Не се и занимавам да ровя, да търся за живота на любими артисти. Просто са прекалено далеч от моя живот тези хора, че да ме вълнува. Тяхното изкуство е близо до мен и дотам е границата. Има хора, които се интересуват колко килограма тежи кралското бебе на принц Охлюв, сина на Чарлз от Англия. Тяхна си работа. Слушам музика, творя, радвам се на живота и животът се радва на мен  [victory]
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Постиженията преди личността?
« Отговор #8 -: 17 Декември 2020 17:43:26, Четвъртък »
Fair enough [taunt]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."