Автор Тема: Човек трябва да бъде самодостатъчен.  (Прочетена 9100 пъти)

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #15 -: 23 Април 2020 20:40:16, Четвъртък »

Децата, реално, няма как да са самодостатъчни, докато зависят от родителите им да им подсигурят сигурност, но децата са задължение, което има всеки родител, затова, нека не намесваме децата, защото вече се опира до друга тема за разговор която е, как децата могат да бъдат самодостатъчни докато се нуждаят от родителите си.*******


Децата няма как да бъдат самодостатъчни и въпреки,че се нуждаят от родителите си,някои родители ги оставят на самотек уж да не ги “разглезват”,а всъщност увреждат психиката на децата си.
Не мога да се оправя още с този форум и не успях да “цитирам” :)




Неактивен Валсо

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 36
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Моите правила
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #16 -: 29 Октомври 2020 14:48:05, Четвъртък »
Аз не разсъждавам над такива неща като Валерот, та не знам дали съм самодостатъчен. От години насам и с връзки не се занимавам, свеждам нещата само до секс. Ако иска - супер, ако не - "следващият, моля!".
На мен лично понятието "самодостатъчност" ми звучи много самотно. Поне един-двама приятели трябва да имаш, иначе за какво живееш? Ама истински приятели, а не индивиди, които биха говорили или правили и по-лоши неща зад гърба ти.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #17 -: 29 Октомври 2020 18:02:20, Четвъртък »
Валсо,така си затънал/а в материята ,че чак се чудя как си правиш труда да пишеш тук.Не си ли прескочил/а трите животински инстинкта.
1. Оцелявай
2. Храни се
3. Размножавай се
Търси себе си.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Валсо

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 36
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Моите правила
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #18 -: 29 Октомври 2020 18:50:25, Четвъртък »
Човеците също сме животински вид, просто сме на върха на хранителната верига, защото по чист късмет сме развили интелект. Или поне повечето от нас са. Из църквите по света всяка неделя все още могат да се видят двукраки амеби.  [lol] И понеже също сме животински вид, е напълно нормално да имаме и животински инстинкти, вкл. и изброените от теб. То реално погледнато свалките и "връзките" са плод на инстинкта за размножаване - ухажване на женската, за да я вкараш в леглото и да ѝ направиш бебе.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #19 -: 29 Октомври 2020 19:05:12, Четвъртък »
Това го разбрах де ,ама има ли за теб нещо като духовно израстване и развитие.Когато вече не виждаш удоволствие  от животинските ни инстинкти се появяват други желания.Вярвай ми те са невероятни.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #20 -: 6 Ноември 2020 17:03:25, Петък »
Май имам проблем със самодостатъчността. Тъй като преминах доста натоварен период, реших да прекарам 2-3 дни сама вкъщи и да си почина от хора. Хубаво, обаче на втория ден започнах да се чувствам депресирана, самотна, тъжна, обвзеха ме кофти мисли... И набързо си намерих компания.
Днес върнах лентата назад и осъзнавам, че от пролетта до сега няма и един ден, в който не съм била заобиколена от хора, постоянно търся нечие присъствие и ми е ужасно трудно да прекарвам време сама със себе си. Трябва да поработя над това, но не знам как точно да подходя. Можете ли да ми дадете някакъв съвет?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #21 -: 6 Ноември 2020 17:33:58, Петък »
Само да седиш в къщи не става. Планирай какво ще правиш в тези дни. Книга която отдавна искаш да прочетеш, процедури (козметични или релаксиращи), практики във форума дето повярвай ми не стават докато си сред тълпата...б Изобщо, трябва да се ангажираш с неща  които ти доставят удоволствие.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #22 -: 6 Ноември 2020 17:47:31, Петък »
Живота трябва да бъде движение.Пасивноста деградира човек.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Човек трябва да бъде самодостатъчен.
« Отговор #23 -: 6 Ноември 2020 19:50:17, Петък »
Аз лично не смятам, че трябва да стигаш до заключението, че се чувстваш несамодостатъчна само защото си прекарвала толкова време с други хора.Или поне съдейки по себе си, стигам до извода, че просто се нагаждаш според обстоятелствата. Трябва ти повече време, за да свикнеш с новата обстановка. В подобни ситуации аз или си намирам ново занимание, както и Цеци е написала, или си изграждам някаква рутина, която да следвам за неопределен период от време. Това не само придава структура на ежедневието ми, прави ме по-продуктивна, но и ме разсейва от такива нахлуващи емоции. Нормално е да се чувстваш леко депресирана сама, когато толкова дълго време постоянно е имало хора, които да те заобикалят. Всеки би при такава драстична промяна. Дай си време да привикнеш и всичко ще се нареди.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."