Автор Тема: Трайна травма  (Прочетена 9743 пъти)

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #15 -: 15 Декември 2020 09:26:25, Вторник »
Понеже говорим за любов, аз не разбирам защо хората сме си втълпили, че в живота ни има само една голяма любов. Аз мисля, че това ни влияе на несъзнателно ниво, като предотвратява всякакви възможности за нещо много по-хубаво. Като си кажеш "а, не, аз вече веднъж обичах, това няма да се случи отново", само предопределяш границите на собственото си щастие. И в крайна сметка, единственият човек, който може да ти попречи да обичаш, си само и единствено ти. Ти ограничаваш себе си, ти се пазиш от неизживяна любов, затваряш се и не допускаш хората в живота ти, а пък и тези извън него, да ти покажат, че любов има много, трябва просто да се отвориш за нея.
А относно неугасналите чувства, те се видоизменят, любовта не е черна или бяла, има много нюанси. Едно е да обичаш и съвсем друго е "да обичаш". Съответно няма как да са неугаснали, защото по дефиниция това ще рече, че не са се видоизменили. А пък начинът, по който си се чувствала преди, не е начинът, по който се чувстваш сега. Дори и да продължаваш да обичаш определен човек, не го обичаш по същия начин.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #16 -: 15 Декември 2020 09:31:02, Вторник »
Като си кажеш "а, не, аз вече веднъж обичах, това няма да се случи отново", само предопределяш границите на собственото си щастие.
Аз не съм се ограничавал. И съм се влюбвала отново.Човек може да се влюби безкрайно много пъти. Влюбването е феромони и други химии. Обичането е друго нещо. И можеш да обичаш много хора едновременно. И преди някой да ми опонира... Обичаме родителите си, приятелите, децата си и домашните любимци. Защо да не можем да обичаме и двама мъже/жени едновременно? Просто избираме един от тях.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #17 -: 15 Декември 2020 09:39:48, Вторник »
Както баба казва: "Влюбването е до време, накрая просто свикваш и ти става ежедневие, рутина." Колко е права, тепърва предстои да разберем.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #18 -: 15 Декември 2020 09:44:43, Вторник »
Един приятел преди време ме строи в две редици до син си и дъщеря си и ни дръпна лекция на тема "Как се избира партньор".Избира се не под влияние на хормони и феромони, а със здрав разум. Защото докато сме млади градим кариера, отглеждаме деца и т.н. и нямаме много време един за друг. Но когато остареем ако нямаме какво да си кажем, ако нямаме сходни интереси и морал в домът ни ще настъпи ад.Послушах го и си избрах мъж (вторият път) по разум. А любовта... Ми тя се гради както приятелството.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #19 -: 15 Декември 2020 12:01:32, Вторник »
Цеци, много съм съгласен за любовта! Човек не бива да се ограничава да обича. Обяснявам им на хората, че мога да обичам няколко момичета, защото всеки човек си има красива душа сам по себе си и щом ми е направил и впечатление по начало..... ама те ми викат, че съм идиот и да съм си бил направил харем!
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #20 -: 15 Декември 2020 12:02:30, Вторник »
Солар, тук и с Анджеликс, и с Либра сме едни заклети романтички, които вярват във вечната любов. На времето са ги женили родителите повече, литературата е била съвсем различна (поне като достъпност в България). И понеже съм писателка, от години ме влече тая идея да разбера как е било едно време - от бита до влюбването, във живи истории, от различни баби и дядовци и краища на китната ни страна. Та, провеждала съм си куп мои такива "изследвания", в които съм разпитвала и попивала много истории и... Ми, друга представа са имали за любовта едно време.


А моята малко като виц... Нали съм вещица... Изгори ме той през 1608г., пък аз се върнах сега да ме обича (говедото, както ще каже Цеци)  ;D ;D ;D

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Трайна травма
« Отговор #21 -: 15 Декември 2020 13:21:09, Вторник »
Също и "Мъжете са идиоти"  [witch]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #22 -: 15 Декември 2020 14:35:47, Вторник »
Брей ,много се феминизира тази тема.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #23 -: 18 Декември 2020 21:21:50, Петък »
Ще започна с едно голямо благодаря на всички, които са оставили тяхната история и гледна точка, защото докато четох някои от постовете ми даде и възможност да погледна и от десети ъгъл това, което изпитвам.
Аз също съм голям романтик и привърженик на любовта и тази девойка си остава "моята голяма любов", с която се надявам някой ден да си оправим отношенията поне до някаква степен на-малко, защото е човек с акъл в главата и може да се говори с нея.
Относно всичко останало, аз съм голям инат и се опитвам да преборя емоциите със здрав разум, но не винаги ми се получава и поради тази причина реших да създам тази тази тема, на която отговорите бяха много полезни поне за мен.
Благодаря ви.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #24 -: 19 Декември 2020 00:40:41, Събота »
аз съм голям инат и се опитвам да преборя емоциите със здрав разум, но не винаги ми се получава
Ама ти да не мислиш, че на мен винаги ми се получава? Неее! И си страдам, ама тихичко и насаме. Е, по някога пред най-близките си приятели. Но пред света ходя с вдигната глава и го играя непукист!
Най-трудно е да вземеш решение въпреки чувствата си. Т.е. да оставиш да те ръководи ума, а не емоциите!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Трайна травма
« Отговор #25 -: 19 Декември 2020 09:07:00, Събота »
Ще се справиш, вярвам в теб. Силен си, ти също го знаеш! Колкото и голяма слабост да ти е един човек, ти все пак си силен...  [fire]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #26 -: 26 Януари 2021 09:34:12, Вторник »

Има ли такова нещо като трайна травма?
Случвало ли ви се е, да сте направили една голяма глупост, която след това да ви боли и до ден днешен и да не знаете как да продължите напред, защото знаете, че не е края на дадената ситуация и това продължава, и не можете да сложете край на самата ситуация, защото сте твърде привързани?


Според мен е неотработена травма. И да, мисля, всеки има такива неща, за които съжалява и не може да прости на себе си. Уж времето лекувало, но има ситуации, в които времето само усилва болката. За да се преодолее по-лесно си мисля, че човек трябва да дава повече, за да се балансира енергията. Пример - наранил си любим човек с твои действия или бездействия и това не ти дава мира. Започни да даваш повече любов и грижа, за да обърнеш ситуацията.


Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #27 -: 28 Януари 2021 00:18:49, Четвъртък »
Времето не лекува, просто свикваме да живеем с това, както свикваме да живеем и със загубата на хора, които сме обичали и вече не са между живите.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Трайна травма
« Отговор #28 -: 28 Януари 2021 10:13:35, Четвъртък »
И празнината от загубата никой не може да я запълни...