Автор Тема: Дневника на feniks75  (Прочетена 53498 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #255 -: 4 Септември 2021 08:09:34, Събота »
Днес завършвам едноседмичното ми обучение с руната Еваз.След свързването на мъжкото начало Тайваз и женското начало Беркана се появява руната Еваз.Символ на растеж и приятни промени.Способността да се намира мъдрост,като се общува на други нива.Процес на познание.
При работата ми със стихиите разбрах,че това са енергии в" не чист" вид.Понеже стихийното пространство се образува от съответните носители ние хората то често е замърсено.Например за вземем стихията въздух .С въздух ние олицетворяваме всички наши мисли.Милиони от потоци наши  мисли.Мисли от хора съзидатели до хора унищожители.За да я получим в "чист" вид ние трябва да я филтруваме.Тази "нечистотия" са нашите страхове,притеснения,морални и обществени догми.За мен са вид блокажи. [taunt]
Благодаря ти Еваз.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #256 -: 12 Септември 2021 15:10:52, Неделя »
Днес мина една седмица с руната Маназ.Руната Маназ означава "човек" .Човек в центърът на социумът.Човек не е сам на земята  и той живее между други хора и други светове /минерален ,растителен и животински/.Именно тази руна символизира тяхното взаимодействие.Важното за човек е неговата мъдрост и себепознание.Човек трябва да намери своят път,защо е дошъл и какво трябва да научи и да свърши.
В личен аспект този период съм гроздоберна кампания и ми е много натоварено.Много от нещата правя машинално.Не гледам риалита ,но тази седмица не мога да се откъсна от "Игри на волята".Човешкото тяло наистина е уникално.Физическа сила свързана с волево действие ни прави наистина уникални.От години минавам през кварталният магазин да ударим по бира след работа и там забелязах,че оградата на съседният имот е под форма на руната Маназ.
Благодаря ти Маназ. [victory]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #257 -: 24 Септември 2021 19:00:08, Петък »
Измина времето в изучаване на руната Лагуз.Свързват я с женското начало.Дословно означава вода символ на потокът.Интуицията включва усещане и емоции.Енергиен поток от сила и знание.Движение на енергия към определена цел или събития.Потокът от вода е пречистващ.
В личен аспект разбрах,че силата на руните е в енергийният поток ,който ние изпращаме .Той трябва да е системен и и насочен.Нищо не става с махане на вълшебна пръчка.Когато хвърлиш камък във водата  появяват вълни,но те затихват.За да промениш посоката на реалността ти са нужни много "камъни" и много време за "хвърляне".
Сънувах забързани потоци от от хора .Движеха се по елеватори в посоки нагоре  и надолу.Над тях имаше движещи се потоци от техните ,усещания,чувства и емоции.Не можах точно да ги оприлича ,но бяха с различни цветове.Най-силно бяха изразени зеленият,червеният и жълтият цвят.Аз обаче стоях  статичен и неподвижен.
Благодаря ти Лагуз. [taunt]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #258 -: 3 Октомври 2021 09:28:48, Неделя »
Измина времето за изучаване на руната Отал.Руната Отал идва от датски "отец".Означава наследство/земя,къща,имот/.Искам обаче да разгледам наследството в друг аспект-духовният.Какво ние получаваме от предните поколения и какво ние ще оставим след нас.Всички ние искаме да дадем и получим добър старт в живота,здраве и знание.
Осмислих какво аз получих като наследство.Получих желание и страст към знанието.Баща ми насърчаваше всяко желание знание.Четенето на книги беше висша цел.Както казваше това е катарзис за душата.Тава,което не наследих от него е практиката.Не ме научи как да се защитавам,как да строя,как да изкарам пари.Явно това беше моя задача да науча.
В работата ми шефът ми даде възможност да направя проект за реконструкция на избата по европроекти.Ако мине този проект ще остане и нещо от мен.
Благодаря ти Отал.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #259 -: 10 Октомври 2021 09:52:48, Неделя »
Мина една седмица в изучаването на руната  Ингуз.Тя означава плодородие.Трябва да видите плодовете на трудът си.Трябва да видите какво сте посели и какво ще ожънете във вашата реалност.Това е и нуждата да се засее земята.В съзнанието да се зесеят мечтите за да няма плевели.Вие решете какво ще засеете на вашата "земя".Това е кръстопът на съзнанието.Резултатите ,които получаваме трябва да се анализират-добри,лоши и дори отсъствието им.Казват,че тя е универсална добра руна само,че в този период нищо не ми се получи както трябва.
Благодаря ти Ингуз.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #260 -: 17 Октомври 2021 19:08:35, Неделя »
Днес завърших срокът за изучаване на руната Дагас.Тя символизира пробив,трансформация.Тя е последната от 24-те руни   от старшият футарк.За близо половин година се стремях да анализирам обстоятелствата,фактите и събитията около мен.Често руните ми се показваха и напомняха за себе си.Други бяха доста трудни за мен.Често получавах събития в обратната им страна.Разбиха се много парадигми.Усещам и трансформация на умът ми.Сринаха се много илюзии благодарение на този сайт.Вече съм на нов път и той ме чака.Магията е необятна.
Умът конструира замисъл действие във вид на знак/руна/.Визуализирането на мисълта "облича"тази руна с енергия.Стихиите концентрират тази енергия ,като кондензират определен вид усещания,мисли творчество и материя.
Благодаря ти Дагас
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #261 -: 20 Октомври 2021 18:55:43, Сряда »

Моята практика амулет с руни
Първо -избирам желание с реалистична и конкретна цел със срок на действие.
Второ -определям конкретната руна отговорна за това действие.Според моята преценка.В нета има много противоречива информация.Водя се от моята интуиция.
Трето-определям видът на енергията и начинът за активиране на руните.Това са четирите стихии/земя,огън,въздух и вода/.
Четвърто-Сам си намирам дървото и режа го за производството на заготовка.Благодаря на дървото и местността.
Пето -следва шлайфане и полиране докато ми хареса на мен.Никак не съм сръчен стига на вас да ви хареса резултата.С пирограф  изпсвам руните или конкретната формула.
Шесто-активиране на руните с биологичен носител.От малкото ми опит разбрах,че изписването със слюнка има ефект,но слаб.Изписването с кръв има силен и моментален ефект.
Седмо-Ритуал за активиране.Знам,че ритуалът е патерица в магията.Ритуалът ми помага до там,че в началото да имам по силно волево действие.С течение на времето започнах да визуализирам целият ритуал в умът ми.
Осмо-същинското действие.Силно вдишвам и насочвам вниманието/енергията/ си от първа чакра до седма чакра.
Мисловно привличам руната от амулета върху кристалът/елемента земя/.Насочвам поток от енергия към руната и тя изкристализира.Цялата руна беше изградена от кристали.Тава се повтаряше и върху  огъня така тя пламваше ,върху ароматна пръчица започваше да пуши,върху водата руната ставаше водна.С течение на времето успях дори да ги разделя мисловно на посоки/изток,запад,север,юг.Не мисля,че стихията има конкретна посока от светът.Създавам мисловна върхушка-торнадо около цялата тази конструкция.В началото беше слаба и бързо се губеше,но после успях да я задържа и да я концентрирам в светеща топка над амулета.Мисловна я пусках  със сила върху амулета с изписаните руни.При сблъсъкът получавах леко трепване на умът.В момента практикувам да го правя дори в леглото  преди да заспя. [wizard]
Цеци ще каже ,че е много сложна ,но тя е моя и при мен действа.
Благодаря ви,че съм с вас.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #262 -: 11 Ноември 2021 19:02:59, Четвъртък »
                                                        Активиране на рунически амулет  с божество Фрей
                                                                                    /първа част/
За древните скандинавски народи природните процеси,бедствия и явления са се свързвали с божества.Невъзможноста да си обясниш дадено явление ги е карало да  вярват с безкрайната сила/енергия/,а имено във вид божество отговорно за това явление.
Нека разгледаме бог Фрей  той е бил жизнерадостен, бог  на светлината ,плодородието и летният бриз.
 За да да ползваш/да получиш/ тази енергия ти е необходим канал,с които трябва да се хармонизираш с тези процеси.Символът като олицетворение на действието.Руните са вид инструмен само трябва да си изберем източник на енергия.Тъй като говорим вече за процеси нивата на енергия стават многопластови.Трябва да надскочим първо ниво на физическото усещане/докосване,мирис,слух и визия/,а именно да наблегнем на  състоянието на вашите мисли.
 Когато става дума  за божества  трябва да си отговорим на някои неща,които могат да ни хвърлят в пълна заблуда.
1.Статуи,култ,олтари,ритуали са безмислени и безсилни.Просто показват слабата ни страна и примиренческият ни характер.
2.Заклинания и молитви мисля,че не е нужно,но ако това ви харесва измислете си свои.
3.Явявания,срещи и комуникация с тези божества просто ще увредят психиката ви.
4.Благодарност,жертва или дарение.На никоя природна стихия не й нужна  е вашата бира,месо,хляб или плодове.Благодарноста е като волево действие,ако се почуствате по добре направете го.Аз лично обичам да поливам вино по време на празника "Трифон зарезан".Все пак благодарността дава енергия при самото влагане.Не мислете ,че като дарявате някои ви е длъжен.
За да  синхронизираве  мислите си с този вид природни явления/божества/ ние трябва да ги опознаем.Именно митологията може да ни помогне тук.Как изглеждат,как са облечени,какво обичат,как умират.Всичко в бог Фрей се изобразяват символично.
1.Мъж-носител на мъжкото начало.
2.Викинска шапка с рога-до християнството в повечето култури рогата са символ на продородието.
3.Меч "Слънчевото острие" носещо светлина,но и оръжие за защита и нападение.
4.Спътникът му глиганът Гулинбурсти символ на неопитомената жизнена енергия.
5.Корабът Скиндбладнир ,който можел да събере всички богове и да ги отнесе до всеки свят ,както и да се свие до размер на кесия.
6.Дори смърта му в Рагнарок /краят на боговете/ идва от огненият великан Сурт.
Благодаря ви ,че отделихте време да го прочетете.Ще следва и практика.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #263 -: 19 Ноември 2021 18:08:52, Петък »
                                                           Активиране на рунически амулет с божеството Фрей
                                                                                              /втора част/
След дълго размишление и медитация върху бог Фрей стигнах до изводът ,че той е символ на природният процес плодородие.Какво е плодородие.За мен плодородието  е ново начало ,което достига до своя апогей.Яви ми се покълването на зърно ечемик за производството на ечемичен малц.Учил съм ензимните процеси при накисването на ечемикът и как той започва да кълни.Как природата е закодирала всички тези процеси в едно зрънце за да може то да се възпроизвежда и разпространява.Тези процеси не се интересуват от вас.Те просто съществуват, и когато не можеш да ги управляваш можеш да се синхронизираш с тях.
За създаване на амулет се водя от по горният пост.Рязане,полиране,шлайфане и гравиране.
Активирането става като визуализираме зрънце /семенце/ обвито в светъл балон.С дълбоко вдишване караме  семенцето да покълва ,а балонът започва да се разширява.Задържаш вниманието си върху растежът на семенцето .Все едно го гледаш на забавен каданс.С всяко вдишване балонът се разширява и семенцето създава коренна система ,стебло ,клони и листа.То вече е дърво и започва да расте.В началото визуализирането беше двуизмерно и често избледняваше,и се губеше,но с времето стана по отчетливо.Накрая със силно вдишване събираш/концентрираш/целия балон в една мини светеща и пулсираща топка .В началото тя често се губеше и избледняваше ,но с течение на времето и много търпение дори можех да усетя и теглото й.Удряш амулета от руни с тази топка и те се сливат.Амулетът започва да свети.Следващата крачка е да визуализирате две,три сто ,много покълващи зрънца.Цяла гора.Така силата се увеличава. [wizard] .При мен това  действа.
Благодаря ,че отделихте време и внимание да го прочетете.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #264 -: 29 Април 2022 19:24:22, Петък »
Позабравих го този дневник.Нека споделяме ,кои до къде е стигнал и какво му се е случило при различни практики.
Макар ,че прохождам в магията  споделям неща ,които са нови за мен.Наблюдаването и разбирането  на усещането ни  ,емоциите ни,мислите ни и  преживяванията ни,ни  прави толкова уникални тук в това пространствено измерение.Брей това аз ли го казах.
Доста време практикувах зареждане с енергия ,като визуализирах своето кухо човешко тяло/макет/,което се пълни с плътна консистенция/енергия/.Изведнъж в макетът започна да изгражда костна система,а след това нервна система.Състоянието на транс продължаваше и се появиха мискули ,органи /стомах,бял,черен дроб,сърце/кожата ги обви и почуствах как сърцето му трепти.Можех с мисъл да го завъртя по часовниковата стрелка.Невероят усещане за мен ,но нека всички /най-вече админите -стига са спали/да споделят дали съм бил в светът на илюзията. [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #265 -: 30 Април 2022 08:35:31, Събота »
Следя...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #266 -: 1 Май 2022 10:14:23, Неделя »
По принцип съм практик. Обичам да реализирам философията в действие
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #267 -: 16 Май 2022 10:24:15, Понеделник »


От доста дни пред офисът на работата ми чурулика черен кос.Да на село съм и тук всякакви животински твари (бягат,пълзят ,летят).Този кос обаче гордо ходеше след мен .Спирах и го гледах ,а той си правеше кръгчета около мен без да се уплаши.Дни наред се повтаряше това.Като малък много обичах леопарда и мислех,че той ми е тотемното животно.Само,че тези случки промениха нагласата ми.Това ме накара да се разровя за черният кос.Понеже в нашите сайтове не пише почти нищо на помощ ми дойде яндексът на братушките.Там на дълго и широко го описват като птица мистик.Различни народи с различни поверия.От добро начало до лош край.
Всичко това ме накара да почна да чета за езикът на птиците.Колкото повече четях толкова повече ми се случваха странни неща на който не бях обръщал внимание до сега.
Намирах пух от птици -усещах уют.
Намирах пера намирах приятелство.
Виждах двойка гълъби -любов.
Виждах ястреб и получавах кавги.
Виждах врани -разбирах тайни.
Не ми убягваше вече пеенето,граченето,писукането,полетът,кавгите помежду им.Странно нещо е  заложила природата творец в тези създания.Още една красота в нейното проявление.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #268 -: 17 Август 2022 10:16:12, Сряда »
Днес рано сутринта ненадеино падна птичи пух върху мен. [shok] Сивкаво кафяв може би от гугутка.Ще разкажа на края на денят какво съм преживял. [umnik]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #269 -: 19 Август 2022 07:26:19, Петък »
Забелязвам,че сънищата ми стават много по отчетливи.Това ме накара да започна да медитирам и да ги анализирам.Написвах ги на лист и под всяка изписвах по три  асоциации .После избирах интуитивно най ярката асоциация и се получи невероятно изречение. [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми