Автор Тема: Дневника на feniks75  (Прочетена 53439 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #225 -: 4 Май 2021 19:19:02, Вторник »
Днес мина една седмица от съжителството ми с руната Уруз.Тя означава бик ,но аз няма да коментирам какво пишат другите за нея.Ще опиша как се прояви при мен  и как аз я усетих физически и психически,защото знам ,че това е лично  и инвидуално  за мен.

Първият ми сън беше ,че жена ми е бременна и ще имаме трето дете/Уф добре ,че беше само сън/.Какво невероятно чудо е творението на материята от духовните  чувства.
Вторият ми сън беше ,че сме се събрали всички колеги  и преподаватели от института.Някои колеги изглеждаха като на 60 , а други все едно сега са завършили .Преподаватели починали вече  ми споделиха ,че ще водят лекции до 99 години.
Видях енергия във вид на сила изразена във форма.Човек да може да придобие и опитоми първичните  физични сили и сетива.
Гледах как лозичките се разпъпват и разлистват.Уруз е ново начало ,нов творерчески път .Нов  творчески цикъл а също и сбъсък  между старият път и новото начало.
Физически го изживях трудно.Още от първият ден  усещах голяма тежест в петите.Все едно  бях обул оловни обувки.Силно зазевямане и  плътна физическа енергия.Два дниусещах болка в сърдечната област не силна ,но дразнеща.Жена ми не боледува ,но сега ненадейно   получи цистит .Медитирах трудно.Постояно ме връхлитаха торнадо ,земетресения или наводнение.Силата на неопитомената природа.Визуализирах я и й благодарих.Болката и тежеста изчезнаха след 5 минута  ужасно трудна медитация.Дори  жена ми се оправи / може би от шепата лекарства, които изпи/.
Благодаря ти Уруз.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #226 -: 7 Май 2021 16:17:12, Петък »
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми . [shok] [shok] [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #227 -: 11 Май 2021 18:43:56, Вторник »
Днес ще опиша моите преживявания с руната турисаз.Описват я като великан,войн,руната на Один и като портал.
В първият ми ден  сънят беше много чист и ясен .Гасяхме с кофи вода голяма горяща дървена стена, а зад нас бяха нашите къщи.Огънят беше силен и искри прехвърляха над нас и започнаха да запалват и нашите къщи.Постепенно всички изоставиха стената и започнаха да гасят малките пламъчета на свойте къщи.Започнах да крещя ,че ако не  изгасим  стената всички ще изгорим.За жалост останах сам сред пламъците.Турисаз ми показа духът и пътят  на войнът.
Следващият ден сънувах ,че тръгвам на път с автобус и той още от началото се преобръща.Настава паника и хаос.Насочих се към вратата беше наполовина отворена.С усилие преминах през нея и лазех под земята за  да изляза.Не бях уплашен търсех нов автобус да продължа.Днес ми казаха ,че всички дръвчета ,които засадихме в нашият град в едно парк-че ги няма.Един тип ги беше изкоренил.Грижех се за тях поливах ги и бях им сложил дървени колчета да не ги изрежат с храсторезът от общината.Няма ше ги и бях ограбен и бесен.Запътих се към него много гневен.Тогава турисаз ми показа изход"портата" от критичната ситуация,а именно,че това е смирението.Изработих си собствена техника.Визуализирах гневът си като цветни петна около мен/най-често бяха червени/.Засмуквах ги през тялото от тазът  по гръбначният стълб до умът ми  и те се пречистваха до бяло сива светлина.Действаше мигновено.
Благодаря ти турисаз
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #228 -: 16 Май 2021 16:16:05, Неделя »

Днес прочетох нещо ,което много ме впечатли.Това винаги съм го мислил ,чувствал и усещал,но трудно бих го изразил с думи.

 [shok] "Руните означават възможното движение и преобразяващи промени на заложбите в Природата и в нас - руните сами по себе си са сили, които дават мощ на действието. Природата не е предмет, Природата е процес, чрез който изявата от невидимото във физическа форма става възможна като изразяване на духовна субстанция, така че самият Дух може да бъде усъвършенстван и развиван. Руните са съставни части от космически език, който може да ни предаде вътрешно знание за физическата Вселена и за нас самите, тъй като естествените закони, които управляват Вселената, действат и вътре в нас. Всеки от нас е една малка Вселена! " [umnik]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #229 -: 18 Май 2021 19:23:47, Вторник »
Днес приключих едноседмичното опознаване с руната Ансуз.Дословно означава Бог ,уста и знание.
Знанието е както знание за природният свят /материалният/ ,както и знание за духовният свят /нематериалният/.Макар, че често търпят трансформации помежду си.Тази руна силно ме впечатли.Чувствах се невидимо свързан с нея.Баща ми ни купуваше различни книги за да четем с брат ми, и както казваше той" да се хванем за нещо".В семейството ми като дете знанието и образованието беше на пиедестал.Руната Ансуз ме върна в детството ми ,в което имах химична лаборатория на тавана.Там четях за великите химици и как са откривали химичните елементи.Четях за Рутений,Амерций,Франций,Германий,Полоний елементи кръстени на държави и копнеех на открия хим. елемент Булгарий.
Усещането за знание и откривателство в мен се зароди макар и само като спомен.Това изгарящо усещане ,че можеш да дадеш нещо на света.За жалост като младеж изоставих детските си мечти и следвах друго.
Самото изучаване на руните  и духовният свят ме кара да намирам нови знания.Знам ,че пътят е труден и с препятствия,но той е моят път.Сънищата бяха чисти един,от които ме побиха тръпки.
Някакъв нарко бос ни възложи задача да синтезираме нов наркотик .Няма да изпадам в подробности какво правихме в лабораторията.След като го направихме той започна да ни избива един по един и накрая бях аз.Получавах регресия и това се случваше пак и пак докато не съумяхме да го премахнем ние.Знанието можеше и да доведе до смърт.
За мен руната Ансуз е и вид усещане за възмездие за неща,които съм извършил преди време.Да усетиш болката на обиденият от теб е болезнено ,но също е лекуващо.
Знанието е суровата енергия и ние чрез умът си трябва да я трансформираме до нужните ни преживявания,които са наша собственост.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #230 -: 23 Май 2021 13:09:47, Неделя »
Днес четох темата на Veleroth "гердан и руни" и не искам да му спамя темата и  реших това,което ми дойде на ум да го запиша в моят дневник.
Руните без значение дали са скандинавски,германски ,български или слънчеви те са еквивалент на природните сили ,както са нашите усещания за дадени преживявания в различни житейски ситуации. [yahoo]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #231 -: 26 Май 2021 18:39:33, Сряда »
Преживяванията ми с руната Рейдо бяха странни,интересни  и дори приличащи на съвпадения.Руната Райдо означава път, движение и действие.Понеже е първа руна в моят личен рунически код тя е много специална за мен.
Първото нещо ,което ми направи интересно впечатление е беше,че дъщеря ми взе шофьорска книжка. и искаше да пътува.
Втората е ,че на матурата й се падна "Песента на колелетата " на Йовков.
Третото е изобилие от сънища ,в който  пътувах  на влак.Най отчетливият беше със старата ми метъл компания ,с която пътувахме в стар товарен вагон без покрив.Вятърът вееше косите ни .Бяхме свободни да правим каквото искаме без да знаем посоката.
Четвърто Райдо ме провокира да преразгледам пътят на  различните аспекти /канали/ през житейският ми път- пари ,любов ,здраве,щастие ,блага,семейство и много др.Всеки аспект разделих на етапи от 5 години и започнах да пресъздавам усещането и състоянието си за този период.Понеже Цеци спорехме дали е хубаво човек да има пари или не реших да споделя този аспект.
0-5години Неосъзнати години.
5-10 години Неосъзната липса .Правех изводи от ,което ме болеше.Подсъзнателно усещах разликата.Виждах го при другите.Споменът на старите подпетени ботуши не се махаше.
10-15 години Ужасна и отчайваща липса.Подтискащо чувство за малоценност.Парите бяха лоша дума.Дори при самото изговаряне на думата "ме свиваше под лъжичката".Появи се желание да ги имам.Мечтаех за животът на Борис Морев от романът" Тютюн".Все пак дете на учители можеше да има пари.Трябваше да ги имам на всяка цена.
15-20 години Липсата им продължаваше ,но с интерес и  усещане за живот.Неутрализирах тази липса с планове и мечти да иновативен бизнес.Купувах и продавах на сън.С парите от абитуриентската си  като за начало си купих 3 акции/близо една даскалска заплата/ на банка Тексим ,която по късно фалира.Казах си нищо това е част от животът.След всяко падение има и възход.
20-25 години В студетските години липсата   беше при всички и както казвах всички сме еднакво бедни.Бяха  години на безкрайни купони с невероятни преживявания.Всички те правеха липсата им по безболезнена.
25-30 години Бях доволен,че работя.Парите не бяха много ,но не закъсвахме.Започнах да мисля за семейство и дом.
30-35 Много пари -изобилие.Във всеки джоб имах предостатъчно.Професионалните ми умения ми позволиха да препечелвам доста добре извън работата.Пазарувах без да гледам цената.
35-40 години Усещане за сигурност и безгрижие.Минах в положение ,в което черпех и плащах сметките на всички около мен.Докато осъзная ,че се мъча да изтрия старите спомени.Парите идваха и си отиваха .Това беше кръговрат.
40-45 години В началото започна със сътресение ,но благоденствието се върна в моят живот.
Благодаря те Райдо. [witch]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #232 -: 27 Май 2021 09:51:32, Четвъртък »
Нещо се е объркало в уводът ми за руната Райдо в предният пост.Да поясня нея я свързват с път ,движение и посока.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #233 -: 3 Юни 2021 18:18:57, Четвъртък »
Следващата руна ,с която се свързах е руната  Кеназ.Тя означава факел, светлина.Аз лично я свързвам с възможността да вземеш правилното решение сам или под въздействието на друг.Факелът на светлината на руната Кеназ ми показа -илюзията,самозалъгването или реалността на взетите от мен решения.Върнах се назад във времето и преосмислих доста свои решения през моят живот.Най интересното ,е че успях да доловя усещането при вземането на някои решения.
Едно от най-силното  ми усещане беше  като взех сам решение да напусна  работа , която  бях работил 16 години.Оставях не само колеги и работа .Там бях дал част от живота си .Знаех,че ще съм безработен,без пари и самочувствие,но бях твърде решен ,че съм прав.
Благодаря ти Кеназ. [ok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #234 -: 9 Юни 2021 18:18:57, Сряда »
Днес приключи едноседмичното ми съжителство с руната Гебо.Руната Гебо се отъждествява с дар,равновесие,щастие  и баланс.Пресечена точка на комуникация  между това ,което е от горе и това ,което е от долу.Израз на микро и макро космосът на човек.
Започвам със сънят си ,който беше толкова чист.Пътувах в планината в ремарке на  камион до едно общество  / комуна/.Там всички работеха доброволно .Без заплащане.Цареше пълно равновесие.Не знам защо ,но мен ме сложиха в кухнята.Не бях им казвал ,че обичам много да готвя.След мен вървеше едно чернокожо момиченце на около 6години.Понеже наистина ми досаждаше докато миех затлачените мивки аз я попитах няма ли работа,а тя ми отговори чисто по детски."Още съм малка и не зная да правя нищо -затова дарявам с щастие."
В животът си често съм дарявал,черпил и плащал.Нещо ,което силно ме трогна е когато дарих матращи на дом за изоставени деца.Чисто анонимно/парите бяха в мен ,но не бяха за мен/.Децата се бяха снимали с матраците и бяха качили снимки в социалната мрежа в градът ни.Коментарите бяха много ,но очите на децата от снимките не лъжеха.Това беше усещане щастие.
Най добрият дар,който съм получавал беше от дъщеря ми .Тя беше на около 12 години и ми подари малка дървена стойка с надпис "Най-добрият баща"Това усещане не бих го заменил за нищо на света.Учих я да бъде свободна и самостоятелна и тя стана такава.Тъжно ми е ,че вече не зависи от мен,но тя има свой път и върви по него без страх.
Благодаря ти Гебо [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #235 -: 16 Юни 2021 17:21:01, Сряда »
Днес приключих с последната руна от първият атт на старшия футарк руната Вуньо.Руната символизира успех,радост и късмет.Предсказващ период на комфорт ,щастие и задоволство под различна форма.
От самото начало получих новина ,която ме направи много щастлив."Исторически парк " близо до Варна започнал да изкупува лозя в района.Може би ще правят изба.Откакто стартира този проект преди 3 години започна и моята мечта да почна работа там.От 10 години ходя на различни възстановки /обичам историята тя беше моята първа любов/.Мечтата за мен бе да свържа историята с виното.Често когато минавах покрай техен рекламен билборд си казвах"Моята нова страхотна и мечтана работа".
Бях с много очаквания към тази руна.Уви тя се показа при мен в обърнатата  си позиция.Цялата седмица беше скучна и пълна с разочарования от определени цели ,които си бях поставил.Усещане за сериозни разочарования и неосъществени надежди.Често отлагах неща ,които мислех да свърша.Руната ми показа ,че силата на успехът се разбира най-добре след преживяният неуспех.
Благодаря ти Вуньо.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #236 -: 18 Юни 2021 18:53:03, Петък »
Влизайки в живота ни, руните не го оставят непроменен. Те ни променят отвътре и ни карат да се усъвършенстваме. Предавайки енергията им през вас, бъдете готови за промяна. Естеството на тези промени зависи от вас самите и от това през каква трансформация трябва да преминете, за да постигнете това, което искате.
Ех,че го казах яко.Само ,че  да си призная ,че го копнах.Думите все не ми стигат,а пък съм от семейство на литератори. [taunt]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #237 -: 24 Юни 2021 18:45:36, Четвъртък »
Мина седмица с руната от втория атт хегелаз.Тя е посветена на бог Хаймдал.Руната означава градушка унищожение ,бедствие и катастрофа.За нея се пише,че е най-унищожителната руна.Започнах да я изписвам със страх.На тавана ,където беше моята стара лаборатория сега беше нова работилница за магия.В началото започна много зле.След около 5 минути медитация от тавана се откърти малко парче мазилка и падна близо до мен.Може би е случайност ,но защо точно сега . ::O
Първият ви сън беше интересен.Бях на едно езеро ,в което се изливаше голяма фекална тръба.Усещах ,че езерото умира.Заедно с един мой непознат приятел/така го усетих/искахме да спрем това безумие.Събудих се когато усетих болезнени удари с нож  от друг човек .Обърната тя може да даде унищожение на пречката за реализация на вашите решения.Точно това ми се случи и на мен.Руната Хагелаз ми даде решение да успея да реша  друг проблем ,чрез който да реша друг въпрос .С един куршум два заека.
Благодаря ти Хагелаз.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #238 -: 26 Юни 2021 17:36:05, Събота »
Успоредно с изучаването на руните изучавам тяхната активация.Активирането става с дъх,тяло,стихии и божества.Не знам защо ,но стихиите ги усещам най-близко и понятни.
Пространството около нас не се образува от стихиите /елементите/,а от техните носители ние хората.Съответното пространство ,в което ще се потопим е създадено от определена група хора с тяхното вътрешно състояние .То се се проявява в света около нас.
Оставям настрани патериците/олтар,сол,вода,ароматни пръчици/.Обичам ароматните пръчици дори свещите сам си ги правя.Те обаче са заблуда.

Херметиците умело скриват знанието,а алхимиците го обличат със сложни и безмислени ритуали .
емоция - вода [wizard]
усещане - огън      [wizard]
мисли ,инф.поток - въздух [wizard]
физическо пространство - земя. [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #239 -: 1 Юли 2021 17:57:46, Четвъртък »
Руната Наутиз означава нужда или необходимост.Формата и показва дисбаланс или нарушено равновесие.Нещо е довело до това и трябва да върнем баланса.Нека разгледаме обаче разликата между нужда и необходимост.Макар,че са близки думи те се различават много.Природата разбира ,че ако ти е студено имаш необходимост от кожух.Вълкът има един ,мечката има един,лисицата има един,заекът има един,а на теб човеко ,защо ти са нужни три  и повече.Тази руна ни дава възможност да разберем какви нужди и необходимости имаме ние.Да разберем ,кои са фалшивите  ,кои да следваме,кои да изживее ме и кои да ограничим.
За да вникна по добре в нуждите си аз ги описах/Храна,пиене,облекло,семейство,секс,любов ,уважение,материални придобивки и др.След като ги оцених видя кои са по-силни и кои са по-слаби.Колко енергия е необходима за дадена нужда.
Сънят ,които ми даде Наутиз бе впечатляващ.
"Пътувах ме с кола за почивка някъде на море.Бяхме пълна кола с приятели.Спрях да купя две неща от магазина ,които беше много далеко.Пред магазина установих,че нямам пари .Отстрани седеше човек,които познавах.Казах му ,че имам нужда от пари и той ми даде 10 лв по 1лв на монети.Обещах ,че като се върна в къщи ще му ги върна.Разказах на приятелите си за случката.Докато се разхождахме по морската алея го видях отново и го показах на приятелите си ,но те не го виждаха.Помаха ми и се скри зад ъгълът.Така и не върнах парите.Събудих се вцепенен .Търсех и намерих много изводи за мен.
Благодаря ти Наутиз. [witch]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми