Автор Тема: Дневника на feniks75  (Прочетена 57128 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #60 -: 22 Ноември 2020 09:51:36, Неделя »
Вчера си взех тесте карти  таро на  Уайт.Запознат съм с основите на кабала ,сефериотите големите аркани.Обаче изтеглих от малките аркани осмица пентакъл.Ще се опитам да гадая,а после ще прочета в интернет ,как го възпроизвеждат по запознатите.
Та така осмица пентакли .
 Положителни -творец ,занаятчия разполага с много стока  пентакли  /умения/.Разполага с добра екипировка и нужният опит .В далечината градът хората чакат неговият опит и  труд.
Отрицателни може би ги ремонтира  .Едната на земята може би е сгрешена или има нужда от ремонт.Прави много,но с лошо качество.Желанието е голямо ,но липсва опит.Градът в далечината  символизира отхвърляне или неразбиране.
Еми ,доста се различава от това ,което пишат по интернет,но картата беше за мен и моят първи опит.

Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #61 -: 24 Ноември 2020 20:39:41, Вторник »
Ще ,чета и уча още .Всесенана  ще открива още много .Когато ученикът е гатов за знатие ,то знанието  само ще го открие.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #62 -: 24 Ноември 2020 23:39:37, Вторник »
А какво стана с една медитация дето чакам да я направиш и опишеш?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #63 -: 25 Ноември 2020 19:11:06, Сряда »
Медитацията ми е трудна.Възхищавам се на хора,които  я практикуват с часове. Почти винаги преминавам в трансово състояние.Явно транса е моето  нормално състояние.Успявам максимум   3-5 минути медитация явно ми липсва практика.Отпускам умът трудно-заливат ме водопади от въпроси и съмнения.Имам техника ,която да стопирам този водопад.Продължавам.Не мисля за нища.Продължавам да дишам дълбоко и да издишам.Енергийна топка се придвижва от седалищните мускули през стомахът ,през слънчевият сплит,през очите и се изтрелва нагоре.Усещам как мускулите на бедрата и ръцете ми се отпускат до степен,която почти не ги чувствам.Усещам се двоен и двете части вибрират различно,но съвсем близо една до друга. Не го контрорирам с нищо.Незнам защо ,но ми се активира половата система.
Цеци,та това е моята медитация.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #64 -: 25 Ноември 2020 22:16:46, Сряда »
На мен ми трябваха повече от 6 месеца, за да се науча да медитирам.Когато се отпуснеш не стопираш мислите! Просто не ги задържаш. Те идват една след друга, идват и въпроси и съмнения. Просто не им обръщаш внимание и ги оставяш да текат докато в един момент умът ти сам спира да мисли.
Искам от теб да се научиш на медитация, не защото съм крива 50 годишна невротичка, а защото ако ще се занимаваш с магия ти е жизнено важно да медитираш често. С медитация умът си почива, докато със транс се натоварва. Ако не медитираш и умът ти не почива много лесно можеш да се филмираш след някоя практика и да си увредиш психиката. Между магията и лудостта има само една крачка и не е желателно да я направиш нали?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #65 -: 26 Ноември 2020 05:50:33, Четвъртък »
Благодаря ти  за съвета .Вече го правя макар и трудно.Йогата ме отпуска.Макар и с по едно упражнение за всяка чакра.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #66 -: 26 Ноември 2020 07:13:29, Четвъртък »
Говоря за почивка на ума, не на тялото. Аз отначало заспивах на медитациите, но пък се събуждах с рестартиран ум. Ако не медитираш редовно умът ти става като компютър на който постоянно отваряш нови и нови прозорци и той се натоварва и не работи с пълен капацитет.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #67 -: 26 Ноември 2020 08:34:11, Четвъртък »
Точно за заспивенето при медитацията  щях да те попитам.Случвало  ми се е  през нощите,в които не мога да заспя.Наистина си по бодър на сутринта.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #68 -: 26 Ноември 2020 16:58:46, Четвъртък »
Като почнеш редовно да медитираш ще се научиш и да не заспиваш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #69 -: 26 Ноември 2020 19:31:27, Четвъртък »
 
Говоря за почивка на ума, не на тялото.

Обичам да готвя да режа,да пържа,да пека.Не мисля за нищо и много ме отпуска.Може би е вид медитация.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #70 -: 26 Ноември 2020 19:33:21, Четвъртък »
Може би!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #71 -: 27 Ноември 2020 20:59:01, Петък »
Продължителната медитация е нецо много трудно.Лесно няма.Лесно е да направиш лицева опора ,но да заступориш умът е друго.Продължавам с дишането.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #72 -: 28 Ноември 2020 00:38:06, Събота »
Продължителната медитация е нецо много трудно.Лесно няма.Лесно е да направиш лицева опора ,но да заступориш умът е друго.Продължавам с дишането.


Няма нищо лесно, всичко изисква определена съвкупност от знания и практическа основа. Дори и лицевата опора, ако не знаеш как да я направиш, ще има да се гънеш, свиваш, трошиш ръце и крака, и пак няма да си я направил, ако подходът ти е грешен..А пък да речем си добил представа за теоретичната база, усвоил си стойката, ръцете не ти поддават, почваш да ги правиш лицевите опори, ама резултат ще забележиш на 500-ата опора, а не на десетата. Всичко изисква време и постоянство. [ok]
А сега по същество...Съдейки по себе си, медитацията не е задължително да е продължителна, за да е ефективна. Нужни са ти само няколко минути, за да се отърсиш от проблемите на ежедневието, да се "изчистиш" от насъбралата се енергия и да се пренастроиш. Но пък е много важна за бодрото мислене и функциониране. Не се напъвай, но полагай усилия. В някакъв момент ще осъзнаеш, че ти се получава без дори да се замисляш. Така че действай, не се отказвай и бъди постоянен. Връща се стократно.  [victory]
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #73 -: 28 Ноември 2020 09:46:22, Събота »
Получи се .Изчистен ум и отпуснато тяло.Не мислех за нищо единствено усещах биенето на сърцето ми.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 380
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Дневника на feniks75
« Отговор #74 -: 28 Ноември 2020 09:57:27, Събота »
Ще споделя една моя практика за справяне с отрицателните мисли.Отрицателните мисли при мен влизат откъм дясното полукълбо на мозъкът.Поне така го усещам аз.Визуализирам команда  STOP,спри изчисти.Така от главата ми изчезва мисълта.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми