Отворена дискусия > МАГИЯ

Защо родово проклятие НЯМА, но действа...

(1/3) > >>

Цеци_Вихронрав:
Понеже ден през ден някой ме яде на тема родови проклятия и прочие, сега ще ви го обясня надълго и на широко защо хем няма такова нещо като родово проклятие и хем действа.Всички дето сте тук знаете, че магията е управление и насочване на енергия, най-вече собствената ни. Съответно едно родово проклятие, за да е наистина родово ще трябва някой да атакува всеки един член на рода ежедневно и системно. Незная дали сте използвали атакуваща или иначе казано зловредна магия, но тя изисква много енергия. Казвам го от личен опит. Когато атакувах полицайката дето ми докара рака успях да я разболея с цената на почти пълно изтощение и след това трудно си върнах загубената енергия. Та какъв ще е този маг дето ще има енергията да атакува цял род? Не един човек или едно семейство, а цял род? Ми той мага ще се гътне от изтощение още на третия член на рода...
Та за това няма как да има родово проклятие. Просто е физически неизпълнимо. Да не говорим, че дори и да се появи такъв свръхенергиен маг то той трябва и да е безсмъртен, за да поддържа проклятието поколение след поколение. Сори, деца, но Дънкан Маклауд е само художествена измислица - не реален субект.Такааа. Уточнихме защо няма родово проклятие. Сега остана да обясня как става фокуса, хем да няма, а да действа...
Всички ако не сте чели поне сте чували от мен за любимата ми вещица Есмералда Вихронрав на Тери Пратчет. Та тя казва " Защо да го кълна, като няма да ме чуе?". Е там е и ключа за бараката...Когато кажеш на някого, че го кълнеш да се разболее или да му се случи нещо лошо се включва вкорененото във всеки човек суеверие. И не ми разправяйте как ама вие хич не сте суеверни! Всеки си има някакво суеверие дето си знае, че е такова, но въпреки всичко му вярва. :) Та в момента в който на някой му кажат, че кълнат и него и рода му в него се включва страха, че го чакат само злини. А страхът докарва киселини и още куп химии дето ако много ви вълнува какви точно са Сянка и Соломон, като по-умни ще ви ги обяснят. По - важното е, че тези химии разболяват тялото. И като се разболее уж прокълнатия се филмира и решава, че то проклятието действа, а всъщност го е разболял собственият му страх. От там споделя с целия род как са прокълнати и проклятието вече действа. Всички съответно се филмират, страхът им ги разболява и филма става сериал...Ако някой, нещо не разбрал от недоспалите ми обяснения да пита - ще отговарям. :)

Solomon:
Цеци, трябва да отваряш повече такива теми... [yes]

feniks75:
Знам,че ще те ядосам и няма да получа достъп до вашите знания,но ще си кажа мнението.Да отмъщаваш не е ОК.Знам ,че да натриеш носът на някой носи голямо удоволствие,но те сваля на дълбоко в материята.Отмъщението също изтощава .Ти не се изтощаваш от загубената на твоя енергия ,а от бумерагна твоята енергия.Между другото полицайте и аз не ги долюбвам.Родовото проклятие наистина е доста смешно.Не можеш да въздействаш на много хора с различна вибрация.Лесно става ако родът е агрегор,но пак трябва енергия непосилна за един маг.

Цеци_Вихронрав:
Феникс, дали ще ме ядосаш или не, не е критерий за достъп до скрити секции. Започни някоя практика от хаос магията, покажи напредък и ще си получиш достъпа.
--- Цитат на: feniks75 в 24 Октомври 2020 13:20:58, Събота ---Знам ,че да натриеш носът на някой носи голямо удоволствие,но те сваля на дълбоко в материята.
--- Край на цитат ---
Живеем в материален свят и едно отмъщение нито ме сваля до материалното, нито ме издига над него. И не става въпрос за отмъщение, а за проста справедливост. Не може една корумпирана полицайка да провали разследване безнаказано. И ако не мога да уредя да си получи наказанието за корупция, ще и докарам болест за която ще изхарчи всички взети подкупи. Мога го и го правя! На който му стиска да ме съди!

Цеци_Вихронрав:

--- Цитат на: Solomon в 24 Октомври 2020 13:06:44, Събота ---Цеци, трябва да отваряш повече такива теми... [yes]
--- Край на цитат ---
Соломон, темите ги мислете вие, а аз ще споделям опит.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия