Автор Тема: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...  (Прочетена 5543 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« -: 24 Октомври 2020 11:34:43, Събота »
Понеже ден през ден някой ме яде на тема родови проклятия и прочие, сега ще ви го обясня надълго и на широко защо хем няма такова нещо като родово проклятие и хем действа.Всички дето сте тук знаете, че магията е управление и насочване на енергия, най-вече собствената ни. Съответно едно родово проклятие, за да е наистина родово ще трябва някой да атакува всеки един член на рода ежедневно и системно. Незная дали сте използвали атакуваща или иначе казано зловредна магия, но тя изисква много енергия. Казвам го от личен опит. Когато атакувах полицайката дето ми докара рака успях да я разболея с цената на почти пълно изтощение и след това трудно си върнах загубената енергия. Та какъв ще е този маг дето ще има енергията да атакува цял род? Не един човек или едно семейство, а цял род? Ми той мага ще се гътне от изтощение още на третия член на рода...
Та за това няма как да има родово проклятие. Просто е физически неизпълнимо. Да не говорим, че дори и да се появи такъв свръхенергиен маг то той трябва и да е безсмъртен, за да поддържа проклятието поколение след поколение. Сори, деца, но Дънкан Маклауд е само художествена измислица - не реален субект.Такааа. Уточнихме защо няма родово проклятие. Сега остана да обясня как става фокуса, хем да няма, а да действа...
Всички ако не сте чели поне сте чували от мен за любимата ми вещица Есмералда Вихронрав на Тери Пратчет. Та тя казва " Защо да го кълна, като няма да ме чуе?". Е там е и ключа за бараката...Когато кажеш на някого, че го кълнеш да се разболее или да му се случи нещо лошо се включва вкорененото във всеки човек суеверие. И не ми разправяйте как ама вие хич не сте суеверни! Всеки си има някакво суеверие дето си знае, че е такова, но въпреки всичко му вярва. :) Та в момента в който на някой му кажат, че кълнат и него и рода му в него се включва страха, че го чакат само злини. А страхът докарва киселини и още куп химии дето ако много ви вълнува какви точно са Сянка и Соломон, като по-умни ще ви ги обяснят. По - важното е, че тези химии разболяват тялото. И като се разболее уж прокълнатия се филмира и решава, че то проклятието действа, а всъщност го е разболял собственият му страх. От там споделя с целия род как са прокълнати и проклятието вече действа. Всички съответно се филмират, страхът им ги разболява и филма става сериал...Ако някой, нещо не разбрал от недоспалите ми обяснения да пита - ще отговарям. :)

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #1 -: 24 Октомври 2020 13:06:44, Събота »
Цеци, трябва да отваряш повече такива теми... [yes]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 146
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #2 -: 24 Октомври 2020 13:20:58, Събота »
Знам,че ще те ядосам и няма да получа достъп до вашите знания,но ще си кажа мнението.Да отмъщаваш не е ОК.Знам ,че да натриеш носът на някой носи голямо удоволствие,но те сваля на дълбоко в материята.Отмъщението също изтощава .Ти не се изтощаваш от загубената на твоя енергия ,а от бумерагна твоята енергия.Между другото полицайте и аз не ги долюбвам.Родовото проклятие наистина е доста смешно.Не можеш да въздействаш на много хора с различна вибрация.Лесно става ако родът е агрегор,но пак трябва енергия непосилна за един маг.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #3 -: 24 Октомври 2020 14:52:12, Събота »
Феникс, дали ще ме ядосаш или не, не е критерий за достъп до скрити секции. Започни някоя практика от хаос магията, покажи напредък и ще си получиш достъпа.
Знам ,че да натриеш носът на някой носи голямо удоволствие,но те сваля на дълбоко в материята.
Живеем в материален свят и едно отмъщение нито ме сваля до материалното, нито ме издига над него. И не става въпрос за отмъщение, а за проста справедливост. Не може една корумпирана полицайка да провали разследване безнаказано. И ако не мога да уредя да си получи наказанието за корупция, ще и докарам болест за която ще изхарчи всички взети подкупи. Мога го и го правя! На който му стиска да ме съди!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #4 -: 24 Октомври 2020 14:53:41, Събота »
Цеци, трябва да отваряш повече такива теми... [yes]
Соломон, темите ги мислете вие, а аз ще споделям опит.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Светлина

Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #5 -: 1 Ноември 2020 16:27:12, Неделя »
"Незная дали сте използвали атакуваща или иначе казано зловредна магия, но тя изисква много енергия."                                         

Цеци а с така наречената добра магия как стоят нещата? Понеже и доброто и лошото са си относителни...

Неактивен Irka

Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #6 -: 14 Октомври 2021 16:09:57, Четвъртък »
Цеци_Вихронрав,Никой можещ няма да си хаби личната енергия за такова проклятие и да атакува всеки един от рода.  Ти пишеш, че докато си била в болница са ти изпращали рунни формули. Хайде да вървим по логиката в магията - за да заработи формулата, ти използваш личната си сила като ключ и с това твоето участие приключва. От там нататък работят руните. Има много разрушителни енергии и дори руни , които само да насочиш, а след това те ще си работят без лична намеса.
Не виждам закритите ви теми , но до тук виждам много малко познаване на славянската магия. Достатъчно силна е в можещи ръце и ще те разочаровам, но има родови проклятия. Аз лично бих използвала кръв на някой от рода. Нататък не е за отворено четене.
 

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #7 -: 15 Октомври 2021 15:51:49, Петък »
Хайде да вървим по логиката в магията - за да заработи формулата, ти използваш личната си сила като ключ и с това твоето участие приключва. От там нататък работят руните. Има много разрушителни енергии и дори руни , които само да насочиш, а след това те ще си работят без лична намеса.
Добре дошла, Irka!

Ето тук е грешката...не се сещам в магията някъде да има принцип какъвто описваш...принцип подобен на ''натискаш бутона и пералнята сама си пере''...и с руните не е така, дори и да не го забелязваш....

Нас ни улеснява магията не с това, че е магична, а с това, че повечето хора не я разбират и не я могат...съответно няма как да се пречкат, когато искаме да постигнем нещо. Иначе си е изцяло мръсен физически и психически труд, който хаби енергия.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Irka

Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #8 -: 17 Октомври 2021 08:50:56, Неделя »
Добре заварили! Виждам, че вие си имате някакви обяснения за магията, но истината е , че към днешна дата това явление остава необяснено. Хората , които могат да боравят с енергията , както ти се изразяваш " натискат бутона", разликата е в градусите на "прането". За някои ниски, за други високи.
Бабите ни идея са нямали от хаос магия, но техните методи работят успешно до днес. До тук имаме само теория за формулата на магия, която всеки интерпретира сам за себе си.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #9 -: 17 Октомври 2021 14:21:26, Неделя »
Irka,
Магията се нарича ''магия'', защото во време оно хората не са имали нужните научни знания, и всичко що не могат да си обяснят е било магия - дело на Сатаната, демони, ангели, джинове, духчета и т.н. Прости химични реакции, които сега показваме на децата в 7-ми клас, като примерно самозапалване на хартийка под кубче метален натрий във вода, за тях са били магия....защото, видиш ли, как така водата ще гори, това трябва да е дело на Сатаната...и тем подобни...


Та, със сегашните научни знания, които имаме, магията може да се редуцира до наука, която е съвкупност от други вече утвърдени науки - физика, химия, биология, психология...


А енергията, за която говорим в магията не е някаква мистична, свещена, мана небесна, а просто електромагнитна...Тази ''чи/ци/прана'' за която източните учения говорят, енергийните маршрути в китайската медицина и бойни изкуства (акупунктура, цигун) - преди са били мистични, непознати...сега знаем, че тези маршрути се припокриват с маршрутите на кръвоносните съдове, нервите, лимфата и все що в което по-интензивно тече флуид със заредени йони...и е наистина енергия - електромагнитна...и наистина може да се управлява...


Та, магията е управление на такъв вид енергия...и като управление на такъв вид енергия - законите на физиката, биологията, химията, психологията - си важат...та затова няма принцип ''натискам бутона, а пералнята сама си пере'', няма значение на какви градуси, освен ако не става въпрос за собствената ти психика (тоест в случай че използваш плацебо върху себе си)...тогава можеш да натискаш бутона и пералнята да си пере...но аз до колкото знам, идеята на магията не е да се самозалъгваш, че правиш магия...

И да допълня...
Познавам човек, който може да взаимодейства директно с други хора от разстояние - например, лекува главоболие от разстояние (ако е от определено естество), от разстояние успокоява физически и психически човек с паническо разстройство до степен болният да каже ''това беше чудо, спах като новородено'' - това, без да казва нито дума, нито жест...посочва къде какво не му е наред на другия - къде го боли, къде го сърби...ако трябва - мърда крак, ръка...И никога не ми е казвал ''натискам бутона и то само се случва'', тц...работата изисква много енергия, концентрация и пр...



Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #10 -: 18 Октомври 2021 12:17:57, Понеделник »
Irka, бабите ни не са знаели какво точно правят, но това не променя факта, че магиите са ги правели управлявайки и насочвайки в определена посока енергия. За мен е като някакъв вид координация, само че не си движиш ръцете, краката, ушите xD, а далеч по-фина... Ъм... Не знам дали "материя" е правилна дума.
Та, колкото и механично, естествено и по навик да извършваш даденон движение, все пак тялото ти не се движи самичко, а посредством твоята воля. Не става без твоята енергия.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Защо родово проклятие НЯМА, но действа...
« Отговор #11 -: 8 Ноември 2021 20:34:11, Понеделник »
Ирка, родово проклятие няма!
Кръв... Ако видът на кръв може да те докара до транс да, но иначе не ти върши никаква работа.
Ако аз поискам да съсипя нечий род няма да ми се наложи да ползвам магия. Само ще гледам да са събрани на куп родата и зрелищно ще ги кълна до девето коляно. От там насетне те ще се филмират тотално и сами ще си привлекат куп злини.
Резулата... Аз няма да съм положила грам усилия, а цял един род ще живее в страх от моите клетви. А страхът води до заболявания....
Да продължавам ли с обясненията защо родово проклятие няма, но действа?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен