Автор Тема: Творение без творец  (Прочетена 22105 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #60 -: 13 Март 2021 21:19:20, Събота »
Човешкият живот е преходен.Само знанието е безсмъртно.То се явява и скрива по собствено виждане.Може да се разкрие изцяло на малко хора ,а може да се скрие за векове от човечеството. [shok] ::O [umnik]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #61 -: 14 Март 2021 09:51:17, Неделя »
Парите я опорочават. Аз лично не познавам качествен маг който да е богат. Тези които използват магията да печелят накрая си плащат с лихвите.
В парите няма нищо лошо стига да не са самоцел.Има разлика между богатство и благосъстояние.Аз лично съм дарил  пари за направата на автобусна спирка  ,за навес в  училището ,за матраци на дом за изоставени  деца,за осветление на парка.Всичко това съм го направил анонимно.Без да получа нещо насреща.Работата с финансовият поток не е сложна.Получаваш това,което ти е нужно.Плащаш лихви ,когато заблудиш или откраднеш,а не когато  да получиш.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #62 -: 12 Юни 2021 15:23:31, Събота »
Парите раждат алчност у скъперниците; >:D [taunt] [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #63 -: 13 Юни 2021 08:48:03, Неделя »
Феникс, говорех конкретно за вземането на пари при правене на магия, при гадаене и баене.
Баба ми казваше, че е грях да печелиш от болката на хората.
Нали се сещаш, че ако някой е стигнал да врачки и баячки, значи има някаква болка, някакъв проблем.
Единственото за което аз лично съм вземала пари е когато правя талисман - за материалите. Защото не съм забогатяла достатъчно, за да подарявам минерали за които съм тръшнала бол пари на непознати.
Баба ми баеше, лекуваше и гадаеше. Пари не вземаше на хората. Но пък когато им помогнеше те идваха отново, за да и благодарят и често и носеха бонбони, локум и други неща да почерпят.
За това писах, че качествения маг не е богат. Т.е. и да е богат, парите му не са от магия. Магията я прави, за да помогне, не за печалба.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #64 -: 13 Юни 2021 09:39:41, Неделя »
Сега вече те разбрах какво си имала на предвид.Аз също съм против вземане на пари за "магия".Камо ли да се вмешаваш в живот  на други хора за пари.Говорили сме за две различни неща.Аз обичам да привличам финансовият поток към една фирма в смисъл ,че всичките там да са спокоини.Собствениците не тормозят началниците,началниците не тормозят работниците и работниците не се карат взаимно.Работещите не пренасят проблемите от работата в семейството.Така и децата са спокойни.В семейството 95% от проблемите са от липса на пари.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #65 -: 14 Юни 2021 11:26:28, Понеделник »
В семейството 95% от проблемите са от липса на пари.
Съжалявам, но отново не съм съгласна с теб!
Никога в къщи не сме се карали за пари. Мога да харча много, но мога да я карам и изкъсо.Проблемите в едно семейство идват когато мъжът и жената нямат сходна ценностна система, нямат общи интереси и общи теми на разговор.А парите... Пари се печелят!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #66 -: 14 Юни 2021 17:34:23, Понеделник »
Това е форум и всеки споделя своята гледна точка.Много често тя се пречупва от начинът на живот свързан с различни преживявания и усещания.Не искам да налагам мнения.Това е просто мое виждане. [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #67 -: 9 Юли 2021 19:10:45, Петък »
Прочетох нещо много интересно и силно ме впечатли .
"Елементите /стихиите/ са честоти,това са вибрации,това са потенциалите на творението,но не и самото творение. [taunt]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #68 -: 15 Юли 2021 20:22:29, Четвъртък »
Как мислите.Може ли творението да иска сметка на творецът за неговите мисли и  действия.Човек винаги се стреми да въведе ред в хаосът, а хаосът хаос ли е.Защо стихиите създадени от нас не се контролират от нас.Така де.Просто питам. [shok] ::O
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #69 -: 15 Юли 2021 20:33:11, Четвъртък »
Може ли творението да иска сметка на творецът за неговите мисли и  действия.

Да! Да давам ли примери с малтретирани деца които в последствие са съдили родителите си?

Човек винаги се стреми да въведе ред в хаосът, а хаосът хаос ли е

За всеки е различно. Аз се чувствам в стихията си когато наоколо цари хаос. В хаоса има ред.

Защо стихиите създадени от нас не се контролират от нас.

Кое визираш под стихии създадени от нас?

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #70 -: 15 Юли 2021 21:35:55, Четвъртък »
Да! Да давам ли примери с малтретирани деца които в последствие са съдили родителите си

Нямах това предвид .Човешките взаимоотношения са твърде ниски.Говорех за агрегориалните взаимоотношения,но пък си права за това пък-каквото е горе такова е и долу. [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #71 -: 15 Юли 2021 21:44:35, Четвъртък »
агрегориалните взаимоотношения

Що е това? Нещо божествено? Нещо окултно?
Аз все пак съм проста селска вещица и тези сложни думички не ги схващам.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #72 -: 15 Юли 2021 21:48:04, Четвъртък »
Кое визираш под стихии създадени от нас?

Това са всичките   наши чувства, ,асоциации и  емоции , и нашите вътрешни усещания. [taunt] [umnik] [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #73 -: 15 Юли 2021 22:00:35, Четвъртък »
Това са всичките   наши чувства, ,асоциации и  емоции , и нашите вътрешни усещания
Това не са стихии, а емоции.Стихия е буря, вулкан, земетресение и т.н. Тях все още не можем да контролираме.Но емоциите си можем да се научим да контролираме и направляваме.


"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #74 -: 15 Юли 2021 22:20:38, Четвъртък »
Това са всичките   наши чувства, ,асоциации и  емоции , и нашите вътрешни усещания
Това не са стихии, а емоции.Стихия е буря, вулкан, земетресение и т.н. Тях все още не можем да контролираме.Но емоциите си можем да се научим да контролираме и направляваме.

Все още не не сме стигнали до тази възможност да контролираме "бурята,вулкана,земетресението и т.н.",но аз вярвам,че това някога  ще стане.Всичките тези природни  проявления са свързани с нашите вътрешни усещания и контролът върху тях би довел до контролът върху тях.Човек търпи еволюция.Макар,че сега сме взели материалният вектор аз вярвам ,че сме правилният избор на вселената.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми