Автор Тема: Творение без творец  (Прочетена 22091 пъти)

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #45 -: 1 Февруари 2021 21:31:33, Понеделник »
Лесно ли се дава свободна воля на творението ?  [umnik]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #46 -: 1 Февруари 2021 23:21:12, Понеделник »
Въпрос на израстване на личността или начално възпитание.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #47 -: 1 Февруари 2021 23:23:11, Понеделник »
Ако го няма някое от горните условия, се стига до сблъсък или осакатяване на творението.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #48 -: 17 Февруари 2021 22:11:43, Сряда »
От коя страна /творец или творение /се чустватете вие. [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #49 -: 17 Февруари 2021 23:08:08, Сряда »
Аз съм творение на любовта и химията или медицината... Но пък съм творец на живота си!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #50 -: 17 Февруари 2021 23:53:53, Сряда »
И двете, процесът е едновременен и непрекъсваем.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #51 -: 2 Март 2021 21:01:58, Вторник »
Някъде прочетох,че вселената творец  е създала човек за да го свържат  с четирите стихии.Какви ли щяха да са резултатите.Няма как да разберем ,след като сме попаднали в плътната материя.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #52 -: 13 Март 2021 11:57:11, Събота »
Товар разделяне на стихиите си е чисто човешка работа, според мене. Вчера влязох в един руски сайт за магии - ми супермаркет е за мене. Даже и промоции има. Що не отворим и една бизнес страница - да произвеждаме магьосници викам!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #53 -: 13 Март 2021 12:32:27, Събота »
Сигурен съм ,че след 100 години ще стане и това.Интересно ми е, с какво ке се  кандидатства .То "матерел" много. [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #54 -: 13 Март 2021 12:34:48, Събота »
Ще се кандидатства с пари, както е и сега.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #55 -: 13 Март 2021 12:41:16, Събота »
Ако е така ,то и знанието ще е като обучението.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #56 -: 13 Март 2021 13:21:56, Събота »
Не съм съгласен. Всяко обучение дава информация и методика за употреба. Въпросът е дали информацията е вярна и методиката е работеща. Тук, от няколко месеца стои книга на “прогледнала” жена. Пипнах тук там, ама все пари и витаят у главата.
Феникс, що ми се струва, че най-ценните знания и умение не се разменят за пари, а срещу служене на каузи и мярка за употреба. И не ми е дървен меча, честно да ти кажа. И ми е малко различна ценностната система. 🙂
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #57 -: 13 Март 2021 13:24:25, Събота »
 :) -усмивка. Има много начини на употреба. Почни от тук!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #58 -: 13 Март 2021 17:04:18, Събота »
Ако е така ,то и знанието ще е като обучението.

Идва един момент в който просто се случва - стига ти самият да си готов да ти се случи, знанието само идва при теб без да има нужда от обучение и излишните обяснения на гуру, наставник, учител и тн. Нещо повече - ако се опиташ да търсиш такива само се отклоняваш... Както е казал Последен - "Всяко обучение дава информация и методика за употреба", тоест е нещо систематизирано за което се знае, че ще сработи при всеки, а магията е нещо строго индивидуално, като се изключат основните принципи. Може да намериш допирни точки на това, което вече знаеш с нещо друго извън теб, но колкото и да си чупиш краката да го гониш, нищо друго няма да постигнеш освен да се натовариш със съмнения и обърканост. Няма по-точен компас от вътрешния водач и наличието на шофьорска книжка не те прави шофьор, а също не определя и крайната дестинация.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Творение без творец
« Отговор #59 -: 13 Март 2021 18:23:46, Събота »
Магията не трябва да се разменя за пари! Нито обучението, нито самата помощ от магьосника. Парите я опорочават. Аз лично не познавам качествен маг който да е богат. Тези които използват магията да печелят накрая си плащат с лихвите.
И да, когато си готов за едно знание идва и учителя който ти е нужен.


Аз не съм маг, аз съм проста селска вещица. И през годините имах много учители, и сега имам и се уча. Най-добрият като учител за мен си остава Тери Пратчет (светла му памет). Той толкова добре е вникнал във същността на магията, че ме изумява. А и най-добрите техники съм усвоила пак от неговите книги. Като ги погледнеш са просто фентъзи приказки за свят Диск, а като зачетеш са си учебници по магия.

" — Ще ми се ти да не вършиш това, Тиф. Та ти още нямаш шестнадесет, а те гледам как все тичаш наоколо да кърпиш, превързваш, бабуваш и кой знае още какво. Не бива да правиш всичко това.
 — Да, знам.
 — А защо го правиш?
 — Защото другите не могат, не искат или просто не го правят, ето защо.
 — Но това не ти е работа, нали?
 — Аз го правя да ми е работа. Аз съм вещица. Това е нашата работа. Когато на никого не му е работа, тогава е моя работа — на един дъх изрече Тифани.
 — Да, но всички мислехме, че става дума за хвъркане с метли и тем подобни, а не за рязане на нокти на старици.
 — Хората не разбират какво трябва — въздъхна Тифани. — Не че са лоши. Просто не се замислят. Само виж старата госпожа Чорапа, която си няма нищо на този свят, освен една котка и колкото си щеш артрит. Вярно, хората ѝ носят по нещичко за хапване, но никой не се е сетил, че ноктите ѝ са толкова прораснали, че са се забили в обущата ѝ — не е могла да ги свали от година! Ако е нужна храна или китка цветя, местните са наистина отзивчиви, обаче не може да се разчита на тях, когато нещата се поовапцат. Вещиците забелязват тези работи. Е, да, има хвъркане напред-назад, така си е, но то е най-вече бърз начин да стигнеш дотам, където нещата са се оплескали.
 
 Баща ѝ поклати глава.
 — И на теб ти харесва да правиш това?
 — Да.
 — Защо?
 Тифани трябваше да помисли, а баща ѝ не сваляше очи от лицето ѝ.
 — Ами, татко, нали си спомняш, че баба Сболки все казваше: „Нахрани онез, що гладуват, облечи онез, що студуват, говори зарад онез, що са без глас“? Е, според мен тук може да се добави и „клекни зарад онез, що не могат да се наведат, протегни се зарад онез, що не могат да се изпънат, почисти зарад онез, що не могат да се разшетат“, не мислиш ли? И понеже понякога се случва да имаш добър ден, който компенсира всички лоши дни и макар и за миг чуваш как светът се обръща — додаде Тифани. — Не знам как да го обясня по друг начин.
 Баща ѝ я погледна със смесица от гордост и недоумение."
 

"Понякога законното и редното не е едно и също нещо. И понякога си трябва вещица, за да открие разликата."


"Те знаят, че хората имат нужда от вещици от някой неуниформен, който разбира разликата между доброто и лошото и кога доброто е лошо, а лошото — добро. Светът има нужда от хора, които вървят по ръба. Има нужда от хора, които могат да се справят с малките гафове и неудобства. С всички онези дребни проблемчета. Все пак почти всички сме хора. Почти през цялото време. И почти всяко пълнолуние капитан Ангуа идва при мен за цяр за отекли лапи."


"Това беше проблемът с вещерлъка: изглежда всички имаха нужда от вещиците, но мразеха факта, че е така, и тази омраза към факта някак си преминаваше и върху човека. Тогава хората започваха да си мислят: „Коя си ти, та да имаш тия умения? Коя си ти, та да знаеш такива неща? Коя си ти, та да се имаш за нещо повече от нас?"."

"Вещиците рядко се ядосват. Цялата тая работа с крещенето всъщност хич доникъде не води.
 След поредното притихване Летиша се обади:
 — Ако това е вярно, май не ставам за вещица. Аз понякога се ядосвам.
 — О, аз почти непрекъснато се чувствам направо бясна от яд — призна Тифани, — но просто го скътвам някъде, докато мога да направя нещо полезно с него. Това е особеното при вещерлъка… и магьосничеството, в края на краищата. По принцип не правим магия, а когато я правим, обикновено я правим на себе си. Слушай сега, замъкът е точно пред нас. Ще те оставя на покрива и, честно казано, нямам търпение да видя колко е удобна сламата.
 
 — Виж, аз наистина много, много…
 — Знам. Каза го вече. Каквото било — било, но ще трябва да оправиш бъркотията, която сама си забъркала. Това е другата особеност на вещерлъка. Така си е.
 „Мен питай!“ — додаде на себе си тя."

Цитатите са от:

"В черно като полунощ"
Тери Пратчет




"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен