Автор Тема: Въпрос за махалата на Зеланд  (Прочетена 7809 пъти)

Неактивен Светлина

Въпрос за махалата на Зеланд
« -: 17 Октомври 2020 01:26:35, Събота »
Извинявам се, ако темата вече е разисквана. Трябва да правя едни неща за едни много симпатични хора с една система от вярвания (убеждения ли...), която много напомня на махалата на Зеланд. Тук,  обаче има известна персонификация, намек за собствена воля и други неща с които ми заприличаха и на хищниците летачи на Кастанеда. И двете неща, не знам защо, ми стоят някак чужди в общата схема на авторите. Като таралеж в плодзеленчук :) Въпроса ми е това някакво метафизично клише ли е? Описва ли го някой по-подробно?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #1 -: 21 Октомври 2020 19:54:56, Сряда »
Дай някакви подробности, моля. Не зная нищо за махалата на Зеланд. Разкажи за вярванията им и как искаш да помогнеш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #2 -: 21 Октомври 2020 20:59:01, Сряда »
Дай някакви подробности, моля.


Ами аз се разрових, защото ми стана интересно, и пишеше, че това е несъзнателен процес. Те са мисли, които формираш. Мисълта е енергиен поток, който се захранва от хората. Колкото повече хора започнат да мислят в едно направление, толкова повече се захранва този енергиен поток. Тази енергия, която всеки индивидуално изпраща, се слива в едно и съответно расте. По този начин се формират структури, наречени махала, които веднъж вече формирани, човек не може да контролира. Те могат да го обладаят и съответно да го ръководят. Негативната енергия ги захранва и се получава едно противодействие. Ако си мислиш за нещо, което не искаш да ти се случи, то ще ти се случи. Единственият начин за преодоляване на махалата е да се приеме ситуацията. Това е общо взето.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Светлина

Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #3 -: 22 Октомври 2020 01:16:46, Четвъртък »
Вадим Зеланд има няколко книги и то повечето са преведени на български и се се намират за изтегляне из нета. Не ми е останало време да прочета всичко, но общо взето е добре измислена и добре обоснована теория. На дълго и широко ги описва махалата. Не споменава чак обладаване и негативна енергия. Енергията не виждам защо трябва да е негативна, но все трябва да отива някъде, след като се взима от толкова хора. Също така се чудя защо от колектовното съзнание излизат все кофти неща. Поне Зеланд така представя нещата.     Цеци, хората очакват от мен да визуализирам въпросните сили. Не вярвам в съществуването на неземни тъмни сили, но и в колективни мислоформи със собствен живот също не вярвам. Срещала съм писано за такива на много места. Интересно ми беше какво мислите тук по въпроса.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #4 -: 22 Октомври 2020 11:03:17, Четвъртък »
Не споменава чак обладаване и негативна енергия. Енергията не виждам защо трябва да е негативна, но все трябва да отива някъде, след като се взима от толкова хора.

Книгите не съм ги чела, така горе-долу е представена информацията в интернет. И останах с впечатлението, че са структури с негативно влияние върху хората, което би обосновало защо пишеше, че се "хранят" с негативна енергия. Но нямам представа, ти знаеш най-добре за какво точно става въпрос.


Иначе относно очакванията на хората към теб...как се предполага да визуализираш нещо, в което не вярваш? Не можеш ли просто да им споделиш позицията си по въпроса?
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Светлина

Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #5 -: 22 Октомври 2020 18:40:52, Четвъртък »
В сферата на фантазиите всичко е възможно. Нямам никакъв проблем да изобразя Дядо Коледа, например. Все пак,  ако не знаех от къде идват подаръците под елхата, би ми било любопитно да разбера. Така е представна в интернет темата, да.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #6 -: 22 Октомври 2020 18:53:02, Четвъртък »
Сѝветлина, а те защо очакват ти да им визуализираш каквото и да било? Те не могат ли сами, щом ги влече?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #7 -: 22 Октомври 2020 20:58:32, Четвъртък »
В сферата на фантазиите всичко е възможно.


Разбира се, но друга ми беше мисълта. Как се предполага да визуализираш някаква концепция за някого другиго, ако не вярваш в нея? Под "визуализация" имам предвид не само да очертаеш границите на картината и да я нарисуваш, ами и да й вдъхнеш живот. А пък това ми се струва трудно, ако не го чувстваш.


Светлина, според мен трябва да им споделиш мнението си за въпросната система от вярвания. И ако наистина ги интересува, те ще могат сами да си набавят допълнително информация и да си изградят представа за нещата.



"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Светлина

Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #8 -: 23 Октомври 2020 01:56:36, Петък »
Не смея да бъда прекалено конкретна, защото тук е обществено място и ще излезе все едно говоря на някого зад гърба :). Така, без да искам малко ви обърквам. Аз не отричам,  че явлението съществува и дори е възможно като се покаже в произведение на изкуството, това да помогне на известо количество хора да се чувстват по- добре. Това което искам да разбера е същността и механизмите на действие. Разбира се, всичко може да се разглежда и като художествена измислица. Обсъждали сме много с хората. Ето линк за цитат засягащ махалата от една книга на Зеланд, ако на някой му е интересно :  https://momichetata.com/nedelen-knijen-klub/vadim-zeland-ne-khranete-makhaloto-na-isteriyata-ss-svoyata-energiya

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #9 -: 24 Октомври 2020 08:43:32, Събота »
Това силно ми напомня на "Малки богове" на Пратчет.  Напомня ми и на една теория дето наскоро ми я развива един колега, как ако всички насочим енергията си за изчистване на планетата и спиране на глада и ХОП и ще се случи видиш ли, просто защото всички сме визуализирали една чиста планета без гладуващи. Е да, ама НЕ! Колкото и енергия да насочваме всички и да визуализираме чиста планета, ако не си размърдаме четирибуквията и да я изчистим, все ще си е мръсна.Нямам идея твоите хора какво си визуализират, ама ако не запретнат ръкави и да го направят реално, ще си остане една проста визуализация заредена с бол енергия.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Светлина

Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #10 -: 24 Октомври 2020 22:57:38, Събота »
Хората замърсяват планетата с действията си,  но те са породени от мислите им. Глупави и недалновидни мисли. Ако се променят мислите на всички хора замърсяването ще спре и ще започне обратен процес. Така че приятеля ти е бил прав. Просто нещата не стават бързо.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #11 -: 24 Октомври 2020 23:22:59, Събота »
Ако се променят мислите на всички хора замърсяването ще спре и ще започне обратен процес.
Ще спре замърсяването, но почистването само с мисли няма да стане. Защото ако домът ти е кочина и решиш повече да не го замърсяваш, но и не го почистиш, нали се сещаш, че пак ще си е мръсен?!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Светлина

Re: Въпрос за махалата на Зеланд
« Отговор #12 -: 25 Октомври 2020 14:17:35, Неделя »
Разбирам от къде идва объркването :).  Аз не съм магьосник и говоря на езика на обикновените хора. В моя свят мисленето, визуализирането (както ти го възприемаш) и много от практиките описани в раздела за хаос магия (без ритуалите) са само рутинна предварителна подготовка за съвсем обикновена работа. Без мислене и правилна представа какво ще се прави как стават нещата?