Автор Тема: Бар "Таласъми, вампири и други твари"  (Прочетена 55013 пъти)

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #195 -: 27 Декември 2021 23:20:59, Понеделник »
Пиша това, да ви споделя за кампанията на "Четири лапи" - "Красивото за нас е ужасяващо за тях", която апелира да се празнува отговорно, а именно - краткотрайното удоволствие, което ни доставя новогодишната заря, да се прекрати, тъй като носи тежки последици за животинките. Моля, ако сте любител на фойерверките, помислете първо колко травмиращото е това  преживяване за животинките, които са както вътре, така и вън.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #196 -: 28 Декември 2021 10:15:59, Вторник »
И не само за животинките... Също и за бебетата, както и за хора със специфични заболявания (примерно аутизъм)... Пукотевиците като за края на света са вредни за тази група хора заради шума... А иначе самите пиратки и фойерверки, са излъчващи огромен брой отровни вещества и практически употребяващите ги се тровят с тях, а тровят и околните, понеже не просто се гърми от едно място, а се гърми масово навсякъде... Та... Таковата... Не са страдащи само животните... И... Призивът е хубав, но манталитетът на българина е да бъде върховен егоист, който за кефа си е способен на всичко, включително трупове да гази, както показа нагледно пандемията...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #197 -: 28 Декември 2021 14:58:32, Вторник »
Помислих и се съгласявам с вас. [umnik] Най вече ще спестя 50-60лв, а имам куче на 2 месеца.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #198 -: 1 Януари 2022 08:30:13, Събота »
Ооох,трябва да спра това пиене. >:D [shok] ::O
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #199 -: 11 Януари 2022 10:36:36, Вторник »
Хайде, честит нов сървър.... Наздраве...  [drink-smiley]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #200 -: 11 Януари 2022 10:38:30, Вторник »
И като се замисля, скоро никакви практики не сме си спретвали... То не е на много хубаво така, таковата... Та... Давайте предложения... С какво ви се занимава... Да вземем да си спретнем нещо...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #201 -: 11 Януари 2022 11:07:13, Вторник »
Ментална магия -5 част средно ниво. [ok] Моля.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #202 -: 11 Януари 2022 11:12:58, Вторник »
Ментална магия -5 част средно ниво.  Моля.

Това иска да съм на муза... Пък моята муза нещо се е изпарила в последно време, както се вижда... Може би по-натам обаче ще... То не може музата вечно да я няма...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #203 -: 11 Януари 2022 11:13:45, Вторник »
Мисля си като идеи за практика за нещо с таро... Още не е измислено... Други на вълна Таро има ли?
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #204 -: 11 Януари 2022 11:15:39, Вторник »
Мисля си като идеи за практика за нещо с таро... Още не е измислено... Други на вълна Таро има ли?
Да! Таро звучи много добре!  [wizard]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #205 -: 11 Януари 2022 12:31:03, Вторник »
Нека да представя нещо като програма на занимавката... Ако има желание за добавяне на още точки по програмата или отпадане на някои точки- давайте предложения и ще си помисля...

Работа с таро
(ниво: средно)

Предполага се да знаем всички какво е това таро, каква е разликата му с оракул и с какво се яде, но ако някой не се чувства уверен и му се губи част от материала по някаква причина, може да се добави и малко теория като за начинаещи, колкото за лек увод.


1. Изработка на лична колода таро.


Принципно няма значение каква колода карти таро ще се хване. Всичко е на един и същ принцип с леки вариации. Овладее ли се този принцип, тогава вече говорим за средно ниво. Но изработката на лично таро е в графа: средно към нагоре и ми се иска да я включа. Чрез лично таро се усеща доста по-ясно какъв именно принцип на действие визирам. Няма ограничение в структурата на колодата, която ще се изработва. Но ако няма да се придържа някой към вече утвърдените системи за структура, е добре да си обмисли внимателно какво ще прави. Допустими са всякакви материали. Който може да рисува, допустимо е да рисува с каквото може да рисува (дали моливи, бои или маркери- без ограничение). Който не може да рисува- има опция да си свали картинки и да ги пригоди към желаната структура, като внимава да не настъпи нечии авторски права. Допустимо е и който има съответните програми и уменията към тях, да ползва за изработката таблет/компютър. В края на т. 1 се очаква да се качват снимки на изработената колода.

2. Ясновидство при таро.

Картите не гадаят. Гадае човекът. Това е коментирано много пъти. Затова по тази точка няма да повтаряме отново вече коментираното, а ще се наблегне на особеностите на въпросния транс, когато става дума за таро.

3. Разработка на собствени комбинации и подредби за гледане на таро.


Може да се модифицират вече съществуващи комбинации и подредби или да се измислят изцяло нови такива.

4. Избор на сигнификатор и работа със сигнификатор.

Тук се очертава да се работи с по-сложни комбинации и съвсем не само с един сигнификатор. И не точно по Уейт.

5. Определяне на време на събитие, място на събитие.

Да се обсъдят възможни техники. Да се пробват някои от тях.

6. Връзка на таро с други сфери на магията.

Да се обсъдят възможни техники. Да се пробват някои от тях.


Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #206 -: 11 Януари 2022 12:40:12, Вторник »
Жалко ,аз не съм изучил още таро-то.Ако започна няма да ми стигне година.Руните са с подобна архетипна структурна система.Сянка намирай я тая муза и да я мятаме. :::)
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #207 -: 11 Януари 2022 14:05:46, Вторник »
Жалко ,аз не съм изучил още таро-то.Ако започна няма да ми стигне година.Руните са с подобна архетипна структурна система.Сянка намирай я тая муза и да я мятаме.

Да разбирам ли, че ако дам и информация по като за начинаещи, ще се включиш в занимавките с тарото? Би могло да се уреди, пък който му е известна дадената информация за таро, просто ще я пропуска...

За менталната магия- ще е по-натам...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #208 -: 11 Януари 2022 14:59:04, Вторник »
Дадено,ще се включа. [shok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Бар "Таласъми, вампири и други твари"
« Отговор #209 -: 12 Януари 2022 20:56:15, Сряда »
Това за тарото- започнах да го пиша в секцията за Таро... Като има промяна в програмата за занимавка... За повече подробности, който желае да участва и има нужния достъп, може да ги прочете в секцията за таро...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.