Автор Тема: Книги от които можем да научим магия  (Прочетена 5669 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Книги от които можем да научим магия
« -: 17 Август 2020 10:34:44, Понеделник »
Знаете, че никога не съм била фен на така наречените "учебници" по магия. За сметка на това пък често ви натяквам, че в един фентъзи роман има повече за научаване от всеки учебник. Още повече, че във фентъзи книгите нещата са описани доста по-простичко, без да се навлиза излишно в научни теории и закони.
Та като изключим Пратчет който описва почти всички практики в магията и обяснява защо ритуал не е нужен, но по някога помага, открих из фентъзито и друг писател който... Нямам думи просто...
Труди Канаван. Може да я намерите в "Читанка". 6 книги (две трилогии) които изчетох на един дъх за седмица. Първата тръгва малко бавно и тегаво, но после... Обяснява естествената ни защита, обяснява как да извличаме и съхраняваме енергия. Обяснява как се зареждат кристали докато ги отглеждаме. За това Волк беше писал в затворени секции, но... Той и Сянка като набъркат куп научни термини и в главата ми става каша докато разбера какво искат да кажат. Ама те с жертви на умнотията си. ;) А Труди Канаван е описала всичко толкова просто, че и идиот ще схване. :) И най-много ми хареса частта ктдето обяснява, че тя магията ( бойната такава) често се свързва със кръв, но не кръвта е важна. Кръвта е просто последствие. Идеята там е, че като се порежеш, удариш( имаш открита рана) се нарушава целостта на естествената ти бариера която е кожата и тогава могат да ти изтеглят енергията или да я изгубиш изтичайки от раната.
Има и много фантазия, но е фентъзи роман все пак. А всички тук сме магьосници и можем да отсеем зърното от плявата, нали?
Та ако ви се чете интересен роман който съвсем между другото е и учебник по черна или висша магия, мятайте двете трилогии на Труди Канаван. Първата книга е "Гилдията на магьосниците". Другите ще си ги видите и сами.
И не чакайте всичко на готово, а предложете и вие някоя такава книга.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #1 -: 21 Август 2020 10:32:13, Петък »
Аз мога да предложа “Огънят в мен” на българска авторка - Даниела Богоева-Гюргакова. Миналото лято я четох, написана като любовен роман, действието се развива във Франция, но с адски много описани ритуали, че и заклинания даже. Приятно четиво, може да се отсее полезна инфорамция.
Тери Пратчет не съм чела, но е крайно време да си взема нещо.
Цеци, благодаря за споделеното, ще проверя.  [witch]



Неактивен Toara

Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #2 -: 22 Август 2020 21:53:23, Събота »
Аз все още опипвам почвата и уча теория най-вече. Мисля, че изпитвам определени трудности да започна да практикувам каквото и да било без солидна теоритична подготовка. Осъзнавам, че това е пречка донякъде и се опитвам да я преодалея и отработя.

Ето няколко книги, на които попаднах напоследък:
  • Wheels of Life, Anodea Judith (за чакрите)
  • Кabbalah, Magic and the Great Work of Self-Transformation, Lyam Thomas Christopher
  • Bucklands Complete Book of Witchcraft
  • Modern Magic, Donald Michaеl Kraig
Също така прегледах няколко книги за хаос магия, но голяма част от тях са засегнати в модула и е излишно да ги споменавам тук.
Списъкът е основно за церемониална магия, което усещам, че не е точно моето. Но пък "Подсъзнанието е като момиче на първа среща. То иска да бъде впечатлено". Така че вярвям, че ще са полезни, докато стигна до напълно "моето нещо".

Благодаря ви за препоръчаните книги. Мисля, че ще ми е много приятно да разбера повече за магията, като просто се наслаждавам, четейки художествена литература.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #3 -: 30 Август 2020 22:22:29, Неделя »
От дълго време исках да се потопя във Уика...днес ми е бил късметът. Почнах една книга - "Уика: наръчник за самостоятелния практикуващ" и си я четох в автобуса...освен че в книгата много добре е обяснено за какво реално се ползват ритуали, звуци, символи, тази книга...тази система от вярвания почти напълно се припокрива с вярванията ми за света като дете - когато още умът ми не бе замърсен от религии и прочие...Връщам се в началото, истинското, моето...:)
Препоръчвам на всеки!
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #4 -: 31 Август 2020 00:24:30, Понеделник »
И аз ще изразя мнение...започнах я книгата, която Соломон препоръча, и мисля, че е много прав. Информацията е представена доста авторитетно, но ненатрапчиво или самонадеяно. Предоставя възможност на читателя сам да си направи изводите. Няма го очакването информацията да се приеме за пълна и безпрекословна истина. Тоест читателят сам преценява как да приеме нещата и може да моделира инфото според собствените си нужди.
 
 Много силно впечатление ми направи акцентът върху природата и магичните й стойности. Останала съм с впечатлението, че магията се разглежда главно с концентрация навътре - в човека. Което е така и е споменато в книгата, но пък е хубаво да се отдаде значение и на външните системи, които разширяват мирогледа, а пък и практиката. Много приятно четиво. :)
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #5 -: 31 Август 2020 18:01:06, Понеделник »
Благодаря за споделеното, Соломон! Много ми е интересно да чета за ритуали, въпреки че в момента няма как да ги практикувам, когато домашните са си вкъщи 24/7.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #6 -: 8 Септември 2020 06:02:29, Вторник »
"Лечебно дишане" на Мустафа Картал съдържа доста важни основи - освен дихателни техники, са описани и различни настройки на съзнанието... Аз бих кръстила книгата "Наръчник по осъзнатост". Разбира се, намират се и редове с празни приказки, но няма как хич без  :)
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1692
  • Total likes: 200
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #7 -: 17 Септември 2020 00:35:01, Четвъртък »
Цеци, изчетох първата книга...най-накрая...Доста сухо почва, но после става интересно...има много интересни техники, мдам...Сега почвам втората. Препоръчвам!  [wizard] 
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #8 -: 3 Декември 2020 15:27:23, Четвъртък »
Та ако ви се чете интересен роман който съвсем между другото е и учебник по черна или висша магия...
И не чакайте всичко на готово, а предложете и вие някоя такава книга.

Поредицата трилъри "Ханибал Лектър" от Томас Харис. В първата се набляга на ясновидството, а в следващите... който чете ще разбере. И преди всичко - длъжен съм да предупредя, че това не е литература за хора със слаби нерви.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен INFP

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 17
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #9 -: 19 Декември 2020 23:16:18, Събота »
Препоръчвам ви Enochian Magic for Beginners на Доналд Тайсън.

Неактивен Crmz

Re: Книги от които можем да научим магия
« Отговор #10 -: 18 Юли 2021 04:37:14, Неделя »
Franz Bardon - Initiation into hermetics