Автор Тема: Халюцинации?  (Прочетена 8070 пъти)

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Халюцинации?
« -: 11 Август 2020 17:32:34, Вторник »
Здравейте! Въпросът ми е свързан с нещо, което ми се е случвало само два пъти, но пък доста често мисля за него. Преди години, докато заспивах, чух някой да ми шепне името в ухото. Сега наскоро нещо подобно ми се случи, но беше под формата на допир, тоест - усетих как все едно някой ме докосва (след това веднага се събудих.) Предположих, че може да са халюцинации, а именно - hypnagogic и  hypnopompic hallucinations (съжалявам за английските термини, но боравя главно с английски сайтове). Не ми е ясно обаче защо се появиха, ако са халюцинации, в толкова отдалечени един от друг периоди. Още нещо, не съм забелязала да съм засегната от който и да е било фактор, който влияе на проявата на тези халюцинации. Та, въпросът ми е дали това са халюцинации? И ако не са, какво може да са?


P.S.: Трябваше да го напиша наново, че съм нова и нещо обърках.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Халюцинации?
« Отговор #1 -: 11 Август 2020 17:34:54, Вторник »
Потърси психолог, а ако проблемът ти не е в компетенцията му, ще те насочи към психиатър... 
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #2 -: 11 Август 2020 20:41:25, Вторник »
Потърси психолог, а ако проблемът ти не е в компетенцията му, ще те насочи към психиатър... 


Много благодаря за предложението, но не знам колко удачно ще е да търся професионална помощ, имайки предвид, че това се е случвало само два пъти.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #3 -: 11 Август 2020 21:35:59, Вторник »
По време на хипнагогичен сън е възможно да се появят халюцинации...не е нещо толкова нередно, вика му се невронен шум...случва се от стрес...
Но..имаме си психолог във форума, неговото изказване е най-важното...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #4 -: 11 Август 2020 21:53:01, Вторник »
По време на хипнагогичен сън е възможно да се появят халюцинации...не е нещо толкова нередно, вика му се невронен шум...случва се от стрес...
Но..имаме си психолог във форума, неговото изказване е най-важното...


Да, да, наясно съм, че могат да се появят такива халюцинации и че причината е стрес. Но странното за мен е фактът, че се е случвало само два пъти. Била съм и по-стресирана, но нищо подобно не ми се е случвало. Нито пък съм изпитвала сънна парализа, което също може да се получи в такова състояние.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #5 -: 11 Август 2020 23:30:03, Вторник »
Но странното за мен е фактът, че се е случвало само два пъти. Била съм и по-стресирана, но нищо подобно не ми се е случвало.
Редно е да спомена, че нещата не се случват така. Тоест няма такава зависимост като си много стресирана задължително да изживяваш това, което описваш и като си малко стресирана задължително да не го изживяваш...Много е вариабилно...
Почти съм сигурен, че и Сянката ще се съгласи, че е по-скоро стрес отколкото нещо друго, защото все пак ти се е случвало само два пъти...ако се случва много често, тогава вече е проблем...А бе...не се стресирай излишно. :)
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #6 -: 11 Август 2020 23:38:42, Вторник »
Благодаря много за информацията.  :)
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Халюцинации?
« Отговор #7 -: 12 Август 2020 01:04:50, Сряда »
Много благодаря за предложението, но не знам колко удачно ще е да търся професионална помощ, имайки предвид, че това се е случвало само два пъти.
В такъв случай не се притеснявай и не му отдавай излишно внимание...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #8 -: 12 Август 2020 12:54:05, Сряда »
Благодаря :)
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен INFP

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 17
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #9 -: 20 Декември 2020 00:06:35, Неделя »
И аз съм имал подобни преживявания. Включително зрителни халюцинации. Понякога просто образите от съня остават отпечатани на ретината ни няколко мига след като се събудим. Виждал съм хора в стаята си, усещал съм че ме лазят въображаеми насекоми, будил съм се с викове мислейки си, че някой ме преследва. Между другото тези преживявания почнаха след като един бръмбар наистина ме полази по главата докато заспивах. Може това да е отключило нещо - все пак съм с фина психика.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #10 -: 20 Декември 2020 06:39:23, Неделя »
Здравата психика е нужна в магията.Нямам на представа каво ще се случи ако сънуваш "джурасик парк".
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен INFP

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 17
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #11 -: 20 Декември 2020 16:21:09, Неделя »
Досега психиката ми не ми е пречела в магическата ми практика, но ще го имам предвид мерси...

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #12 -: 7 Март 2023 00:49:33, Вторник »
Наскоро пак "халюцинирах"?! Със сигурност не е от стрес, защото аз 24/7 съм стресирана, а последният път, когато нещо такова ми се случи, беше 2020.
Абсолютно същият феномен - чужд допир. Цялата ситуация ми се стори толкова истинска - от емоцията до физическия контакт. Но този път беше хубаво. Обикновено или съм объркана, или изплашена дори, но този път беше приятно - все едно получих нещо, което няма как да получа наистина (не е сексуално). Сгряваща сърцето емоция и допир (ама не наистина?). Някой някакви идеи?


П.П. Забравих да кажа - друг път нито съм знаела откъде идва този допир, нито нищо. Само съм го усещала. Но този път беше конкретен човек.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен chimera

  • Админ
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 518
  • Total likes: 69
  • Karma: +10/-0
    • Профил
Re: Халюцинации?
« Отговор #13 -: 15 Март 2023 06:07:01, Сряда »
Според описанието ти, е възможно да става въпрос точно за халюцинации, както ти ги нарече - hypnagogic и hypnopompic. Те са обикновено свързани със състоянието на преход между бодрост и сън (както пък Solomon е написал) и могат да се проявят като видения, звуци, усещания или дори допир, както е бил случаят с теб.

Възможно е тези халюцинации да са резултат от доста причини, а не само от стрес. Може да се появят включително при нередовен режим на сън или други фактори, но в повечето случаи не са причина за загриженост и не са указател за здравословни проблеми.

Не е бил конкретен човек, дори съзнанието ти да го е свързало с такъв.