Автор Тема: Имам нужда от помощ?  (Прочетена 10339 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #15 -: 3 Юли 2020 23:08:29, Петък »
Децата могат да бъдат безскрупулни... :(
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #16 -: 4 Юли 2020 14:54:03, Събота »
Чувал съм,
че спомените
 могат
 да се изтриват.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #17 -: 6 Юли 2020 15:54:13, Понеделник »
И аз съм имала много неприятни случки в училище. Бях в отбора на "смотаняците", обиждаха ме заради теглото, носът ми и какво ли още не, но най-вече защото бях доста по-свита от другите. Години наред съм търпяла какви ли не подигравки, май единствено в университета нямаше такова нещо, защото там колегите ми бях "народни" хора.
Ама животът обича да си прави майтапи с хората и общо взето всички, които ми се подиграваха, сега дълбаят дъното. Нито кариера имат, нито щастливи семейства. Едни посредствени хора, които се сливат с масата.
Горда съм, че съм възпитала дъщеря си в уважение към хората и от малка знае, че да се присмиваш на човек заради физически дефект, тегло, структура или за това, че има по-различно мислене, не е хубаво, дори е грозно.
Да поставяш етикети на хората говори само за твоето, не особено високо ниво на развитие.
В бившата ми работа имах една колежка - плюеше всеки. Сега говори с теб и оплюва Х. за начина му на работа, след това с Х. плюе по теб. Селските клюкарки пасти да ядат. Та тази същата много обичаше да сравнява хората, "ти като еди-кой-си" или "тоя като еди-кой-си", но от мен се плашеше, ама много. Всеки път, когато имах възможност да я смачкам публично, го правех без капка свян. Това не ѝ пречеше, разбира се, да ме плюе постоянно, но на мен ми носеше удоволствие да я поставям на мястото ѝ, защото другите хора ги беше страх. През годините ми правеше доста мръсотии, много страдах заради нея, но пък не научих как да се държа с такива и когато след години ми се удаде възможност да я натиря, го правех без угризения. След време стана по-ниска от тревата, но винаги имам едно на ум, когато контактувам с нея.


Относно изтриването на спомени, не мисля, че е добра идея, защото в такъв случай няма да извадиш поука и ценни уроци. 

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #18 -: 6 Юли 2020 19:16:42, Понеделник »

Относно изтриването на спомени, не мисля, че е добра идея, защото в такъв случай няма да извадиш поука и ценни уроци.
Съгласна съм с теб !

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #19 -: 6 Юли 2020 20:22:48, Понеделник »
Относно изтриването на спомени, не мисля, че е добра идея, защото в такъв случай няма да извадиш поука и ценни уроци.
Изборът между знанието и щастието...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #20 -: 7 Юли 2020 06:47:02, Вторник »
Ако си изтриеш лошите спомени в един момент ще установиш, че има празнини в миналото ти, няма да помниш какво е станало в даден период от живота ти понеже си го забравил и тази неизвестност може и да те поболее.
Неизвестността е по-страшна и от най- лошият спомен или новина.
И нали съм по примерите..Преди 37г. на вчерашната дата баща ми излезе с лодката за риба и не се върна. По същото време германец с къдрава коса и мустаци като баща ми и със същите плувки влиза да плува и не излиза. На 8-муя ден намериха 1 труп и... И още нямаше днк и т.н. и го обявиха за баща ми. Та моят баща изчезна преди 37 г. един ден преди да навърши 40 год. И ние още и още не знаем дали тогава се е удавил или просто е избягал от страната. Днес щеше да стане на 77 ако беше жив, а може и да е станал...
Тази неизвестност не пожелавам на никого. Дори и относно лоши спомени.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #21 -: 9 Юли 2020 16:43:43, Четвъртък »
Леле, Цеци, твоята история ми скри шапката. Иска се невероятна вътрешна сила да преодолееш нещо подобно.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Имам нужда от помощ?
« Отговор #22 -: 10 Юли 2020 12:34:47, Петък »
Все още не съм го преодоляла, а съм почти на 50 и уж улегнала...
Все още си имам периоди в които си мисля: Ами ако е избягал и е жив?; А ако е жив защо не ни се обади до сега?; А ако се страхува кск ще реагираме ако се обади?; А ако го видя ще го позная ли след толкова години?; А ако не бях отказала сутринта да изляза с него за риба щях ли да споделя неговата съдба? и т.н и т.н.
Неизвестността побърква. Ако го бях видяла мъртъв щях да го оплача и да го превъзмогна ( близките ми също), но така...
Затова казвам, че не е хубаво желанието да се трият спомени, независимо колко лоши и болезнени са. Това е като да получиш амнезия и да не помниш част от живота си. А като изтриеш спомените за обидата нали като срещнеш обидилият те няма да помниш и ще го приемеш с отворено сърце и той пак може да те обиди и нарани?! И пал ли ще триеш? По-добре прегърни нараненото дете в себе си, изтрий му сълзите и му кажи, че ти вече си тук и ще го пазиш. Т.е. ти вече си зряла личност и ще пазиш своето детско, крехко и наранимо Аз
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен