Автор Тема: Малко тъп теоретичен въпрос  (Прочетена 8276 пъти)

Неактивен Светлина

Малко тъп теоретичен въпрос
« -: 6 Май 2020 10:24:11, Сряда »
Здравейте всички! Въпроса ми вероятно ще ви се стори наивен,  но ме тормози от много време и с игнориране някак не се получава... Не се сещам за по-подходящо място,  на което да го задам :)  Напоследък теорията, че с мислите и чувствата си към бъдещи събития  можем да ги предизвикаме стана толкова разпространена, че още малко ще я включат в учебниците за първи клас. Какво обаче, да правят хората,  които имат редовни предчувствия за неща,  които ще се случат или се случват в момента? За хубавите е ясно :), но за другите? Трябва ли да чувстваме отговорност,  че сме допуснали подобно нещо в жизненото си пространство?  Май трябва да уточня,  че не претендирам за някакви извънредни способности. По скоро се надявам да ме успокоите.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #1 -: 6 Май 2020 10:49:08, Сряда »
Дишай, Светлина! Нищо не предизвикваш със мислите си. Просто ясновидството при теб е развито и при желание можеш да се занимаваш с това хем да го доразвиеш, хем да можеш да го контролираш.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #2 -: 6 Май 2020 13:51:10, Сряда »
Големи благодарности,  Цеци!

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #3 -: 6 Август 2020 18:23:05, Четвъртък »
Възможно ли е да се предотврати нещастно събитие? Защото пак не успях. Не стига самото събитие,  ами го изживявам седмици преди да се е случило, като силна тревожност и чувство, че трябва да направя нещо. Каквото и да направя все същото се получава... Нищо да не правя и само да се тъпча билкови успокоителни,  пак същото. Като погледна назад веригата от събития, сякаш аз съм дала началото с някакво напълно невинно и изпълнено с добри намерения действие. Ужасно е когато към тъгата се добави и чувство за вина. В останалото време съм спокойна и разумна.

Неактивен Llure

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #4 -: 6 Август 2020 19:49:36, Четвъртък »
Здравей, Светлина  [victory] 
Според мен не можеш да си сигурна в каузалността между това, което правиш, и онова, което се случва после. Особено ако между предполагаемите "причина" и "следствие" минава време и има намесени други хора. Може да изглежда, че има връзка, но е възможно да не е каузална. Моят принцип е да не допускам грешката "Post hoc, ergo propter hoc" да ми създава неоснователни впечатления. Изглежда изпитваш доста напрежение покрай предчувствията си. На твое място бих се опитала да се науча да контролирам тези си способности и така да намаля стреса. Но за това има по-вещи хора, които да си кажат мнението. :)
Недей да се чувстваш отговорна за всяко нещо, което се случва около теб и ти си го усетила... Не смятам, че всичко може да бъде избегнато, даже да знаем с абсолютна сигурност какво се задава. Най-малкото, околните не винаги биха приели нашия съвет или съдействие, така че не можем да помогнем там, където тази помощ не е поискана. Казвам го от опит в човешките взаимоотношения. Опитай се да направиш нещо в посока съхраняване на собствената ти енергия, защото това изживяване със седмици и тревожността не са окей.
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #5 -: 6 Август 2020 20:31:49, Четвъртък »
Вярно е, че каквото мислим и чувстваме, ако е достатъчно силно и убедително, то се материализира... Прост пример - хората, които все си мислят, че им е писано да нямат пари, никога нямат пари. Тези, които смятат, че привличат "магически" парите, се оказва, че наистина го правят... Това е едно. Друго е обаче когато от никъде сутринта знаем, че ще намерим 20 лева на улицата и това се случи в действителност. Тогава не е предизвикано от мислите ти, а по-скоро е усетено интуитивно. Разликата е, че при втория случай мисълта ти идва "от никъде" и преди това не е имало стимул, който да я предизвика.
Така че на въпроса ти, и да, и не. Понякога наистина ние предизвикваме събитията с мислите си, а друг път просто усещаме предварително какво ни предстои...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #6 -: 7 Август 2020 16:15:48, Петък »
Благодаря за отговорите! Разбирам и го оценявам.
Рядко изпитвам напрежение покрай предчувствията си, по скоро много ми помагат. Човек на изкуството съм, такава е професията ми и така подхождам към живота. Работата ми е да намирам красиви, оригинални решения на проблемите, така че обикновените неща да носят радост а делника да стане празник. Също така всичко да бъде практично, реално изпълнимо, обмислено във всяка подробност и при всички възможни ситуации. Когато се натрупат много променливи и информацията е недостатъчна, интуицията идва на помощ. Много добре разбирам кога дадена идея е плод на търсена асоциация или се е появила от нищото (или от подсъзнанието). Като цяло си живея с убеждението, че всеки проблем си има решение, което е добро за всички и точно него търся.


Случиха ми се, обаче, 2 ситуации в които се налагаше да взимам решения от които зависи (в последствие се оказа, но благодарение на интуицията го знаех предварително) живота на мои близки. Колкото и да търсех добър изход, не откривах. Сякаш всички пътища не бяха добри. Интуицията ми просто пищеше от ужас при всички варианти. Взех решение и в двата случая, основано на логика и информация, но и двата пъти неудачно.
Сега интуицията ми казва, че има ситуации в които няма добро решение. Но разума ми търси начин повече никога да не се оказвам в такива ситуации и се опитва да си създаде протокол за справяне с такива.
Може ли реално да помогне ясновидството или не? Има ли ситуации в които няма добър изход?

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #7 -: 7 Август 2020 16:29:58, Петък »
Сега интуицията ми казва, че има ситуации в които няма добро решение. Но разума ми търси начин повече никога да не се оказвам в такива ситуации и се опитва да си създаде протокол за справяне с такива.
Може ли реално да помогне ясновидството или не? Има ли ситуации в които няма добър изход?

Има и такива ситуации, така е. Това е напълно естествено и не би следвало да е причина за безпокойство. Ясновидството в такива случаи би ти послужило за насока - кое решение е най-щадящо предвид иначе неизбежните обстоятелства. Разумът винаги търси идеален модел който да следва. Има разлика обаче между модела който бива използван от разума и реалността - понякога по-малко осезаема, понякога повече.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Llure

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #8 -: 7 Август 2020 17:42:27, Петък »
Винаги има добро решение - това, което минимизира щетите. Взимаш го точно, както си направила ти - на база разполагаемата информация. Ти имаш и бонус - допълнителна информация. Така че, поне според мен - да, може да ти помогне ясновидството. Но понякога най-вероятните изходи от ситуацията са заредени с толкова енергия, че не можеш да ги избегнеш. Като снежни топки, които са се търкулили по нанадолнище. Всеки изживява трудности и кризи - част е от личния ни път на израстване.

Но разума ми търси начин повече никога да не се оказвам в такива ситуации и се опитва да си създаде протокол за справяне с такива.
Не сме машини с изкуствен интелект. Но дори и машините решават предиктивни проблеми с определен процент грешка. Нашият разум е по-гъвкав от машинния, за да работи с протоколи. Би било твърде лесно.

Рядко изпитвам напрежение покрай предчувствията си, по скоро много ми помагат. Човек на изкуството съм, такава е професията ми и така подхождам към живота. Работата ми е да намирам красиви, оригинални решения на проблемите, така че обикновените неща да носят радост а делника да стане празник.


Така поставени, нещата изглеждат различно.
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #9 -: 7 Август 2020 20:24:13, Петък »
Благодаря!

Неактивен kiril

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #10 -: 8 Август 2020 21:25:48, Събота »
Ако създавахме просто така неща с мислите си, съседите ни да са измрели, бившите ни щяха да се гърчат, а Земята щеше отдавна да се е взривила.


П.С. Светлана, това, което обяснявате, не е интуиция, а по-скоро изглежда на ясновидство. Интуицията е оцеляване на момента за самия човек. Това да преценяваш варианти за бъдещето е по-скоро ясновидство.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #11 -: 10 Август 2020 23:27:21, Понеделник »
Може ли реално да помогне ясновидството или не?
Разбира се, че да. Само да вметна за безопасност - трябва да можеш със сигурност да различаваш ясновидските видения от въображението си, защото човек е склонен да се подведе и да сбърка двете явления...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #12 -: 12 Август 2020 14:38:37, Сряда »
Libra, предполагам, за разграничаването помагат опита и обучението. Мисля, че всички хора имат проблясъци на моментално знание за изхода от дадена ситуация, но си ги обясняват с различни неща. Някои не се замислят за механизмите на взимане на решенията си и цялата рекламна индустрия се развива и процъфтява за да направи живота им по-интересан :)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #13 -: 12 Август 2020 15:31:11, Сряда »
Точно така [yes]
Защо не прегледаш по-подробно форума и не започнеш да практикуваш? Със сигурност ще имаш полза... А щом получиш достъп до затворените секции, ще имаш възможността да се запознаеш и с още мноого полезни и интересни неща
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Светлина

Re: Малко тъп теоретичен въпрос
« Отговор #14 -: 12 Август 2020 16:17:17, Сряда »
Така и ще направя :) Форумът ви е чудесен и действително помагате.