Автор Тема: За един приятел питам  (Прочетена 9641 пъти)

Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #15 -: 5 Май 2020 22:30:13, Вторник »
Попитай го и дали е изследвал нивата на витамините в кръвта. Недостиг на някои от тях могат да предизвикат мигрена. Сред тях са B2, D и магнезий. Моя близка беше с постоянна мигрена и тежка анемия, придружена с недостиг на други елементи. След правилно лечение, вече няма главоболия.
 Подкрепям мнението на Цеци за депресията. Колкото и да не ти се вярва, тя има има много лица.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #16 -: 8 Май 2020 13:57:44, Петък »
Ардрой, това което описваш може да е свързано със сънна апнея...и със още куп други работи...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #17 -: 8 Май 2020 14:17:29, Петък »
Ардрой, това което описваш може да е свързано със сънна апнея...и със още куп други работи...Измерване на нивата на кислород в кръвта също ще даде улики дали страда от сънна апнея.
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Ардрой

Re: За един приятел питам
« Отговор #18 -: 10 Май 2020 22:30:08, Неделя »
Измервал е нивата на кислород в кръвта си, по ниски са от нормалното

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #19 -: 11 Май 2020 00:31:52, Понеделник »
Значи трябва да се работи върху този проблем...
Сетих се за сънна апнея, защото и на мене много често ми се случва сутрин да съм замаян, с някаква тежест и напрежение, в някои случаи не само сутрин, а почти през целия ден, а вечерно време да се чувствам като да съм на себе си, демек с ясно съзнание (кафето в такива случаи не помага)...Та затова състояние проучвах...Не че нямам и други проблеми - може да звучи смешно да се самодиагностицирам с някаква форма на депресия и силно прегряване...но са си мои усещания и като човек, който има претенцията да е малко по-себеосъзнат мога да кажа, че не се чувствам съвсем добре както преди - и това от месеци...
Та засега тези неща ги причислявам към депресията и потенциално централна сънна апнея (предполагам централна, защото съм забелязвал как понякога в едни различни състояния на ума за няколко секунди спирам да дишам)...та, кажи му да обърне повече внимание на дишането си, примерно...
При мене обаче е на периоди - не изпитвам такава замаяност от седмица или ако изпитвам тя е само сутрин и бързо отшумява...
Май жълтият кантарион помага...


Апатичен и в полусъществуващо състояние - от опит, при дереализация/деперсонализация усещанията са такива...състоянието е съпроводено с визуални проблеми, проблеми с координацията и усещанията на тялото, усещането за време, тревожност и т.н...


Но това е форум за магия, не медицински...
А аз мога да давам само някакви предположения, понеже напоследък ме гони една хипохондрия...и много чета и (то и без това трябва да чета, заради фармацията)...таковало му се е таковата...



Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За един приятел питам
« Отговор #20 -: 11 Май 2020 17:32:54, Понеделник »
За такива сериозни проблеми не чети мненията на знайковците по форумите, а накарай въпросния приятел да се съветва със специалисти професионалисти... Има лекари, психолози и психиатри, които си изкарват прехраната именно като помагат на хора като него. Като слушаш "диагнозите" на Сульо и Пульо и предприемеш "лечение", препоръчано от тях, може още да се влоши човекът.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #21 -: 11 Май 2020 17:58:49, Понеделник »
Либра, приятелят вече е минал видове специалисти и те не са установили на какво се дължи мигрената. Нормално е в такива случаи да се питат патили хора и да се поиска от специалистите да направят някое от предложените изследвания дето до този момент въпросните специалисти не са направили. И току-виж, че това изследване покаже проблема и специалистите назначат правилното лечение.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За един приятел питам
« Отговор #22 -: 11 Май 2020 18:11:42, Понеделник »
Просто не харесвам психолози.
 Да аз мога с ритник да му отворя вратата към магията но невежеството ми ме прави по скоро опасен за него.
Тези две изречения ме опасяват, че авторът на темата може да се подхлъзне да се довери на думите на "компетентен магьосник" от интернет, а възможните последствия от това ги знаем... Това, че тук няма такива шарлатани, не значи, че в другите форуми отсъстват и че не могат да промият нечий мозък, особено щом човекът няма доверие на професионалистите и открито заявява неприязъм към тях.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: За един приятел питам
« Отговор #23 -: 21 Май 2020 08:51:58, Четвъртък »
Цеци, той първо написа, че лекарите нищо не установили... Но после се оказа, че това не е точно така, цитирам го:

"Измервал е нивата на кислород в кръвта си, по ниски са от нормалното"

Т.е. лекарите са открили нещо... Но това откритие не се е харесало... И понеже не се е харесало, изглежда е било отхвърлено... Друго си е ние тук от форума да налучкваме...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.