Автор Тема: Помощ с Таро  (Прочетена 6817 пъти)

Неактивен Ардрой

Помощ с Таро
« -: 3 Май 2020 18:59:14, Неделя »
Здравейте,
От извесно време се занимавам с таро, разгледах доста материали, следвах различни насоки и за последната година се радвам на задоволителни резултати. Работата е там че задоволителни не са достатъчно понятие за мен. Искам да напредна повече и да мога да разчитам картите още по конкретно. Напълно наясно съм че ако се трудя достатъчно и този ден ще дойде, но тъй като открих форумя смятам че ако някой от по запознатите реши да ми спомогне с едно рамо (и две не бих отказал). Знам че ще стигна желаните резултати доста по бързо и доста по лесно, винете ме но ако имам вариант за лесен резултат то тогава аз избирам него. И така ако някой от вас смята че би могъл да ми отдели извесно време моля да се свържете с мен.
П.П. извинявам се за част от правописните грешки, когато пиша с емоция и скорост стават такива неща, за понктуацията не мога да се извиня тя е дело на не друго, а просто мързела ми да се пресегна до бутоните в определен момент :)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #1 -: 3 Май 2020 19:13:53, Неделя »
Всеки тук би ти помогнал, но си задай въпросите.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #2 -: 3 Май 2020 19:32:39, Неделя »
Тъсрсех си менторство но и линкове към правилната литература са хубаво нещо. :)

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #3 -: 3 Май 2020 21:56:44, Неделя »
Относно значението на картите Таро аз лично ползвам обясненията на Артър Уейт. Ползвам и колодата на Уейт, но често ползвам и други авторски колоди понеже ги колекционирам. Подреждането... Там пак ползвам дадените от Уейт подреждания, но често просто вадя няколко карти да ми отговорят как ще се развие дадена ситуация.Относно менторството... Ментор е наставник и съветник, което предполага да имаш някакви знания и когато нещо не ти е ясно да се обърнеш към ментора или менторите си. Ние тук нямаме претенции да сме ментори, но с готовност споделяме знанията си стига да имаш въпроси.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #4 -: 5 Май 2020 19:05:25, Вторник »
Значи може да ми отговориш на още един въпрос, къде на открия Таро на Тот. Всички колоди се продават с книгите на краули, а истината е че ми се иска да намеря само и единствено колодата в чист вид.

П.П. Някак си не ми се дават 40лв (в повечето сайтове) като знам че 80% от цената идва от книгата към която всъщност нямам интерес

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #5 -: 5 Май 2020 19:43:28, Вторник »
Пробвай да го купиш по сайтовете за втора употреба... Понякога идват добри предложения на ниски цени... Но ще трябва да чакаш, да проверяваш редовно кога ще се появи това, което търсиш... Неудобство си е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #6 -: 5 Май 2020 20:34:06, Вторник »
Така, реших че за да получа по бърз достъп до скритите таро секции трябва да се доверя на вътрешния си Аз. Попитах картите. "Какво да направя за да получа по бурзо достъп до скритите секции"  Това е отговора който получих, така го тълкувам аз но искам и вашите тълкувания.
Накратко:
Да се доверя на интуицията си, да не се стремя да ви трогвам, като разкривам душата си изпадайки в излишна емоционалност, да избегна негативните си настроения от първоначалния отказ, да се отърся разнообразявайки с нещо друго, но същевременно да не забравям основната си цел и мотивация а именно да получа достъп дори и да е чепат път, като се освободя от страховете си и не се потдавам на излишни илюзии, с други думи да потходя с чист ум и ясно намерение.


Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #7 -: 5 Май 2020 22:17:30, Вторник »
Паж чаши - безгрижие и изобилие. Демек очакваш да ти се даде веднага достъп и с едно прочитане да научиш всичко.

Е да, ама не.


Шестица мечове - отпътуване. Понеже няма да получиш веднага достъп има вероятност да решиш, че ние сме лоши и не искаме да споделим знанията си (което не е така) и да си тръгнеш сърдит.

Петица мечове - борба и победа. Реално ако вместо да препоръчваш хаос магията на приятели сам се захванеш с нея (има практики в свободна зона) в един момент ще напреднеш и ще получиш и достъпа до скрита зона където ще напреднеш още повече.

Луната - заблуда, илюзия, тайни. Дали ще избягаш заблуден, че ние тук сме едни много неразбрани и лоши магове или ще се потрудиш и ще разкриеш тайните на скрита секция зависи само и единствено от теб.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #8 -: 5 Май 2020 22:27:51, Вторник »
Благодаря за разчитането (sun)  за съвета също, но ще  откажа, тук съм само и единствено за тарото. Нямам намерение да практикувам хаос. Не ми се зареждат и палят сигли,  не се чувствам спокоен когато е замесен вихъра на хаоса,  но пък ми даде идея ще си водя таро дневник тук в свободната зона. Може би в тази тема а ако ми позволите бих си отворил др тема специално затова, където да си вадя дневни карти и да отчитам резултати от дните, както и да качвам снимки и мой тълкувания ( винаги съм отворен за съвети и дискусии)


Та на въпроса, може ли да си създам таро дневник тема

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #9 -: 5 Май 2020 23:17:04, Вторник »
Хаос магията само си звучи като да е страшна, иначе е доста приятно и леко занимание - името да не те заблуждава...И съм сигурен, че чрез Хаос магията ще хвърлиш огромна светлина върху случването на процесите...Нещата не са толкова различни, колкото някой би предположил, че са.  [yes]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #10 -: 6 Май 2020 09:51:02, Сряда »
В скрити секции темата за Таро се състои от това всеки да даде своето тълкуване на всяка една карта от Таро. Като се има в предвид обаче, че една карта веднъж може да ззначи едно, а друг път друго едва ли тази информация ще ти е от полза.И май ще трябва да уточня горното...Повечето хора мислят, че картите гадаят. Всъщност картите са само патерица или иначе казано средството което помага на гадаещият да влезе във фаза на ясновидство. Повечето тук не се нуждаем от карти, за да гадаем или ако ни трябват, за да се настроим психически докато ги бъркаме и редим то може да ползваме какви да е карти включително и Черен Петър.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #11 -: 6 Май 2020 12:05:03, Сряда »
Поста ти ми беше полезен благодаря.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #12 -: 6 Май 2020 19:29:08, Сряда »
Цитат
тук съм само и единствено за тарото.

Не ме бива в ненаучните обяснения, но да се пробвам... Представи си, че магията е като нож... С един нож може да се свършат много неща, всичките изискват различни умения... Нож в ръцете на професионален готвач е едно, а нож в ръцете на боец е друго... Все е нож (ако се абстрахираме от видове ножове)... Просто зависи за какво се използва... И от кого... А ножът не е нито добър, нито лош - просто е нож...

Така е и с магията... Тя е само една - не е хаос, цветна, петносана и прочие... Само магия е... Разделението е от хората за хората... Каквото ги влече, това развиват като умения, в съответната допълнително натаманена окраска... На магията "не й пука" (кавичките са нарочни) как я наричаме, за какво я ползваме...

За таро се изисква овладяване на ясновидство... Но понеже магията е една, то и ясновидството не е едно умение, независимо от останалото... Ако искаш да напредваш с тарото, няма как да пропуснеш усвояването на още работи... Иначе няма да имаш кой знае какви резултати... Зависи и какво търсиш, както и какво целиш като краен резултат... Ти си преценяваш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Ардрой

Re: Помощ с Таро
« Отговор #13 -: 7 Май 2020 14:19:50, Четвъртък »
Ще перифразирам тук във форума съм с цел, да използвам вашите знания и информация относно таро. Съгласен съм с всичко,
което написа. Но не ви познавам достатъчно за да ви се доверя за останалото. Може би с времето ще науча че може да сте ми полезни за много повече неща


Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Помощ с Таро
« Отговор #14 -: 7 Май 2020 20:10:27, Четвъртък »
 "Но не ви познавам достатъчно за да ви се доверя за останалото."

Истината не се измерва по това дали познаваш някой и дали ти харесва или не какво ти говори (пише)... Истината се базира само и единствено на проверими факти... Съответно и тя затова не винаги е каквото ни харесва... Може и да е гадна, неприятна и да боли от нея...

Проверката е единствената възможна форма на доверие... Особено в магията... Затова и тук във форума няма учители, гурута, водачи... И затова и допускам до закритите секции само хора, които покажат, че са способни да разсъждават и сами... Да, във форума се споделя опит, някои хора, които водим практикумите, сме систематизирали и теория, и практика, трупани с години наред... По практикумите е събрано огромно количество информация... Но всеки сам върви по пътя си... И всеки ще стигне точно до там, до където може да стигне...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.