Автор Тема: Черно слънце  (Прочетена 4056 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Черно слънце
« -: 12 Април 2020 09:00:47, Неделя »
Получих запитване що е то Черно слънце... Реших да постна отговора тук, за да е видим за повече хора...

Черно слънце е измислен окултен символ, често ползван от неонацистите... За първи път се е появил в третия райх, но не като окултен, а като архитектурен символ... Става дума за мозайка в замъка Вевелсбург, където се е намирала офицерска школа и уж окултен център на СС...

Символът от архитектурен, станал известен "окултен" такъв заради литература - Russell McCloud, което е псевдоним на немския писател и журналист Щефан Мйогле-Щадел (или нещо подобно, немският не е най-силната ми страна от доста време насам) и неговият детективско-приключенски роман с елементи на антиутопия "Die Schwarze Sonne von Tashi Lhunpo"...

На неонацистите им паднало пердето и решили, че край, не е измислица... От тогава Черното слънце е... Използва се като емблема на неонацистки организации... Толкова си могат...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Черно слънце
« Отговор #1 -: 12 Април 2020 09:28:55, Неделя »
Благодаря за информацията, Сянка!Като го гледам изглежда красиво и ще ми ходи на олтара.
И да вметна... Всичките тези уж окултни символи не вършат работа за магия, но пък сдухват тотално суеверните наивници. От както си имам олтар съквартирантите ме гледат със респект.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Черно слънце
« Отговор #2 -: 12 Април 2020 10:57:58, Неделя »
Благодаря за информацията! Виждала съм този символ преди няколко години и бях сигурна, че е нацистки. Веднага видях свастиката в него. Личи си, че не е индуистки символ.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Черно слънце
« Отговор #3 -: 12 Април 2020 11:15:49, Неделя »
Схвасттиката си е баш индуитски символ, който нацистите са взаимствали.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Черно слънце
« Отговор #4 -: 12 Април 2020 11:45:19, Неделя »
Благодаря ти за информацията, Сянка.  [yahoo]
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Skully

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 39
  • Total likes: 0
  • Karma: +5/-0
    • Профил
Re: Черно слънце
« Отговор #5 -: 12 Април 2020 13:45:30, Неделя »
Така е, но индуиската свастика я изобразяват по различен начин. Нацистите не поставят точките и като цяло я изобразяват по-остро, докато в индуизма е по-разчупена. Това имах предвид, като писах, че не е индуисткия символ. Исках да напиша едно, а то друго се разбира. Благодаря за поправката Цеци_Вихронрав :)