Автор Тема: Психическа нагласа  (Прочетена 4588 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Психическа нагласа
« -: 6 Март 2020 22:32:15, Петък »
Предстои ми да кандидатствам в университет скоро, а се оказва, че местата за момичета за моята специалност са само две... На всичкото отгоре това го чух чак днес... И се сринах. От едно състезание(другата седмица) зависи дали изобщо ще имам шанс да се съревновавам с другите кандидати - трябва на всяка цена да взема златен медал. Тренирам и се старая, но... Имам някакъв проблем, свързан с психиката. Някакъв блокаж, гадна колебливост. Знам, че трябва да променя нагласата и че всичко е в главата ми, само че не мога да се справя... Иначе казано - точно в момента нямам психика на победител, а ми е жизнено необходима.
Какво да правя? Да се успокоявам ли, да се надъхвам ли? (не съм и мотивирана колкото би трябвало) Какви практики да правя, как да я тренирам тая психика? Как да преодолея колебливостта и да почувствам категоричност? Как да се мотивирам? Нямам нужда от успокоителни постове или клишета "Всичко е в главата ти", а по-скоро ако някой има практически съвет... Дайте ми акъл, поучете ме... Моля ви.
Благодаря предварително!
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Психическа нагласа
« Отговор #1 -: 6 Март 2020 22:40:04, Петък »
Ти чете ли каквото ти поръчах?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Психическа нагласа
« Отговор #2 -: 7 Март 2020 00:01:41, Събота »
Да.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Психическа нагласа
« Отговор #3 -: 9 Март 2020 14:30:52, Понеделник »
Какво да правя? Да се успокоявам ли, да се надъхвам ли? (не съм и мотивирана колкото би трябвало) Какви практики да правя, как да я тренирам тая психика? Как да преодолея колебливостта и да почувствам категоричност? Как да се мотивирам? Нямам нужда от успокоителни постове или клишета "Всичко е в главата ти", а по-скоро ако някой има практически съвет... Дайте ми акъл, поучете ме... Моля ви.
Благодаря предварително!

Бяхме говорили с теб затова. Не мисля, че има практика която да може да ти помогне ако ти самата не си вярваш. Знаем се от известно време и съм ти казвал доста пъти, че ще се справиш с тези изпити. На въпроса ти как да се мотивираш, мога да те съветвам да не се отказваш. Продължавай с тренировките, не се отдалечавай от целта която искаш да постигнеш, ти сама знаеш какво трябва да правиш за да постигнеш това което искаш. Истината е, че не трябва да се обезкуражаваш. Продължавай да се бориш, това е, когато не си мотивирана, представи си, че вече си постигнала целите си и усети това чувства, след това, излез от тази представа, но запази това чувство и нека то те мотивира.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца