Автор Тема: Помощ, насока  (Прочетена 5562 пъти)

Неактивен Saint_Brigid

Помощ, насока
« -: 31 Януари 2020 00:15:50, Петък »
Здравейте, пред емоционален срив съм ,
може би от начало ще ви прозвучи като поредната ревлива история.. Може и така да е, но наистина имам нужда от съвет. Последната година и половина беше кошмарна за мен. Всичко започна когато ср Разделих с приятеля ми към които имах много силни чувства.. изпаднах в емоционален срив.. месеци по-късно възстановихме комуникацията, но по приятелски.  Това малко ме извади от дупката, но последва нова "случка", гаджето на моя приятелка се опита да ме наръга с нож (благодаря на всички ангели, които са били с мен в онзи момент и са ме пазили, защото се разминах леко), при отбраната успя да нарани сами ръката ми, но на следващия ден майка ми влезе в болница и месец по-късно почина. Тогава се сринах тотално. Наложи се да потърся професионална помощ, но до тук не спря всичко.. през Юни месец починаха дядо ми и вуйчо ми, който също почина в болницата, почти в ръцете ми.. отново страшен удар за мен... крепяха ме хапчетата и човек, с които се запознах малко преди това. Пп това време бившия ми приятел беше вече в чужбина, затова реших да дам шанс на новия, а и нямаше да се справя с толкова много загуби, ако поне един човек не беше влязъл в живота ми. И така имахме връзка до преди 2 седмици. Бившия ми приятел се появи преди новогодишните празници, а аз никога не съм спирала да имам чувства към него и съответно нямаше и вариант, в който да не откликна на обаждания, срещи и като цяло комуникация. Това съответно подразни тогавашния ми приятел и той ме заряза. След като бях свободна мислех, че нещата с голямата ми любов ще се случат, но за момента нищо повече от тийнейджърски флиртове. В същото време този, които ме остави преди 2 седмици не спира да се опитва да направи контакт с мене. Ние живеехме заедно и все още има много вещи тук, които не иска да си прибере. От няколкл дни твърди, че е много болен и ще умира... Страшно съм объркана какво да правя. Единия го обичам много, а другия мен ме обича много и беше с мен в  най- тежките моменти и ме крепеше.  И ако наистина е боле  не е редно да е сам. В същото време напоследък много се промени.Моля ви от сърце да погледнете и да ми кажете, какво трябва да знам за всеки от тях? Какво ме очаква? Толкова съм объркана, започна отново безсънието ми и не искам да се връщам пак към онзи ад. Постоянно мисля какво да направя, как да го направя, кое е най добро за всички..? Моля Ви помогнете ми!Какво трябва да знам за по-бившия ми М.? Какво ме очаква с него? Какви са му намеренията?Трябва ли да се върна при А. Тежко болен ли е?  И какво ме очаква с А.? Аз съм с буквата Б.Благодаря ви предварително за отговора!
В училището на живота няма почивни дни...

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Помощ, насока
« Отговор #1 -: 31 Януари 2020 15:22:55, Петък »
Здравей,


Искрени съболезнования за загубите ти. Трябва си силна психика, търпение, а понякога и помощ, за да се превъзмогне това нещастие. Но ти си тук, жива и животът е пред теб. Винаги можеш да ги пазиш в спомените си и да се стремиш да бъдеш човек, с който те ще се гордеят.


Сега по останалата част...
От предишни теми си спомням за момче, предполагам това е така наречената твоя голяма любов. Но... Наистина ли е такава или ти си я обвила в такъв образ? Казваш, че ти имаш чувства и следователно надежди отново да се получат нещата. Ами, ако и отсрещната страна е така, не би ли трябвало и той да те иска, да се бори? За следващия ти приятел - нормална реакция. Все пак, ако той се опита да поднови връзка с бивша негова приятелка, едва ли и ти ще стоиш като "третия човек"...
След постъпката ти, вероятно е наранен. Казваш, че е болен - от какво? Не знаеш или просто не си споделила?


Всички отговори, които търсиш от нас, съответно са вътре в теб. Запитай се, можеш ли да имаш нова връзка в момента? Или просто искаш човек, ей така, за да има някои до теб. Направи най-доброто за себе си, а така ще спечелят и останалите. Защото, ако имаш връзка, в която не си щастлива или просто лъжеш сама себе си, че си, то.. Щастлив ли е отсрещния човек?

Неактивен Saint_Brigid

Re: Помощ, насока
« Отговор #2 -: 31 Януари 2020 18:44:05, Петък »
Благодаря, за повечето отговори може би сте права, че с в мен, с изключение на това, дали А. Е болен, защото упорито твърди че е болен уж от левкемия. Но това ми го казва когато вече сме разделени, а уж знаел от преди 1 месец.
Относно "голямата любов" същи мога да кажа, че и там няма как да знам сама ли му предавам образа или наистина е той завръщайки се отново и отново.
В училището на живота няма почивни дни...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ, насока
« Отговор #3 -: 31 Януари 2020 19:37:29, Петък »
Според Таро никой от тези мъже не е голямата ти любов. В момента те очаква време за възстановяване от загубата на толкова близки, а след няколкомесеца (около 5) ще се появи имъжът с който ще бъдеш щастлива.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Помощ, насока
« Отговор #4 -: 31 Януари 2020 19:43:28, Петък »
В ясновидството Цеци е по-добра, така че аз също бих се опряла на нейния отговор.


А спрямо голямата любов... Малко е грубо, но доста момчета в днешно време правят така. Търсят те, защото знаят, че не би отказала. Та, ако и той те обичаше наистина, дори наполовина колкото ти него, то според мен щяхте да сте заедно, а не да те търси от време на време.

Неактивен Saint_Brigid

Re: Помощ, насока
« Отговор #5 -: 31 Януари 2020 20:27:30, Петък »
Цеци_Вихронрав много благодаря ! Моля те кажи ми само А. Болен ли е от нещо сериозно или ме лъже? Наистина ми е важно да знам .. надявам се не прекалявам!
В училището на живота няма почивни дни...

Неактивен Saint_Brigid

Re: Помощ, насока
« Отговор #6 -: 31 Януари 2020 20:45:10, Петък »
В ясновидството Цеци е по-добра, така че аз също бих се опряла на нейния отговор.


А спрямо голямата любов... Малко е грубо, но доста момчета в днешно време правят така. Търсят те, защото знаят, че не би отказала. Та, ако и той те обичаше наистина, дори наполовина колкото ти него, то според мен щяхте да сте заедно, а не да те търси от време на време.
Той е мъж, за женене както казват бабите, че даже и по закъснял .. И аз бих мислила като теб ако 1 година не беше сам, ако ги сменяше жените не бих се замислила и за секунда, но той си е сам ...
В училището на живота няма почивни дни...

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Помощ, насока
« Отговор #7 -: 31 Януари 2020 20:54:04, Петък »
Не миизлиза дали е болен, но със сигурност не е нещо чак за умиране - просто опитва да те манипулира.А от другият дето ти е голямата любов, бягай като дявол от тамян.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Помощ, насока
« Отговор #8 -: 31 Януари 2020 21:21:13, Петък »
Този А. не е чист човек... Слаб характер, манипулативен, токсичен... Изобщо не му се връзвай на номерата и не му позволявай да ти вменява вина, посредством която да те контролира. Това неговото не е любов, а самосъжаление... В историята с болестта има доза истина, но твърде изкривена и/или преувеличена.
За другия - не му се доверявай, не разчитай на него. Ако ще се занимаваш с него, имай си едно наум през цялото време... Но сериозна връзка и голяма любов няма да намериш при него.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Saint_Brigid

Re: Помощ, насока
« Отговор #9 -: 1 Февруари 2020 12:00:01, Събота »
Този А. не е чист човек... Слаб характер, манипулативен, токсичен... Изобщо не му се връзвай на номерата и не му позволявай да ти вменява вина, посредством която да те контролира. Това неговото не е любов, а самосъжаление... В историята с болестта има доза истина, но твърде изкривена и/или преувеличена.
За другия - не му се доверявай, не разчитай на него. Ако ще се занимаваш с него, имай си едно наум през цялото време... Но сериозна връзка и голяма любов няма да намериш при него.
Благодаря !!!
И аз си мислех, че не е болен, но той е толкова убедителен, че просто в един момент и аз повярвах и ми беше притеснено и жално за него. Сигурно е нещо дребно за болестта.. не знам .. Но каквото и да е, той вече не е част от живота ми и не възнамерявам да бъде! Благодаря!
В училището на живота няма почивни дни...