Автор Тема: Моля ви за помош  (Прочетена 7268 пъти)

Неактивен Thehardway

Re: Моля ви за помош
« Отговор #15 -: 21 Януари 2020 19:42:13, Вторник »
Благодаря ти за тези думи. Просто толкова болка има в мен, че не зная какво да правя...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Моля ви за помош
« Отговор #16 -: 21 Януари 2020 19:46:46, Вторник »
Някой ще я вземе, болката.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Thehardway

Re: Моля ви за помош
« Отговор #17 -: 21 Януари 2020 19:49:57, Вторник »
Не знам...много време продължи. Вече започнаха и здравословни проблеми. Просто се разпадам на парчета

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Моля ви за помош
« Отговор #18 -: 21 Януари 2020 22:22:33, Вторник »
Здравейте! Наистина съм отчаяна, за това си позволявам да се обърна за помощ към вас. Започвам с това, че съм истинска глупачка и в общи линии сама съм си виновна за ситуацията. Няма да разказвам много подробности, на всеки, който ме попита за детайли съм готова да отговоря на лично съобщение. Разведена съм, с две деца, за които бившият ми мъж продължава да се грижи наравно с мен, въпреки развода. Той има ново семейство, но сме в чудесни взаимоотношения. Заради мъж, след развода, разбира се, останах без дом, без работа и без стотинка от спестяванията си. Оглупях от любов на стари години. Толкова съм отчаяна наистина, че посегнах на живота си. Както става ясно - и този ми опит не се увенча с успех. Въпросният мъж се отдръпна естествено, след като вече нямаше какво да взима от мен. Търси ме от време на време, не се виждаме. Съвсем случайно разбрах, че очаква сериозни финансови постъпления от продажба на наследствен имот. Той естествено не живее с усещането, че ми е задължен за нещо. Има ли някакъв начин да се въздейства на отвратителния му характер, така че този човек да изпитва поне мъничко емпатия към моето положение? Да осъзнае, че е навредил? а възстановяване на загубите - финансовите такива - не се и осмелявам да мисля. Моля ви дайте ми съвет..

Здравей, още от сега казвам, че нещата които ще кажа може и да не ти харесат, но все пак си поискала помощ така че ето и моя съвет.
Първо на първо и най-важно е да се стегнеш и да стъпиш здраво на земята с трезва глава колкото и да е сложно.
Второ, имаш две деца до теб, така че не си и помисляй да си отнемаш живота. Загуба на време и на енергия (говоря от личен опит).
Трето, понеже от скоро се занимавам с психология на по-сериозно ниво, мога да те съветвам с този мъж да не поддържаш какъвто и да е контакт, защото тези хора ще гледат да ти навредят щом виждат, че се оправяш. Свържи се с някой роднина негов ако можеш който да те подкрепи в дело срещу него (знам, че е сложно или почти невъзможно, но си заслужава да опиташ), ако не успееш, да, няма да е приятно, но парите си идват и отивам, щом си могла да му платиш и да си позволиш всичките тези неща, означава, че ще можеш да си ги позволиш отново в бъдеще, но сега ти е по-важно да си закрепиш живота както можеш, защото това е най-важното в момента. За работа не се тревожи, който търси, намира и вярвам, че много скоро ще намериш и че нещата ще се оправят, горе главата !
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Thehardway

Re: Моля ви за помош
« Отговор #19 -: 21 Януари 2020 23:10:08, Вторник »
Благодаря ти! Опитвам, наистина с всички сили се опитвам. За сега не се получава, за това се обърнах за помощ и тук. С психолога, при който ходих - не стигнахме до никъде.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Моля ви за помош
« Отговор #20 -: 21 Януари 2020 23:51:48, Вторник »
Щом не се получава, като се обърнеш към някой друг, обърни се навътре към себе си...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.