Автор Тема: Бар "Сняг посред пролет"  (Прочетена 1184 пъти)

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9801
    • Профил
Re: Бар "Сняг посред зима"
« Отговор #45 -: 15 Март 2020 15:19:09, Неделя »
Advertisement
Тоя вирус и паниката покрай него ни отвлича вниманието от други доста по-страшни проблеми дето ги творят не само нашите политици, ами и от други страни.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 548
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #46 -: 15 Март 2020 16:36:24, Неделя »
Мисля си, че е някакъв експеримент с цел да се провери как хората реагират на средствата за масова манипулация и всяване на паника... Поддават ли се, бунтуват ли се...  [umnik]
По-добре сърцето ми да се пръсне от неконтролируемо страстна емоция още утре, отколкото да прекарам на Земята вечност, белязана от апатия...

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 6002
    • Профил
« Отговор #47 -: 18 Март 2020 08:05:11, Сряда »
Тоя вирус и паниката покрай него ни отвлича вниманието от други доста по-страшни проблеми дето ги творят не само нашите политици, ами и от други страни.

Този вирус си е наистина за вземане на мерки. Но те трябва да са прецизни и без паника. Паниката и търчането в кръг на никого не са помогнали...

От това, което видях, вирусът наистина е проблем. Имам предвид снимки на болни в Италия- видях и млади хора, които го карат много тежко...

А по-възрастните не оцеляват... Ето това е истината, източник БТВ: https://btvnovinite.bg/svetut/koronavirusat-v-bergamo-stranici-s-nekrolozi-i-neizbezhna-samotna-smart.html

Страници с некролози...

Аз ще да се присъединя към призоваващите да се вземат адекватни мерки без паника, но и без подценяване и без лекомислие... В смисъл, да се спазват карантини, носене на маски и ползване на предпазни средства и дезинфекция със спирт на врати и прочие неща с честа употреба, да има отлична лична хигиена, да се спрат щуранията по света навън и то на големи групи от хора, да се ограничат личните контакти... И да... Запасяване с храна, но в разумни количества, а не презапасяване като невидели и то с тоалетна хартия... Тук в закритите секции има един вестник, в пдф, дето пише как се прави хранителен запас... В секцията за магия и астрофизика... Защото в Китай, а май и в други държави, опряха до това да забранят на хората да излизат от домовете си... Т.е. и тук може да се стигне до тази мярка, а тогава е добре да има какво да се яде, защото просто няма да има от къде да се купи, като няма да може да се излезе навън...

Ако нямате маски, купете си такива с ffp3 защита... По-нисък клас има (такива са ffp1 и ffp2- те са по-нисък клас на защита), но маските от него не пазят от вируси, а от други неща (примерно от прах при работа в среда на висока запрашеност)... Ако не можете да си купите маски, купете си от магазин за платове спанбонд (нетъканият полипропилен е по същата технология като спанбондът и съответно също върши работа) и микрофибър и си ушийте маски. Два слоя спанбонд за пълнеж, а външната част на маската да е от микрофибър... Посоченият тип маска е за многократна употреба... Пере се на ръка по реда, че първо се изкисва в прах за пране, разтворен в хладка вода за няколко минути и после, без търкане, се изплаква отново с чиста хладка вода, изсушава и е готово за повторно носене... Направете я маската така, че да покрива плътно носа и устата. При носене на коя да е маска, тя трябва да е плътно върху носа и устата- само така се филтрира реално въздуха и маската не е за украса...

При нужда от медицинска помощ, спазвайте указанията на властите, като първо се обадите по телефона на лекар, за да се прецени какво да се прави натам, а не се стои на опашки пред лекарските кабинети, където можете да заразите и други хора...

Имайте предвид, че дори вас да не убие корона вирусът, има други, които може да заразите, но те няма да имат вашия късмет и вашата безотговорност да стане причина за нечия смърт... Аз съм сред тези хора... Моята имунна система няма да го понесе, заради друго заболяване... Знам, че не съм само аз... Така че пазете себе си, защото така пазите и другите, освен себе си...

Пожелавам ви здраве...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Активен Skully

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
« Отговор #48 -: 18 Март 2020 19:52:06, Сряда »

Аз се съмнявам, че вируса е пуснат за отвличане на вниманието. Почти никой не коментира предстоящото военно обучение. От САЩ разполагат войниците си в няколко европейски държави, за да тренират стратегиите си. Уж всички масови мероприятия се отменят, а най-много на брой войници има в Италия. Уж били без маски. Явно са спокойно, че няма да се разболеят. Това още повече ме навява на мисълта, че вируса може да е тяхна разработка. Като добавим и споразумението на Китай и Италия от миналата година, още по-съмнително ми се струва. Очаква се пикът да е септември, но до два месеца ми се струва, че ще пуснат вакцина от Америка.

Неактивен Veleroth

• Специален достъп
  • Full Member
  • Публикации: 103
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
« Отговор #49 -: 19 Март 2020 11:32:20, Четвъртък »
Според мен, цялата история с вируса е доста сериозна, но не може да зарежем и останалите проблеми които има, но ние точно това правиме

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
Re: Бар "Сняг посред пролет"
« Отговор #50 -: 1 Април 2020 17:20:50, Сряда »
Промених името на бара на "Сняг посред пролет"... Тича му понеже, таковата...  [wizard]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #51 -: 1 Април 2020 17:39:36, Сряда »
 >:D
 Последен

Неактивен Veleroth

• Специален достъп
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #52 -: 1 Април 2020 20:15:49, Сряда »
 [blackcat]

Неактивен Jadis

• Специален достъп
  • Jr. Member
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #53 -: 2 Април 2020 10:34:54, Четвъртък »
Така е...по Коледа ходехме по къс ръкав, сега слагаме ушанките. Вчера и виелица имаше даже.  [wizard]

Неактивен Libra777

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 548
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #54 -: 2 Април 2020 16:17:55, Четвъртък »
Времето си прави първоаприлски шеги с нас...  [witch]
По-добре сърцето ми да се пръсне от неконтролируемо страстна емоция още утре, отколкото да прекарам на Земята вечност, белязана от апатия...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #55 -: 2 Април 2020 23:22:21, Четвъртък »
А мен музата да творя ме лови по нощите... И Соломон е виновен! Понеже из онзи ден му показвах как съм наредила творенията и той изтърси "Олтар". А то освен изрисуваната ми дъска и пръчката от него, нямаше нищо окултно. Та реших все пак да си направя олтар и...

Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #56 -: 2 Април 2020 23:24:09, Четвъртък »
Последният щрих беше чашата за вълшебните ми пръчки и гарвановото перо.

Последен

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #57 -: 3 Април 2020 12:29:41, Петък »
Много хубаво се е получило всичко... Честит олтар...  [wizard]

Неактивен Veleroth

• Специален достъп
  • Full Member
    • Профил
« Отговор #58 -: 3 Април 2020 22:02:38, Петък »
Супер, и аз съм се вдъхновил тези дни да си направя магическо кътче из стаята ми ;D