Автор Тема: Омразата  (Прочетена 26267 пъти)

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #75 -: 26 Януари 2021 10:28:50, Вторник »
Аз правя следното сравнение:
Осигуряваш си мечтаната работа при мечтания работодател. Тази страст, която имаш в себе си, е предпоставката за всичките усилия, внимание и любов, които влагаш в работата си. Обаче работодателят ти не ги оценява. Ще има период, в който ще се увещаваш, че това ще се промени, стига да даваш повече от себе си, ама уви - няма да стане. Съответно първата стъпка е да потърсиш място, където тази твоя енергия ще бъде отчетена. Колко от вас биха сменили такъв тип работодател с човек, който ще ви цени за всяка минута от вниманието и усилията ви? Предполагам почти всички. Защо? Защото зависите не само финансово от този човек, но и защото щастието ви зависи от него, животът ви зависи от него. Няма кой да разпалва страстта у вас, ако този някой дори и да я вижда, не я зачита, не поддържа пламъка ви жив. Според мен така е и с хората около нас. Не всеки заслужава този пламък, не всеки може да го поддържа, но има и такива, които го. Аз искам там да фокусирам енергията си.
И понеже съм по експериментите, наскоро четох за един изключително неморален и нехуманен такъв, в който взимат новородени бебчета и ги лишават от почти всякакъв физически контакт, любов и нежност. Няма оцеляло бебче. Друг пример...сега изучавам child language acquisition (придобиване на език при децата) и нагледно ми показаха как децата се нуждаят от отсрещна реакция. Когато се усмихват, имат нужда да получат усмивка. Ако не получат реципрочни позитивни реакции, те се разстройстват, стресират и тн. Така е и при мен. Да, току-що се сравних с дете, но мисля, че тези нужди дори и да се изменят с времето, не биват заличени.
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #76 -: 26 Януари 2021 10:47:49, Вторник »
 :) Солар!
Чест и почитание!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #77 -: 26 Януари 2021 12:04:32, Вторник »
Solar, много точно казано. И защото спомена работодател, аз имах такъв до преди малко повече от година. Каквото и да правех, усилията ми не се оценяваха. Не се гледаше какво съм направила през годините за фирмата, а какво не съм. Накрая аз загубих пламък и каквото и да е желание за работа и макар че дълго време се мъчех да стоя напук, накрая вече не издържах и напуснах с гръм и трясък. След това ми олекна, че в продължение на няколко месеца не можех да си намеря място от кеф.
В любовта е същото. Ако тя не се подхранва или е едностранна, краят е предопределен.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Омразата
« Отговор #78 -: 26 Януари 2021 18:23:18, Вторник »
И понеже съм по експериментите, наскоро четох за един изключително неморален и нехуманен такъв, в който взимат новородени бебчета и ги лишават от почти всякакъв физически контакт, любов и нежност. Няма оцеляло бебче.
Писах, трих, писах, трих...
Е, не знам какво да кажа, макар че на езика ми напират да излязат много мисли. Изроди.

 [zname] [zname] [zname]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Solar

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 286
  • Total likes: 166
  • Karma: +27/-1
  • "Better a witty fool than a foolish wit." - W.S.
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #79 -: 26 Януари 2021 18:42:58, Вторник »
И понеже съм по експериментите, наскоро четох за един изключително неморален и нехуманен такъв, в който взимат новородени бебчета и ги лишават от почти всякакъв физически контакт, любов и нежност. Няма оцеляло бебче.
Писах, трих, писах, трих...
Е, не знам какво да кажа, макар че на езика ми напират да излязат много мисли. Изроди.

 [zname] [zname] [zname]
Абсолютно, аз не мога все още да го възприема като информация. Не всичко трябва да е на всяка цена!
"If you hold me without hurting me, you'll be the first who ever did."

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #80 -: 26 Януари 2021 23:32:04, Вторник »
Да, току-що се сравних с дете, но мисля, че тези нужди дори и да се изменят с времето, не биват заличени.
...”не биват заличени”. И не трябва, иначе няма да си полезен.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #81 -: 28 Януари 2021 00:28:10, Четвъртък »
Четох от трета страница насам, защото темата я създадох аз и последно имаше само 2 страници и ще се опитам да включа малко от всичко, което всеки е казал, но ще започна с темата, която ми хвана окото на първо място, което е любовта и омразата.


Мога да се съглася с това, което каза леля Цеци, че ако обичаш, обичаш и се поражда по-голяма любов (цитирам от памет, не точно както е написано.) и то е така, но в наши дни самата дума "любов е злоупотребена". Много са хората на които, ако им дадем да изберат, между това да притежават "света" или да са в сегашното си любовно състояние, да го нарека по някакъв начин, те биха избрали света, защото никога не са доволни с това, което имат, в момента, в който виждаме, че се нарушава баланса в една връзка, почваме да търсим нещо, което да ни върне към първоначалното състояние на екстаз и на тази така наречена тръпка, която наричаме "любов". В наши дни, ние ползваме думата "любов", когато сме с някого, който ни кара да се чувстваме щастливи и добре, когато сме с него казваме, че го обичаме, но не правим разлика между това дали го обичаме или просто харесваме компанията му. Повечето хора в наши дни обичаме с условието да сме щастливи с този човек и в момента в който не сме... е, това е история, който всеки един от нас може да разбере.


Сега ще обърна малко внимание на омразата. Според мен, нито любовта, нито омразата не могат да съществуват едно без друго след като едното поражда другото. Няма как да кажем, че харесваме нещо, ако не знаем какво не харесваме преди това. Няма как да кажем, че обичаме нещо без да кажем, че не мразим друго. Двете неща са пряко зависими едно от друго, но все пак бих искал да чуя и вашето мнение.


Четох също разговора между Последен и Либра за развитието, дисциплината и волята.


Да започнем с развитието. Развитието се гради върху нещо, на-първоначално се гради върху цел, мечта или подобни. Няма как да градим върху нещо, което не искаме насила, защото рано или късно, тази нужда ни задушава и ни съсипва. Веднъж имайки целта, почваме със създаването на план и го следваме, като го променяме, когато не работи и по този начин ние се адаптираме и развиваме едно нещо много важно в наши дни наречено гъвкавост, която е много важна за оцеляването ни, особено във толкова бързо-променящи се времена.


Дисциплината, нещо наложително за всеки човек, който иска да постигне нещо в този живот, трябва да бъде практикувана постоянно и идва момент в който почва да ти става навик, макар, че не е правилно изразено. Ще дам пример със себе си. В момента съм подкарам едни курсове за програмиране и там ми отива почти цялото време, поради която причина, не пиша толкова много във форума, но аз самия съм си поставил цел и съм се отдал на това, преподреждайки ежедневието ми върху самото обучение, но за да бъде спазен този режим е важно човек да умее да се контролира и да може да се съсредоточава, дори, когато не иска.


Последното нещо, което четох, което мисля да оставя мнението ми е за това как се обсъждат практики в отворената зона, когато не са за тук. Ще е полезно, ако тези практики, бъдат обсъдени във специална секция или да се направи "свободна зона" в затворените секции, където да могат да се обсъждат такива неща.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #82 -: 28 Януари 2021 11:11:06, Четвъртък »
Аз съм много за предложението на Veleroth за "свободна зона" в затворената секция.
Сянка, надявам се нямаш против?

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #83 -: 28 Януари 2021 11:14:34, Четвъртък »
Напълно съгласен за практиките. Последен си пишеше, аз бях раздвоен...
Беше активно мероприятие.  Последен видя част от вашите времеви линии и написа нещо, което  ме изложи на опасност. Ще изтрием написаното, надявам да е свършило работа.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #84 -: 28 Януари 2021 11:16:18, Четвъртък »
В затворени секции се пишат проверени и с преценен риск неща.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #85 -: 28 Януари 2021 13:23:41, Четвъртък »
Един по желание да отвори в скрити секции тема със заглавие "Общи приказки и обмяна на опит". Сянка като намери време ще прехвърли писанията по темата от тук.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #86 -: 28 Януари 2021 15:12:45, Четвъртък »
Пуснах тема. Ако Сянка прецени да я премести в друг раздел.  [witch]

Неактивен Lovespell92

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 13
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #87 -: 17 Ноември 2022 22:26:41, Четвъртък »
Омразата не е просто моментно чувство,тя е нещо,което се впива в теб и те разяжда отвътре. Когато мразиш някого вредиш на себе си,а не на него. Аз свързвам омразата с нещастните хора. Никой щастлив човек не може да изпитва омраза

Неактивен Toxik83

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 21
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #88 -: 17 Ноември 2022 22:31:35, Четвъртък »
Омразата за мен може да се появи,ако човек е тормозен прекалено и ако не може да овладее чувството...Тя не се появява лесно и не изчезва лесно, но е като отрова...Мразил съм като по-млад и определено не ми помогна...

Неактивен Toxik83

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 21
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #89 -: 18 Ноември 2022 00:06:59, Петък »
Не съм се изразил правилно...