Автор Тема: Омразата  (Прочетена 26285 пъти)

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #30 -: 11 Юни 2020 20:20:32, Четвъртък »
Мда, няма общо. Когато мразиш някого, най-често не го мразиш заради самия него, а заради даден негов аспект...той освен изнасилвач, може да е и артист, художник, поет, убиец, изнудвач, крадец, доктор, вулканизатор, клоун, зидаро-мазач и т.н.
Затова казах, че омразата не е задължително да е към хората...тя може да е към определено тяхно поведение, тяхна идея, техен начин на мислене, техни навици и т.н...
Можеш да кажеш, че мразиш комунистите, но леля ти да е комунист, примерно...това значи ли, че мразиш леля си? Ти реално мразиш комунистическата идея, а не поотделно личностите, които ''изповядват'' комунизъм...
За такава омраза говоря...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Омразата
« Отговор #31 -: 11 Юни 2020 20:34:02, Четвъртък »
Значи неразбирателството идва от там, че аз това изобщо не го виждам като проявление на омраза...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #32 -: 12 Юни 2020 07:29:18, Петък »
Да споделя и аз...
И в любовта и в омразата не губя енергия, а я акумулирам. Нямам идея как става, но и двете чувства ми наливат допълнително енергия.
Когато съм влюбена сияя и започвам да творя.
Когато мразя (ама не силно, че тогава разболявам обекта на омразата си) тогава омразата ме захранва да работя повече от обикновено без да чувствам умора.
Общо взето любовта дава енергия на душата ми, а омразата на физиката ми.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #33 -: 17 Октомври 2020 08:42:05, Събота »
За мен ,колкото повече затъваш в материята ,толкова са по силни ниските човешки и животински  страсти.Преди показваш открито омраза ,но разбрах,че тя ме деструктира.Смирението е толкова велико усещане,което много хора не разбират и го бъркат с подчинение.Омразата е дълга скала от ненавис до пълно смирение.Често се замислям и анализирам човекът породил усещането на омраза в мен.Лошите му  постъпки към мен виждам пропадане дълбоко в материята.Изоставил е духовният живот и сага е на кръстопът.Не му се сърдя ,когато ти си пети клас ,а той преповтаря първи.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #34 -: 17 Октомври 2020 17:31:24, Събота »
Смирението е път към много светове. Смирението е оръжието на мъдрите, също.



Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #35 -: 18 Октомври 2020 10:07:31, Неделя »
Много време ми отне да разбера истинската му същност.От животинската омраза през средновековното подчинение ,през християнското милосърдие до едно духовно блаженство.
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #36 -: 21 Октомври 2020 14:03:24, Сряда »
Омразата и любовта са доста силни чувства, акумулиращи двуполюсни емоции. Интересното е, че и двете ги усещам към мен и то доста осезаемо. Общо взето трудно може да се прикрие човек, който изпитва едно от двете чувства към мен.
Омразата я усетих към мен преди няколко години от човек, на когото имах доверие. Толкова силно я усетих, че загубих равновесие и паднах. Буквално. Оттогава се затворих за всякакви емоции - равнодушието ми е добре към момента.
Аз не изпитвам омраза, защото както Цеци е писала по-горе, обектите ги разболявам.

Неактивен Валсо

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 36
  • Total likes: 0
  • Karma: +1/-2
    • Профил
    • Моите правила
Re: Омразата
« Отговор #37 -: 24 Октомври 2020 19:39:20, Събота »
Кога бихте казали на истина, че изпитвате омраза
Аз изпитвам истинска силна омраза само към един човек от 19 Април 2008 г. насам. Казва се Веселина.
90% от лошите неща бързо ги забравям. Горното е сред останалите 10%.

Неактивен baphomet666

Re: Омразата
« Отговор #38 -: 23 Януари 2021 22:27:36, Събота »

Омразата е егоизъм.Любовта също. Единствено безпристрастието е извън рамките на егоизма. :)
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Омразата
« Отговор #39 -: 24 Януари 2021 00:19:57, Неделя »
Любовта категорично не може да бъде егоизъм.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен baphomet666

Re: Омразата
« Отговор #40 -: 24 Януари 2021 02:21:55, Неделя »
Любовта категорично не може да бъде егоизъм.


Това е общоприетата идея за любовта.Всъщност никой индивид не обича другите заради самите тях. Всеки го прави с някакво условие, с някаква скрита полза. Дали за да се залъжеш че си добър, дали за да получиш някакво отношение, признание, или психическо удовлетворение ... няма значение. Любовта е просто добре прикрит егоизъм.
Безпристрастието се явява не само като липса на отношение към нуждите на другите, но и към своите собствени нужди. Защото нуждите на другите, са всъщност колективен образ на собствените нужди. Даването и грижата към другите, всъщност произлиза от желанието някой да ти дава и да го е грижа за теб. Все игрички на "малките" хора
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #41 -: 24 Януари 2021 15:03:09, Неделя »
Би ли дал пример за “големи” хора, Бафомет?
Почти всичко се променя от разликата в потенциалите. Любовта обаче, не се подчинява на тези закони. Изключването на инстинкта за самосъхранение и саможертвата са присъщи на “малките” хора. И не само на хората.
 Каква липса у теб, те устремява към това невидимо царство, Бафомет? Станеш ли гостоприемник - вече си храна!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #42 -: 24 Януари 2021 15:42:48, Неделя »
Бафомет, наличието на осъзнати чувства ни различава от животните.
А любовта е егоизъм само когато искаш  да промениш другия. Да го направиш нещо което не е, с идеята уж да стане по-добър.
Аз отдавна се отказах да опитвам да променям хората които обичам. Обичам ги с всичките им предимства и недостатъци. Даже не изпитвам потребност да отвръщат на чувствата ми. Просто обичам!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Омразата
« Отговор #43 -: 24 Януари 2021 20:56:26, Неделя »
Baphomet666, любовта надхвърля егото, защото те кара да пренебрегнеш себе си в името на опазването на другия. Омразата надхвърля егото, защото те кара да пренебрегнеш себе си в името на разрушението на другия.
Равнодушието винаги е в полза на егото, защото те съхранява непокътнат.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Омразата
« Отговор #44 -: 25 Януари 2021 00:56:37, Понеделник »
Либра,Либра!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.