Автор Тема: Предателството  (Прочетена 19578 пъти)

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #45 -: 25 Октомври 2019 00:04:02, Петък »
Ми, софтуера се трупа, трупа...
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #46 -: 25 Октомври 2019 13:20:34, Петък »
Още един изпадна зад борда, оставяйки действията му да се ръководят от предрасъдъци, забравил ръката която го е защитила, дори да си беше заслужил нападението.

Наясно съм с това, че благодарността не е вечна, но уверено да претендираш, че си опора и когато реално трябва да подпреш този, под чиито крака земята се люлее...  [umnik]
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #47 -: 25 Октомври 2019 20:59:53, Петък »
Скъпа моя, лоша мамо 2,
Нека ти го напиша и тук, а не само да ти го казвам. Мъж ти е умен до нема и къде и добър до глупост безпределна. И понеже е възпитаван да се грижи за по-слабите (видиш ли сестра му е точно такава), той го прави. Ти винаги си била силен и борбен характер, устоявала си на многобройните бури в живота и повярвай ми, той много добре го знае. А, тя кога? Разбираш ме какво искам да кажа...
Не го защитавам изобщо и ти го знаеш, просто излагам факти. И съм сигурна, че в главата му е пълна каша, защото се чуди как да застане между двете страни. Знае, че си права и няма да преклониш глава, а продължавайки така и тя няма да спре да се мъчи да ви раздели. Не е лесно!
Действията и са повече от манипулаторски, но и подмолни. Почвата достатъчно се разтресе под краката и и скоро все ще се окаля в някоя локва. Мислиш, че тя не го знае и затова се мъчи да понормализира нещата? Скучен начин на живот (ядене, ядене, ядене...), монотонност, застанала е на едно положение там, а ти... Ти отиваш с цялата си лудост и еуфория, изкачваш се бързо нагоре, успяваш и на всичко отгоре - красивееш и слабееш. Ми, тъпа женска злоба (и съжалявам за изказа, ама си е така).


И моля, моля... Отказване? Аз от тебе се уча на инат и всичко да оправям, ти ще се отказваш. Дай малко време на магията ни и тя ще се намести правилно. Виж как започнаха да се понареждат нещата... Ако сега се откажеш - ще дойда в тая Чехия и ще те нашамаря аз.  :D

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #48 -: 25 Октомври 2019 21:41:25, Петък »
listentothewild, брой ме да се присъединявам към мнението ти... Много правилно е казано и според мен...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #49 -: 25 Октомври 2019 23:04:12, Петък »
Вихронравие,
Щом и Сянка е на моето мнение...  [witch]

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #50 -: 25 Октомври 2019 23:42:23, Петък »
Я стига сте ме агитирали, че да не ви подпукам с метлата и двамата...Последно (от днес)мъж ми нямало смисъл да идва понеже като  гледал колко малко пари пращам не си струвало и да съм си била останала в България. А това, че тук лечението ми е безплатно не го брои. Ами да си седи там, аз и тук съм добре.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #51 -: 26 Октомври 2019 11:46:45, Събота »
И аз се присъединявам към мнението на опердашените с метлата... Просто тази жена (доколкото разбрах от написаното) е на толкова ниско ниво, че не заслужава и внимание да й обърнеш, камоли пък да се предадеш пред интригите, които създава...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #52 -: 26 Октомври 2019 15:46:52, Събота »
Я се спрете всички, че вече съм яхнала метлата и съм на път да ви сполетя!   [witch]
12 години вече аз приемам да съм оправданието на мъж си когато не иска да свърши нещо, съответно казва, че злото в къщи не дава... Аз му го предложих понеже той в стремежа си да е добър на всички и се саморазрушаваше. Та, никой не ми го е наложил, аз сама го реших да съм лошата в името на спокойствието на мъж ми. Последните години когато кажех, че ми трябват пари за поредните тумурни маркери и лекарства той безпомощно вдигаше рамене и аз нали съм свикнала да се справям затъвах в заеми, но успях. Успях да трепя рака системно и да го държа далеч от мен. За да не изпада мъж ми пък в депресия, че много пари дължим си мълчах и връщах както мога и пак се справях. Накрая синът ми, който ми помагаше във връщането и знаеше за заемите остана без работа и я забатачихме и затова сега сме в Чехия. Мъж ми обаче сърдит, че не знаел за заемите видиш ли. А как да знае? Като кажа трябват пари вдига рамене и чака сама да се справя, а после защо заеми?! Е как е очаквал да се сдобия с пари? С магия ли? Или да работя денонощно?
И последният му коз е, че затова на сестра си вярва като ме плюе, защото на мен не можел. И трябвало да му казвам, че парите зая лекарства са от заеми. Ами като е толкова умен и знае, че работя за 500лв не се ли сеща, че 1000 за прегледи и илачи няма от къде да взема?! И понеже искаше да му казвам като ми трябват лекарства последният път (преди да тръгнем) му сервирах, че искам 150 лв за някакъв илач рекламиран в нета, понеже освен традиционната медицина която си спазвам вземах и всичко което е нетрадиционно с идеята, че ако не подейства няма да навреди. И мъж ми чете, чете и реши, че вместо това трябва да пия омега 3 и не получих пари за съответния илач. После пита защо тегля заеми. Ами за ето това ги тегля по дяволите!!! Ако беше за сестра му щеше да го купи това лекарство на всяка цена и без да мисли излишно. Ето за това съм му бясна. Това е една от причините.
А аз лекарството си го получих благодарение на приятелите ми от Каварна, понеже и те четат и прочели и го поръчали и ми го подариха като тръгвах.

Казвала ли съм колко голяма късметлийка съм, че имам приятели? Моите приятели са най-прекрасните! Всичките ми приятели са такива и са моето несметно богатство.И дали заради последното лекарство или не, но последните ми туморни маркери вече не са много над допустимата граница, а много под нея. Това са резултатите от миналата седмица...

Та, моля ви скъпи съфорумци, позволете ми вместо все да бъда силната решаваща проблеми вихронрава вещица, занапред да бъда... Всъщност не зная каква искам да бъда. Искам просто известно време да се пусна по течението, да работя, да си връщам заемите и да не мисля как да спасявам връзката си и мъж си. Той е зрял мъж и е крайно време да почне да носи отговорност за решенията и действията си. Ако е решил да вярва на сестра си, ами нека и вярва. Ако е решил да остане в България, да остава, но да не кара мен да се връщам. Аз тук живея добре, ползвам безплатни медицински услуги, успявам макар и трудно да заделям пари за заемите и единственото което ми лисва са котките ми, но на пролет ще правя и струвам, но ще си ги прибера при мен. Липсват ми и близки и приятели, но те обещаха да ми гостуват.
Така, че ако сестра му иска да ни раздели - сега е момента. Ако мъж ми иска да я послуша, пак сега е момента. Аз ще стоя и ще гледам. Даже ще си налея питие и ще се забавлявам докато гледам.  [po4iva] А само няколко месеца след като мъж ми ме остави по съвет на сестра си ще има много за гледане и ще е забавно - поне за мен. Повярвайте ми, ясновидка съм и знам.
А сега може ли вече да спрете да ме ядете да се боря за мекушавият си мъж? Вярно, че е много умен и добър, пък и го обичам, но ако той сам не реши да се промени, аз не мога да му помогна. Аз пък заслужавам малко време без проблеми от семейно - роднински характер.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #53 -: 29 Октомври 2019 14:54:06, Вторник »
Цеци, както си прецениш...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Jadis

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 144
  • Total likes: 15
  • Karma: +8/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #54 -: 6 Ноември 2019 11:21:51, Сряда »
Когато един от най-близките ми хора ме "предаде" преди години, след като не можах да си отговоря на въпроса защо го е направил, първото чувство, което изпитах беше чувството на оголване. Оголване на душата в негативния смисъл, сякаш си излязал навън без дрехи и всички те гледат и сочат с пръст. Когато си се доверил прекалено на човек, който е бил най-близко до сърцето ти и с когото си израстнал, а той за свои облаги те е предал и споделил твоите тайни, боли много. След това идва омразата, ненавистта, желанието за отмъщение, да мислиш как да му го върнеш и да го заболи, и да се радваш на всеки негов провал, защото усещаш възмездието, да го видиш как страда и това да ти носи удовлетворение..... С толкова негативизъм се налепих в този период, че ми трябваха години, за да се възстановя.
Моментът, в който осъзнаваш, че всъщност това предателство е най-големият ти урок и че след него ти вече не си същият човек, чувството е несравнимо. Сега изпитвам пълно безразличие и грам негативност. Простих, беше ми много, много трудно, но простих и се освободих от лепкавата тежест на чуждите емоции.
Всъщност чувството, че си предаден и много измамно. Този, който го прави не предава теб, а себе си, защото това е отражение на неговите емоции. Човек предлага това, което има. Благодарение на тази и още няколко не особено приятни ситуации в моя живот, аз израстнах.
Животът е невероятен учител и с годините се научаваш да вадиш ползи и от негативните случки.

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #55 -: 18 Април 2020 23:19:29, Събота »
Аз съм много наивна,ама много. За жалост се разкривам пред хората много лесно.Понякога сама на себе си се ядосвам,защото винаги си патя,казвам си,че повече няма да се разкривам,няма да помагам на този и на онзи,няма да споделям (бла,бла) и накрая дори този,който ме е предал да ме помоли за помощ, аз пак ще помогна и пак ще си изпатя.Наскоро една "приятелка" такива мизерии се опита да ми направи,че просто не е истина.Чувствам се толкова зле,защото въпреки,че я познавам от година,аз все вярвам,че хората са добри и когато се запозная с някого,въпреки че виждам само червени лампи,ама направо като светофар,аз пак си знам моето- Не,този човек е добър,не би ми навредил,след като аз нищо лошо не му правя. Когато се запозная с някого,съм забелязала,че само след около 30 минути,прекарани с мен, веднага започват да ми споделят много лични неща и накрая се чувстват добре,знаейки че ще им пазя тайните. Странното е че аз явно не мога да разпознавам хората какви са. Не,всъщност аз ги разпознавам, но въпреки червеният светофар,който стои пред мен,аз пак си знам моето.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #56 -: 19 Април 2020 06:11:48, Неделя »
Ти въпреки всичко си бъди вярна и добросърдечна... Не губи качествата си заради пороците на други хора.  :)
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен angelix

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 70
  • Total likes: 5
  • Karma: +6/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #57 -: 19 Април 2020 06:34:12, Неделя »
Старая се. Отнасям се към хората така,както бих искала те да се отнасят към мен

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #58 -: 19 Април 2020 23:57:51, Неделя »
Аз съм много наивна,ама много. За жалост се разкривам пред хората много лесно.Понякога сама на себе си се ядосвам,защото винаги си патя,казвам си,че повече няма да се разкривам,няма да помагам на този и на онзи,няма да споделям (бла,бла) и накрая дори този,който ме е предал да ме помоли за помощ, аз пак ще помогна и пак ще си изпатя.Наскоро една "приятелка" такива мизерии се опита да ми направи,че просто не е истина.Чувствам се толкова зле,защото въпреки,че я познавам от година,аз все вярвам,че хората са добри и когато се запозная с някого,въпреки че виждам само червени лампи,ама направо като светофар,аз пак си знам моето- Не,този човек е добър,не би ми навредил,след като аз нищо лошо не му правя. Когато се запозная с някого,съм забелязала,че само след около 30 минути,прекарани с мен, веднага започват да ми споделят много лични неща и накрая се чувстват добре,знаейки че ще им пазя тайните. Странното е че аз явно не мога да разпознавам хората какви са. Не,всъщност аз ги разпознавам, но въпреки червеният светофар,който стои пред мен,аз пак си знам моето.



Почни да учиш психология, дори да е само основата, много ще ти помогне в разчитането на хората, най-лесно е да се почнат от някакви малки факти (поне при мен беше така), защото не ти идва в повече и ти поддържа интереса, също така, това са неща, които можеш почти на мига да пробваш  ;D
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца