Автор Тема: Предателството  (Прочетена 19605 пъти)

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #30 -: 22 Октомври 2019 18:19:14, Вторник »
По-скоро темата беше как да се предпазим от следващи такива прояви спрямо нас самите...
Много отдавна бях публикувала тук едно сихотворение за доверието  мисля, че то дава отговор.Ето го и него"
Цената на доверието
 
 Така съм създадена,
 Че предпочитам
 Да се усмихна, вместо да се намръщя,
 Да погаля — вместо да ударя,
 Да повярвам — щом ме погледнат в очите.
 
 Много пъти са ме лъгали.
 Дори най-скъпите, най-близките.
 Обичта ми са тъпкали
 С думи са ме оплитали —
 И пак ме гледаха в очите.
 
 Може още сто пъти да ме излъжат.
 Нека.
 Едно не искам: заради стоте измами
 Веднъж да не повярвам само
 На очите, които наистина
 Са били искрени.

 
 Станка Пенчева



Ето това стихотворение е истината... може много да ме боли от минали предателства, но затворя ли се тотално ще изтърва готините хора, които искат да са в живота ми. Трудно ми е, но гледам да следвам тази идея
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #31 -: 23 Октомври 2019 03:46:54, Сряда »
Предателството... коя е по-точната дума - предаване или продаване! Щото мене ме продават, най-често.
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #32 -: 23 Октомври 2019 12:36:21, Сряда »
А, всъщност не влиза ли и продаването в предаването?

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #33 -: 23 Октомври 2019 18:23:45, Сряда »
Тя го е предала, а твоите намерения могат ли също да се изтълкуват от него като предателство?
Връщам се отново на това, защото от снощи се чувствам тотално предадена от... мъжът си.
Звъни ми снощи и покрай общите приказки ми сервира, че сестра му е рожденичка и не е лошо да и честитя видиш ли... И го питам как, като тя ме е блокирала във ФБ и навсякъде, а и не изгарям от желание да си общувам с нея. А той... Тя горкичката му сестра (ама съща принцеса в беда) изобщо не знаела защо съм и сърдита. И побеснях... И му обяснявам на идиотина, че аз не съм се сърдила и не съм правила панаири. Сестра му ме овикваше насред завода, че не работя бързо и сестра му му звънеше и го лъжеше, за да се караме, накрая аз просто спрях да общувам с нея и тя ми се разкрещя. Та не разбрах как така горкичката хабер няма защо съм сърдита??? А отговорът му, че той не е бил тук да види и чуе и не може да вземе отношение. И го питах :"А като те лъжеше сестра ти по телефона, защо на нея не и каза, че ти не си тук да видиш правя ли каквото тя казва и да ми спестиш скандалите? Или като те лъже сестра ти е права и ме овикваш, а когато аз ти докажа, че думите и са лъжа не само не овикваш нея, ами и намираш и оправдания???". И три минути мълчание от негова страна. Накрая като питах ще каже ли нещо ми пожела лека нощ и затвори.
А кифлата знае, че наближава времето да се върна в България за малко и бърза да оправи нещата, защото знае, че зяпна ли аз и всичко ще излезе наяве понеже аз не говоря празни приказки, а винаги ги подплатявам с доказателства. Да не говорим, че тя приятели няма и последните 11 години общува предимно с моите приятели и никак не и се иска да загуби връзка с тях.

Само незнам как си мисли, че след всичко което ми причини моите приятели ще останат и нейни? На мен те са ми приятели от детските години т.е.от 30 икусур години насам, а с нея са общували само като се срещнат у нас.

А от мъж ми съм тотално разочарована... Чак започвам да се замислям струва ли си нервите да се боря за него? И не е ли по-добре да оставя сестра му да ни раздели и да се почувства победителка? В крайна сметка тя това иска - що ли не взема да взема да и го дам???
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #34 -: 23 Октомври 2019 21:37:37, Сряда »
Любимата ми борбена вещица да се откаже от любовта заради интригите на някаква злобарка? Това и да го видя, няма да го повярвам...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #35 -: 23 Октомври 2019 21:50:58, Сряда »
Какава любов - какви 5 лева, като се предполага на мъж ми да му пука за връзката ни и за мен. А той рискува да се разделим, но да не прогледне най-на края и да види, че сестра му е лъжкиня.И аз имам брат и той дава всичко за мен, но ако аз му натворя такива лъжи колкото и да го боли просто ще забрави, че съществувам, защото моят брат има принципи! От мъжът си не искам да забрави за сестра си, от него очаквам просто да я попита защо аджеба бяха тези интриги? Ама той не я пита, за да не и разстрои крехката психика. А моята крехка психика???
Моята психика усилено започва да ми диктува, че на мъж ми не му пука за връзката ни. А наскоро четох из ФБ, че когато някой усилено се бори да те загуби е редно да го оставиш да победи. Ами да побеждават и двамата. аз съм духът от лампата и като добър дух сбъдвам желания. :)
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #36 -: 23 Октомври 2019 22:05:25, Сряда »
Дали не осъзнава много добре истината, но просто да не иска да си го признае? Мъж е все пак... А те... Ами не са като хората  [umnik]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #37 -: 23 Октомври 2019 22:29:16, Сряда »
А като я осъзнава с какъв акъл ми предлага да честитя на сестра му?Вярно, че му е рода и  е неизбежно да се срещаме по празници, но все си мисля, че тя ми дължи извинение и е тъпо да очакват да ми мине и да се правя, че нищо не се е случило. Няма шанс!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #38 -: 23 Октомври 2019 22:50:36, Сряда »
Ами точно затова... Струва ми се, че прави всичко възможно, за да си поддържа заблудата, че сестра му е невинна... Понеже грам понятие си нямам от психология, може и да греша, но това поведение ми напомня на човек със зависимост(към алкохол или наркотици), който играе какъв ли не театър, само и само за да избегне назоваването на действителния проблем...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #39 -: 24 Октомври 2019 00:10:17, Четвъртък »
Цеци, някъде беше написала нещо от сорта на това, че мъжът ти е много добродушен човек. А такива хора като цяло доста лесно могат да бъдат оплетени в мрежите на някого, като сестра му в случая. В неговата глава може да се върти нещо от сорта на това, че е по-лесно да преглътне истината и фактите в името на това да прости отколкото да ги приеме и да се ръководи от тях. Може би това е причината да ти каже да се извиниш на сестра му. Подканил те е и ти да простиш въпреки фактите които си му предоставила. Отделен е въпроса какво точно влияние има сестра му върху него и на кои струни свири тя в неговото съзнание, че да предизвика това негово състрадание. Той е между двете враждуващи страни и търси спокойствието докато над главата му прелитат куршумите, метафорично казано. Човека единствено търси спокойствието според мен.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #40 -: 24 Октомври 2019 00:13:09, Четвъртък »
Това е поведение на човек на който му е вменено, че е длъжен да се грижи за сестра си до живот. В което по принцип няма лошо, но това не значи, че трябва да търпи идиотията и. Грижата за някой не значи да го оставяш да прави каквото си иска и да оправдаваш безумията му. Защото по тази логика оная утре може да ми налети на бой и да ме осакати ако не друго и той какво??? Пак ли ще намери оправдание за действията и? И го пиша съвсем отговорно. Тая кифла редовно се е била с бившият си мъж и е агресивна и истерична. Аз съм добра в словестния двубой, но не съм физически агресивна и... И си имам основателни съмнения, че тя в един момент може и да ми налети, а стене ли това ще я съдя и тогава? Какво ще прави мъж ми тогава??? Ще избере сестра си естествено. Ами да я избира от сега, а аз... Аз както пее Лили Иванова "Ще потъжа ден-два, ще ми е криво, ала от скръб едва ли ще умра.".

Та както и да го мисля мъж ми е загубена кауза. Ако той не иска сам да се промени, аз нищо не мога да направя. Няма да го зарязвам - ще го оставя той да ме зареже заради сестра си, а до тогава аз вече ще съм претръпнала...
При мен проблема е, че докато се ядосвам, паля и вдигам панаири ми пука, но идва един момент в който всичко ми става безразлично, спирам да се ядосвам и започвам да гледам на ситуацията като страничен наблюдател. Точно в този момент отсрещния вече е излязъл от сърцето ми и после колкото и да се насилвам не мога да го върна пак там. Синът ми казва, че като крещя не съм опасна, опасна ставам като спра. А хора които са ми излезли от сърцето и са загубили обичта ми и приятелството ми казват, че Цеци не е страшна като е зла, страшна става когато стане бяла и добра... Мъж ми е на път да излезе от сърцето ми и дори и да не си тръгне да се обзаведе със съквартирантка вместо със жена. Кофти тръпка, но съм такава.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #41 -: 24 Октомври 2019 00:15:45, Четвъртък »
Той е между двете враждуващи страни и търси спокойствието докато над главата ми прелитат куршумите, метафорично казано. Човека единствено търси спокойствието според мен.
Човека като е търсил спокойствието, защо 5 месеца ми вдигаше ежедневни скандали, защото сестра му казала, че правя това и онова??? Значи на мен може да вдига скандали заради сестра си, без това да му наруши спокойствието, а на нея не може. Къде е справедливостта в случая?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #42 -: 24 Октомври 2019 00:20:46, Четвъртък »
 [zname]
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предателството
« Отговор #43 -: 24 Октомври 2019 01:28:47, Четвъртък »
Положението е наистина плачевно, но... Тя по принцип си има респект от мен или поне имаше докато бяхме в България. От както сме в Чехия стана нагла, овикваше ме докато работехме заедно и... И общо взето се държеше сякаш съм някаква измет. Като се прибрала лятото не пропуснала да ме оплюе пред всички и да убеди бате си да не идва в Чехия, а да си стои в БГ, защото тук няма да му хареса и няма да си намери работа. Когато той реши да ни гостува за седмица му казала, че понеже съм на общежитие ще ме изгонят ако той остане при мен понеже не е разрешено да имаш гости, съответно бате и да отиде у тях. Обясних на мъж си, че той няма да ми гостува нелегално и че съм обявила идването му и ще платя съответния наем за престоя му. И не ми е нормално мъж ми да спи у сестра си вместо при жена си. В момента в който тя разбрала, че бате и идва и ще остане при мен и тя и мъж и ме блокираха във ФБ и спряха да ми говорят. До него момент поне се поздравявахме като се видим, а работехме в един завод и се виждахме ежедневно. Когато бате и дойде първите 5 дена ме гледа буквално под лупа (мъж ми - не тя) и установих, че ми е оровил и кмпютъра и телефоните. Това моят мъж който никога не ми е ровил из нещата... Накрая сам се издаде като ме попита защо всичките ми пароли са запомнени, нали всеки можел да ми влезе в профилите и пощата? Ами запомнени са, защото нямам какво да крия и не очаквам мъж ми и син ми да ми ровят в нещата... Накрая мъж ми реши, че все пак му харесва тук и сега усилено си търси работа, за да дойде и да живеем заедно като семейство. И изведнъж агресивната му сестра дето ме изкара най-пропадналата и неблагодарна кучка реши, че тя не ми е сърдита и съвсем няма идея аз защо и се сърдя видиш ли.

И от моята камбанария всичко това е понеже като дойде бате и и още не си говорим той ще и гостува, но тя няма да може да идва на гости на бате си, а до сега обикновено аз ги посрещах у нас. Отделно, тя е тук от 5 години и не е поканила никой да и гостува от близките им, а аз вече имам план, как като излезем на квартира и имаме стая за гости ще дойдат първо малкият им брат (три деца са) със жена му и детето, после моят брат и т.н. приятели и роднини. И как ще минат семейните купони без нея като не си общуваме???

Та така... Картинката ми е ясна, ясни са ми всички възможни сценарии от тук насетне и единственото което може да ме учуди ще е мъж ми да вземе да ни събере очи в очи и да реши, че иска да изслуша и двете страни. Той обаче няма да го направи, защото му е пределно ясно кой крив и кой прав и предпочита като щраус да зарови глава в пясъка както винаги до сега и да търпи да го правят на мат и маскара. Защото то не е за първи път. Аз поне знам няколко случая когато сестра му и синът и са го злепоставяли зверски и накрая даже не му се извиняват. А за 12 години вече не съм ги чула нито веднъж да му благодарят за всичко което е правил за тях, но пък не пропуснаха на мен да ми кажат, че след всичкото добро дето са ми направили аз съм неблагодарна.

Да направиха ми добро. Посрещнаха ме в Чехия и ми уредиха агентура и работа. Първият месец и ми превеждаха на работа какво се иска от мен. Благодарна съм им! Само дето май се оказа, че са го направили, за да могат да ме изкарват каква ли не пред мъж ми понеже в БГ нямаха тази възможност по простата причина, че ние винаги си бяхме заедно с мъж ми.

А мъж ми е добър до простотия поне спрямо сестра си и племенника си. По едно време заедно със сестра си работеха в редакцията на един вестник, тя като чистачка, а той като редактор и IT. За няколко години племенника обира 3 пъти редакцията (това го знам от шефовете на вестника) и докато мъж ми от срам бил готов да напусне и трябвало да го убеждават да остане понеже го познават и знаят колко е честен и свестен, то сестра му заявявала, че то детето се подвело по чужд акъл и даже не показала грам срам... После (вече живеехме заедно) племенника започна работа при наш приятел, работи месец-два и го обра. Година след това пак звъннал на въпросния приятел извинил се, оправдал се и той пак го взе на работа и... След два месеца пак го обра. И двата пъти казах на приятелят ни, да не го взима, но той беше убеден, че то детето няма да повтори ученическите си грешки и... И мъж ми всеки път потъва в земята от срам, после се поболява и бълнува и никога дума не казва нито на сестра си, нито на племенника си. Ако аз или синът ми направим нещо толкова долно ще ни зареже без да се замисли даже. Племенника и той в Чехия от няколко години със приятелката си и според мъж ми си е седнал на четирибуквието, но... Тук хората имат закони и ако пак сгреши няма да му простят.

Аз само се чудя... 3 деца и трите гледани и възпитавани по един начин, със свестни родители и роднини (свекърва ми е много прям човек, а родата им са просто прекрасни), как може двамата братя да са честни и уважавани, а сестрата... За нея нямам думи...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предателството
« Отговор #44 -: 24 Октомври 2019 07:48:09, Четвъртък »
 [zname]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.