Автор Тема: Поредната нощ безсъние...  (Прочетена 5138 пъти)

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Поредната нощ безсъние...
« -: 17 Октомври 2019 03:31:11, Четвъртък »
 Това едва ли ще е първата или последната нощ в която ще се намирам в такова състояние. По-скоро бих казал, че е поредната нощ безсъние изпълнена с мисли и въпроси които не могат да бъдат отговорени от обикновеният човек. Пиша с цел да споделя какво мисля и какво обикновено ми се случва да правя по това време на нощта. Както всички знаем, нощта е красива и изпълнена със спокойствие и капчица мистерия, или поне е така за мен . Скъпи сафорумници, какво е за вас нощта, каквото и да си говорим или пишем в нашия случай, всеки един от нас е имал една нощ в която е седял буден до късно или не е можал да заспи. Какви мисли са ви минавали на вас през главата ?
Въпросите които най-често си задавам са свързани със съществуването на хората и действията които правят, четене на книги или просто скитайки се из интернет търсейки информация която да запълни жаждата ми  на знание. Оставям ви с няколко въпроса да размишлявате…да…таковата…
Как запълвате жаждата за знание, когато искате да знаете доста повече по някоя тема за която имате ограничен достъп (не става въпрос за форума)?
Ако се стараем да напредваме като общество, защо тогава си вредим ?
Как да накараш човек да си отвори очите и да почни да мисли, вместо само да приема информацията и да я наизустява ? (става въпрос за нетрадиционни и не много често срещани методи).


Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Поредната нощ безсъние...
« Отговор #1 -: 17 Октомври 2019 07:36:10, Четвъртък »
Как да накараш човек да си отвори очите и да почни да мисли, вместо само да приема информацията и да я наизустява ?
Ако сам не го иска човека - няма как да се случи. Въпрос на лично осъзнаване е това.

По-скоро бих казал, че е поредната нощ безсъние изпълнена с мисли и въпроси които не могат да бъдат отговорени от обикновеният човек.
В такива моменти ми е помагало да медитирам, ако искам да заспя. Ако ли не, се обаждам на един приятел и размишляваме заедно.

Ако се стараем да напредваме като общество, защо тогава си вредим ?
Защото човека е надарен (покварен) с его. То самото, мисля че трябва да съставлява потиснати инстинкти и понеже сме загуби връзката си с природата става зле.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Поредната нощ безсъние...
« Отговор #2 -: 20 Октомври 2019 22:05:03, Неделя »
Скъпи сафорумници, какво е за вас нощта, каквото и да си говорим или пишем в нашия случай, всеки един от нас е имал една нощ в която е седял буден до късно или не е можал да заспи. Какви мисли са ви минавали на вас през главата ?
Имам (не)щастието да съм от хората, на които мозъкът решава да се активизира точно нощем и поне за мен, това е по-продуктивната половина от денонощието...  Понякога се побърквам от нощната самота, защото всичко живо спи и изпадам в депресивни разсъждения за живота, смъртта и Вселената... Друг път излизам в гората и се разхождам или слушам музика, или тренирам, или пиша някакво стихотворение... Като цяло повече бездействам през деня, отколкото през ноща... Когато имам възможност де.  [umnik]
  Как запълвате жаждата за знание, когато искате да знаете доста повече по някоя тема за която имате ограничен достъп (не става въпрос за форума)?   
Зависи колко ми е важно да съм информирана по въпросната тема... Ако ми е много важно, събирам всякакъв вид информация от всевъзможни източници, търся в нета, купувам книги, питам хора и си записвам накратко всичко в тетрадка (хоби ми е абсолютно винаги да пиша нещо, затова и съм зарината от какви ли не тетрадки вкъщи  :D ). Накрая прочитам абсолютно всичко и си изваждам общи изводи...
  Как да накараш човек да си отвори очите и да почни да мисли, вместо само да приема информацията и да я наизустява ? (става въпрос за нетрадиционни и не много често срещани методи).
Нещо, което научих от моята-твоя обичана учителка по литература - Насила можеш да отнемеш от някого, но не и да му дадеш... Ако човек сам не иска да си развива сивото вещество, и "госпоТ боК" не може да го накара. Изгубена кауза е...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Поредната нощ безсъние...
« Отговор #3 -: 20 Октомври 2019 22:53:25, Неделя »
Нещо, което научих от моята-твоя обичана учителка по литература - Насила можеш да отнемеш от някого, но не и да му дадеш... Ако човек сам не иска да си развива сивото вещество, и "госпоТ боК" не може да го накара. Изгубена кауза е...





 Напълно съгласен съм с това, затова се учудвам толкова много на хората и на техния начин на действие
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца