Автор Тема: Как да спра осъзнато сънуване?  (Прочетена 5170 пъти)

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Как да спра осъзнато сънуване?
« -: 21 Септември 2019 00:41:40, Събота »
Здравейте скъпи съфорумници. Обръщам се към вас с зов за помощ. Вчера, имах осъзнат сън и ми се случиха доста неприятни неща и от тогаве се обедих, че не искам да се занимивам с осъзнато сънуване вече. Моля ви да ми кажете начини с които да спра да осъзнавам сънищата. Благодаря ви.  :-* :-* [witch]
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #1 -: 21 Септември 2019 02:35:13, Събота »
Сам по себе си фактът, че си се осъзнал,че сънуваш, не може да доведе до проблем в реалността... Може да ѝ се отрази или ако без да искаш(или нарочно) насън си направил програмиране на такава ситуация (програмиране = волево предизвикване), или просто сънят да е бил ясновидски и само да си предсказал негативните събития, но без ти да си причинителят им...
А за проблема с многото осъзнати сънища - и аз го имах преди време, защото до такава степен си бях навила на пръста, че искам да овладея техниката, че постоянно се насилвах да сънувам осъзнато... Дори когато спрях с тази глупост, продължих известно време да имам непоискани ОС. А това от своя страна е много вредно за мозъка, защото за да "обработи"(не знам дали така му се вика) информацията от предния ден, му трябват и нормални сънища...
Това, което мога да ти дам като съвет, е да не подхождаш с паника, а да приемеш случващото се като нещо естествено и че не то те контролира, а ти него... Както си се научил да предизвикваш ОС, по същия начин можеш да се научиш и да ги спираш (даже второто, поне според мен, е по-лесно). Просто при евентуални бъдещи ОС се опитай да се върнеш към нормален сън; как да стане - най-добре ще си го усетиш сам, става много интуитивно и естествено...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #2 -: 24 Септември 2019 01:03:57, Вторник »
Сам по себе си фактът, че си се осъзнал,че сънуваш, не може да доведе до проблем в реалността... Може да ѝ се отрази или ако без да искаш(или нарочно) насън си направил програмиране на такава ситуация (програмиране = волево предизвикване), или просто сънят да е бил ясновидски и само да си предсказал негативните събития, но без ти да си причинителят им...
А за проблема с многото осъзнати сънища - и аз го имах преди време, защото до такава степен си бях навила на пръста, че искам да овладея техниката, че постоянно се насилвах да сънувам осъзнато... Дори когато спрях с тази глупост, продължих известно време да имам непоискани ОС. А това от своя страна е много вредно за мозъка, защото за да "обработи"(не знам дали така му се вика) информацията от предния ден, му трябват и нормални сънища...
Това, което мога да ти дам като съвет, е да не подхождаш с паника, а да приемеш случващото се като нещо естествено и че не то те контролира, а ти него... Както си се научил да предизвикваш ОС, по същия начин можеш да се научиш и да ги спираш (даже второто, поне според мен, е по-лесно). Просто при евентуални бъдещи ОС се опитай да се върнеш към нормален сън; как да стане - най-добре ще си го усетиш сам, става много интуитивно и естествено...


Благодаря ти.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Llure

Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #3 -: 30 Септември 2019 09:41:57, Понеделник »
Здравей, Valeroth.


Не от любопитство, а от научен интерес, бих искала да те помоля за малко детайли около тези неприятни неща, които са ти се случили по време на осъзнатия сън... Не конкретно какво си сънувал, а кое преживяване е било за теб източник на неприятните чувства и от къде идва притеснението ти?
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #4 -: 30 Септември 2019 23:50:24, Понеделник »
Здравей, Valeroth.


Не от любопитство, а от научен интерес, бих искала да те помоля за малко детайли около тези неприятни неща, които са ти се случили по време на осъзнатия сън... Не конкретно какво си сънувал, а кое преживяване е било за теб източник на неприятните чувства и от къде идва притеснението ти?



Проблема, ако мога да се изкажа по този начин е, че знам до какво води осъзнатото сънуване. Знам, че е хубаво, но знам и лошите последици, затова не искам да имам нищо общо с ОС. Когато написах този пост, бях сънувал кошмар и осъзнах, че сънувам по средата на кошмара, но не можах да се събудя от съня колкото и силно да го поискам, накрая се събудих и аз не знам как и целия треперих и се чудих дали това е просто още един сън или съм наистина буден...
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #5 -: 2 Октомври 2019 19:31:24, Сряда »
ОС е полезна практика и не виждам защо трябва да се отказваш от нея. Това, че се получава инстинктивно е още една причина да го развиваш. Опитай да програмираш вход и изход - да наложиш контрол с други думи.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Как да спра осъзнато сънуване?
« Отговор #6 -: 2 Октомври 2019 23:59:08, Сряда »

Ще се опитам, засега успявам да се справям с този мой "проблем", да го наречем по някакъв начин, но ще се опитам да го направя ако попадна отново в такава ситуация, благодаря ти!

Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца