Автор Тема: Овладяване на необходимите способности за работа с Енергията  (Прочетена 8980 пъти)

Неактивен Llure


Е, за мен остана само усмивката.  ;;)


Хей! Радва ме включването ти! :::)  Аз имам още десетки въпроси, които може би ще си ги задам по-нататък, защото подозирам, че на някои сама ще намеря отговор и няма защо да избързвам... Но мисълта ми е, че ще оценя мнението ти вбъдеще.
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Сянката беше казал, че магията освен начин на въздействие е и път към самоусъвършенстване. Надявам се да избереш и двете.  :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Цитат
Може би това е общирен въпрос, но няма как да не се запитам, при положение че всичко е намерение, воля, изпратена към подсъзнанието

Подсъзнание- това е грешен превод на Фройд от немски на български (руски)... Правилният превод е несъзнавано или неосъзнато... Не случайно е именувано несъзнавано или неосъзнато... Иде реч за неща, които не се осъзнават, а не за място "под съзнанието".... Съответно не става въпрос за панацея, която решава всякакви болни въпроси, стига да му засилиш воля и намерение... Волята, намерението и още нещо- трябва да са навън към света, а не навътре към несъзнаваното... Защото несъзнаваното си има своите функции и роля за работата на психиката и те не са свързани с превръщането му във вълшебна пръчка...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен listentothewild

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1102
  • Total likes: 28
  • Karma: +50/-0
    • Профил
Аз ще ти разкажа на кратко само част от моя път...
Когато дойдох тук, също като теб имах много въпроси, на които ми отговаряха, което още повече усили желанието ми да ми се получат дадени практики. Т.е. Възхищавах се на хората тук и исках да успявам (може и съвсем малко), но като тях. Та, започнах с много четене на темите, опитвах практиките от Свободни секции и споделях всичко до най-малката подробност (усещания, мисли).
С времето започнах да научавам нови неща, да пробвам, да следя усещанията си. И така също намерих любимата си част в магията.
Аз също не съм добра в аналитичните, астро-физичните обяснения, но ми е интересно да чета и да се мъча да разбирам. Когато пък вече реша да опитам нещо се консултирам с някой, най-често Цеци и така...


Може би с времето, магията става начин на живот. И развива моралната страна в нас (Цеци тук може да ме обори  :D ). Например - да помогнеш на себе си, без да навредиш на друг или да се намесиш в неговата воля. Да се подбутнеш леко, когато си в застой и такива неща.


Добре дошла и от мен!

Неактивен Llure

Здравей, Listentothewild !

Споделям опита ти в това, че отговорите на другите тук и помощта им са истински мотивиращи. [yes]  Така че благодаря и на теб!
Също предполагам, че магията става начин на живот, защото изисква да й се посветиш. Но това не е толкова трудно, стига да си търпелив. :::)

Shadow,
Благодаря за разяснението, сега вече те разбрах и направих връзка с други неща, които си обяснявал във форума...
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Добре дошла и от мен, и успех! Радвам се, че си имаме още една(бъдеща) женска вещица... [victory]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Llure

Добре дошла и от мен, и успех! Радвам се, че си имаме още една(бъдеща) женска вещица... [victory]


Благодаря!
Вещица... някак приятно звучи.  [ashamed]
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...