Автор Тема: Действия след намерена магия  (Прочетена 6386 пъти)

Неактивен ochakvan-otgovor

Действия след намерена магия
« -: 5 Август 2019 11:16:22, Понеделник »
Здравейте,
надявам се, че ще получа разбиране тук. Намерихме магия зад гардероб под формата на залепено на стена изображение. Въпросното изображение е вероятно постер/снимка със видимо странни и неприятни неща на него. Било е залепено отзад на стената през 1974 - 1975г, защото гардеробът е масивен на цяла стена и не е бил преместван от тогава. През тези години всички знаем, че такива снимки и постери е нямало и са били поръчвани от специални хора.
Не сме просто някакви си вманиачени хора, които си въобразяват магии и т.н., знаем че е магия. Прекалено много неща и причини са ни били показвани през годините, за да сме на 100% убедени. Няма да влизам в много подробности и обяснения тук, тъй като е публично и бих желала, ако някой има желание да ни дадет съвет, препоръка от опит или каквото и да е да не е публично. Нямаме желание да се доверяваме на никакви врачки, ходжи и т.н, а на хора, които са препатили и изстрадали от подобно нещо и могат от опит да ни дадат само съвет. Благодаря.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #1 -: 5 Август 2019 11:32:51, Понеделник »
Ето какво е направено, защо е направено, как действа и какво да направите Вие...

Магията е управление на енергия, но не "положителна енергия" , "отрицателна енергия" - такива понятия във физиката няма, а освен дето във физиката ги няма, то и във Вселената няма... Магията е управление на електромагнитна енергия...

Казвате, че е постер/снимка... Чудесна новина, значи нямате направена магия, защото електромагнетизмът изобщо не се трогва от постери/снимки... И от предмети не се трогва... Затова и магия чрез предмети не се прави...

Познавате ли човек, в живота на който се случват само хубави неща? Аз не познавам такъв... Затова се успокойте като за начало и спрете да се бъркате, че всяко лошо събитие, през което преминавате, е резултат на някаква си картинка, за чието съществуване научавате едва сега... Нямате направена магия... Категорично... Но ако допуснете суеверието да ви прекърши, ще си навредите наистина сериозно...

Можете да направите следното- да се усмихнете на мисълта, че някой идиот, който ви е мислил лошото, е дал едни пари на измамник, който му ги е прибрал, срещу измама... Посмейте се на суеверието... Започнете да гледате на проблемите си с трезв поглед, ако имате проблеми, които трябва да се решат- заемете се да ги решавате по стандартния ред... И не си губете времето с глупости, суеверия и ненужно самонавиване...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #2 -: 7 Август 2019 16:28:05, Сряда »
Намерихме магия зад гардероб под формата на залепено на стена изображение. Въпросното изображение е вероятно постер/снимка със видимо странни и неприятни неща на него.
Преди много-много години прабаба ми обяснявала на баба ми за всякакви намерени мускалчета, подхвърлени отрязани глави на птици и всякакви странности, с които селяните си губели свободното време: "Вдигни го с две върбови пръчки и го хвърли в реката."
Но моите бабички бяха странни жени :)
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #3 -: 7 Август 2019 17:48:53, Сряда »
Те реките преливат от боклуци, заради логиката, че което не е нужно- във водата...  ::O

Към кофата за боклук е по-правилният вариант... Ако намереното е със съмнителна хигиена- може да се ползват съответните ръкавици...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #4 -: 7 Август 2019 18:32:31, Сряда »
Суеверието е гладно куче. Има нужда от кокал, за да се успокои. ;)
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #5 -: 7 Август 2019 19:06:34, Сряда »
Пратчет го е описал така-

"разликата между главознанието и психологията е в това, че психологът ще тръгне да те убеждава, че не те преследват чудовища, докато този, който използва главознание, ще ти даде бухалка и стол, на който да се качиш."

А аз, уви, съм психолог... За употребата на бухалката и стола, ще трябва да се включи някой друг...  [ashamed]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен ochakvan-otgovor

Re: Действия след намерена магия
« Отговор #6 -: 9 Август 2019 11:05:45, Петък »
Благодаря за отговорите. Иска ми се да е толкова повърхностно, колкото казвате - "на някаква си картинка", но не е със сигурност. Надявам се, че все пак човек от опит ще ми пише. Благодаря

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #7 -: 9 Август 2019 11:20:45, Петък »
Нека Ви отговоря така...
През 74-5 г който е поставял гардероба няма как да не е погледнал какво има на стената, а се предполага, че някой от близките Ви го е поставял нали?
Отделно... Картинки с неприятни неща... Тогава си ги е имало такива. Калъфа на акордеона на баща ми е облепен с такива неприятни картинки и понеже баща ми не е жив да го питам питах майка си. Оказа се, че хора работещи по корабите са ги носели и баща ми ги е налепил не защото ги харесва, а защото са нещо различно. Това е бил неговият протест срещу цензурата примерно.
Ако ми кажете какви са символите на изображението мога да Ви кажа какво означават.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #8 -: 9 Август 2019 12:10:56, Петък »
Благодаря за отговорите. Иска ми се да е толкова повърхностно, колкото казвате - "на някаква си картинка", но не е със сигурност. Надявам се, че все пак човек от опит ще ми пише. Благодаря


Близо 35 години опит имам като черен маг, потомствен черен маг съм- ако това Ви е малко, кажете колко според Вас трябва да е размерът на опита и какъв по-точно да бъде, че да си има ориентир...

Вместо да се самонавивате, че има нещо, предлагам да направите друго- споделете какви са проблемите- нека да потърсим разумно и рационално решение... Не за друго, но предполагам, че щом търсите помощ, значи имате настоящи проблеми...

Ако не ги решите по правилния начин, а затънете в суеверие, проблемите Ви ще станат още по-големи... Сравнимо е с възел... Когато е малък възел- с лекота се развръзва (аналогично- малък проблем, лесно се решава)... Но ако е навръзвано и овързано, на всичкото отгоре като средство да се отвърже, се ползва неправилния начин да се добавят още и още възли- сещате се какво става... Така е и с проблемите... Добавете и че подобното привлича подобно и от един проблем лесно тръгва цяла поредица други... Не заради магия...

Суеверието в случая ще е аналог на добавянето на още и още проблеми към вече съществуващи, а знаете и мъдростта, че не е особено удачен избор под една мишница да се носят хиляда дини, защото, таковата...

Та - това е моето предложение- да споделите проблема и да видим какво може да се направи... Като суеверието го махате "от сметката"...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #9 -: 9 Август 2019 13:11:35, Петък »
ако това Ви е малко, кажете колко според Вас трябва да е размерът на опита и какъв по-точно да бъде, че да си има ориентир...
:) Ама аз като разправям за кокъла...
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #10 -: 9 Август 2019 13:29:31, Петък »
Аз кокъла го предложих и още чакам да разбера какви са символите.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #11 -: 9 Август 2019 15:00:04, Петък »
Ама аз като разправям за кокъла...

Виждам... Просто не е моят начин...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #12 -: 9 Август 2019 15:39:23, Петък »
Благодаря за отговорите. Иска ми се да е толкова повърхностно, колкото казвате - "на някаква си картинка", но не е със сигурност. Надявам се, че все пак човек от опит ще ми пише. Благодаря
Моят опит ми казва, че червеният конец и изливането на светената вода, докато се въртите по часовниковата стрелка, предпазват от всякакви злини!  [wizard] (Шегувам се, не го правете - ще си докарате световъртеж)
Та, не знам какъв точно опит търсите, имайки предвид, че тук пишещите имат повече години опит в магията, отколкото аз съм живяла... И тези хора Ви казват, че с предмети магия не се прави... Няма дълбини, няма повърхнини - за всички случаи от този тип важи...
Ако все пак смятате, че има нещо "по-дълбоко", което не схващаме (доживях някой да обяви Сянката за повърхностен човек), бихте ли ни обяснили по-подробно какъв точно е проблемът?
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Действия след намерена магия
« Отговор #13 -: 9 Август 2019 15:48:17, Петък »
бихте ли ни обяснили по-подробно какъв точно е проблемът?

То Сянката и Волк вече написаха какъв е проблема, на психическо ниво е цялата работа. Има начин да се преодолее това нещо, но се изисква вяра. И това което усложнява цялата ситуация е, че на хората по принцип им е много по-лесно да вярват в най-лошото. Това според мен ползва за основа страха в ролята му на инстинкт. 
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."