Автор Тема: Бар "Спешно отделение за магическо лечение"  (Прочетена 3555 пъти)

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Публикации: 454
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
Re: Бар "Спешно отделение за магическо лечение"
« Отговор #240 -: 4 Декември 2019 10:26:57, Сряда »
Не си сама, сестричке... [cvete]
По-добре сърцето ми да се пръсне от неконтролируемо страстна емоция още утре, отколкото да прекарам на Земята вечност, белязана от апатия...

Неактивен volk22

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Публикации: 259
    • Профил
« Отговор #241 -: 6 Декември 2019 23:18:52, Петък »
През 21-ва година на миналия век един английски любител-археолог в книгата си "Древния пряк път" изказва теория, че всички руини и древни археологически забележителности са разположени на места, където се пресичат въпросните лей-линии (наречени още планетарни енергийни магистрали). Доказателства за съществуването на последните науката не е открила, което води до грубо осмиване на теорията от научните среди и заклеймяването й като псевдонаучна, окултистка и мистификационнна. Обаче... Нека кажем, че аз имам малко по-криво мнение.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен volk22

• Специален достъп
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #242 -: 6 Декември 2019 23:25:23, Петък »
Молба за помощ:
В резултат на открит спор и липсата на консенсус,  съм  склонен да задам тук един (предвид градуса на дебатите) горещ въпрос, несвързан с тематиката на форума (което и обяснява темата, в която пиша).
Накратко, след изчерпване на доводите ми и отказа на отсрещната страна да се съгласи с мен, търся адекватна подкрепа на твърдението "Разликата между разкрепостеност и разпуснатост е единствено в индивидуалната морално-ценностна система".

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2485
    • Профил
« Отговор #243 -: 7 Декември 2019 01:31:49, Събота »
Тази помощ, с какво ще ти помогне! Спорът къде се води?
Не нося броня.
Не всеки, който скита е изгубен.

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #244 -: 7 Декември 2019 01:38:38, Събота »
В едно множество от същества, моралните ценности са тези, които  се споделят от болшинството индивиди. Това, че ти нямаш гърбица е недъг, понякога.
Не нося броня.

Неактивен volk22

• Специален достъп
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #245 -: 7 Декември 2019 01:50:07, Събота »
Спорът къде се води?
По моя препоръка жената започна да чете SEXUS на Милър и избухна война...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9706
    • Профил
« Отговор #246 -: 7 Декември 2019 02:17:45, Събота »
 "Разликата между разкрепостеност и разпуснатост е единствено в индивидуалната морално-ценностна система".
Ами то това е толкова вярно, че просто няма на къде... и понеже не ме бива в обясненията да си мина на примерите:
Хипи движението... Любители и защитници на природата, на източните религии, мистиката и шаманизма, също така и на свободната любов.
Според мен са просто разкрепостени, а според хора с по-консервативно мислене са разпуснати и неморални.
Според псевдо-моралистите ако един мъж сменя жените и си пада по необвързващия секс той просто е мъж и това е нормално и той е разкрепостен, но ако жена търси необвързващ секс тя задължително е най-долната..... Според мен пък (и не само) това си е двоен стандарт. Една жена която си пада по необвързващият секс е просто разкрепостена и изобщо секса някак не го свързвам с морала. Морално е да предупредиш партньора си, че не търсиш връзка, за да реши отсрещния дали е достатъчно разкрепостен и дали иска такива отношения. Неморално е да му обещаваш любов до живот с цел просто да го вкараш в леглото.
Нудистите... за тях си е напълно нормално да ходят голи - за останалите това е срамно, неморално и т.н. според ценностната система. Или иначе казано самите нудисти се възприемат като разкрепостени, а другите ги мислят за разпуснати.

За религията няма да говоря, че се ядосвам... Според религията почти всичко е неморално и такава дума като "разкрепостеност" те нещо не я признават.
И най-любимото ми... Направо си умирам от гъдел като гледам жени които кичат мъжете си със рога на елен лопатар, но понеже го правят  скрито, да седнат и да коментират колко разпусната е тази или онази която си живее живота и не крие разкрепостеноста си. Или както баба ми казваше "Пази боже курва моралистка да стане.".
Ако помисля сигурно ще се сетя за още доводи, но като си прав си прав! Разликата между разпуснат и разкрепостен си зависи от моралната гледна точка. Проблема при спора който си водил е, че повечето хора свързват разкрепостеността в секса (обикновено разкрепостеност и разпуснатост се спрягат със секс) с липсата на морал. От моята камбанария сексът е физиологична необходимост като храната, въздуха и водата и няма нищо общо с морала на индивида. И ако живея сама, но не оставам без партньор за секс това не ме прави разпусната и неморална, не ме прави даже разкрепостена, а просто нормална. Сянка като психолог може цветно да ти обясни за необходимостта от редовен полов живот за здравето и психиката.

"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #247 -: 7 Декември 2019 02:32:52, Събота »
Докато съм писала си дал и подробности...Не съм чела книгата, но погледнах в нета за какво иде реч.И както винаги на първо място секс и куража на писателя да пише за него свободно и да нарича нещата с истинските им имена.
Според мен Милър не е разпуснат, а просто директен.
В предговора на книгата проф. д-р Владимир Третдафилов много точно си го казва: "Тъй или иначе, сексът влиза безцеремонно в повествованието на Милър, удря шамари на естетическото благоприличие, разбива художествената условност като нацелва най-точните възможни думички към най-деликатните за литературно възприятие теми и неща. („В края на краищата няма нищо в путката, особено когато е обръсната. Загадъчна я правят космите. Затова статуите оставят човека равнодушен.”) Но трябва да се подчертае, че „мръсният език” на Милър не е самоцел. В него има много подбив с лицемерията на обществото, много клоунада пред огледалото, много жажда за постигане на реторична автентика. И не на последно място, много простодушна вяра, че думите могат да бъдат очистени от уклончивите си наслоения, от морализма и литературщината си, за да засветят с голите си истини и символизации. Жизненост, смисъл и свобода - това изразяват произведенията му, както и едно огромно любопитство към всевъзможните страни на живота. За него Джордж Оруeл пише: “Той все едно казва, Да изпием до дъно каквото има.”(…)"
 Последен

Неактивен Veleroth

• Специален достъп
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
« Отговор #248 -: 7 Декември 2019 05:22:53, Събота »
Моля да извините липсата ми на участие. Докато пиша това, пътувам към София, предстои юи операция. На спаринг мач се оказвам след удар със счупена челюст, моля да ме извините и да проститв липсата ми

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #249 -: 7 Декември 2019 12:37:36, Събота »
Veleroth, оздравявай по-бързо!Аз пък съм на маргарита... Това по повод последните идиотии на мъж ми. Не можел да ми донесе миксера и други неща които поръчах понеже нямал място в багажа. А няма място понеже пак изкупил луканките в магазина, за племенника.
Вчера шефката ме пита имам ли мъж и аз казах, че не знам.  [wacko] И понеже тя ме изгледа така  [shok] и обясних, че мъж ми идва в понеделник, за да прибере сестра си и племенника с кола, а ние се прибираме след седмица с автобус. На което тя ми каза да не се заблуждавам - нямам мъж!
Та по тоя повод го поливам нямането на мъж със маргарита.  [po4iva]
Предполагам, че за пред хората пак ще се правим на семейство, но аз се прибирам веднъж годишно и ще го преживея.  8)
 Последен

Неактивен Llure

• Newbie
  • *
  • Публикации: 33
    • Профил
    • STOP!
« Отговор #250 -: 7 Декември 2019 15:59:07, Събота »

Наздраве, Цеци! И аз бих празнувала по този повод :)
...ще изгоря,
невидимо,
като Дон Кихот в своя приказен свят,
нежен звук,
или пулс,
без път се лутам пак под дивата луна...

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #251 -: 7 Декември 2019 16:40:24, Събота »
Всъщност, не съм равнодушен
 към статуи попили красота,
 нито към фрески или картини.

Явно пишещият е обсебен
от черната гора,
останалото е - каквото мине.

Това там -
струни и други неща,
са си просто... бабини деветини!
Не нося броня.

Неактивен Veleroth

• Специален достъп
  • Jr. Member
  • Публикации: 59
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
« Отговор #252 -: 7 Декември 2019 19:39:17, Събота »
Veleroth, оздравявай по-бързо!Аз пък съм на маргарита... Това по повод последните идиотии на мъж ми. Не можел да ми донесе миксера и други неща които поръчах понеже нямал място в багажа. А няма място понеже пак изкупил луканките в магазина, за племенника.
Вчера шефката ме пита имам ли мъж и аз казах, че не знам.  [wacko] И понеже тя ме изгледа така  [shok] и обясних, че мъж ми идва в понеделник, за да прибере сестра си и племенника с кола, а ние се прибираме след седмица с автобус. На което тя ми каза да не се заблуждавам - нямам мъж!
Предполагам, че за пред хората пак ще се правим на семейство, но аз се прибирам веднъж годишно и ще го преживея.  8)
Благодаря ти много. Операцията ще е в понеделник чак...

Неактивен volk22

• Специален достъп
  • Sr. Member
    • Профил
« Отговор #253 -: 7 Декември 2019 23:53:04, Събота »
са си просто, бабини деветини!
махни запетаята

И да хвърля един бърз отговор:
Аз съм пръст от гроба на заклания чергар...

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #254 -: 8 Декември 2019 01:13:28, Неделя »
Ако махна запетаята ще сложа многоточие.
Не нося броня.