Автор Тема: За любовта, връзките и още нещо...  (Прочетена 19093 пъти)

Неактивен Lovespell92

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 13
  • Total likes: 6
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #60 -: 28 Ноември 2022 21:49:24, Понеделник »
Любовта е илюзия,също както и останалите чувства. Всичко е илюзия. Затова не бива да взимаме нищо много насериозно.

dracon

  • Гост
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #61 -: 28 Ноември 2022 22:51:16, Понеделник »
Любовта е илюзия,също както и останалите чувства. Всичко е илюзия. Затова не бива да взимаме нищо много насериозно.


Дизайна на нашия свят е да има постоянно енергийно триене, нашия свят захранва следващия, който е с характеристиките на съня,  оттам са и всички простотии за прераждането / връщаме се да продължим да захранваме/, мъжа и жената са енергийно несъвместими... и може би единствено истинската любов би намалила това енергийно триене, но хората са много далеч от нея, напрактика се получава точно обратното.

Неактивен Solomon

  • бял маг на черни райета
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1695
  • Total likes: 202
  • Karma: +94/-2
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #62 -: 1 Декември 2022 19:48:15, Четвъртък »
Любовта е илюзия,също както и останалите чувства. Всичко е илюзия. Затова не бива да взимаме нищо много насериозно.
Може ли да обясниш защо всичко било илюзия?
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #63 -: 6 Декември 2022 13:44:50, Вторник »
Любовта е илюзия,също както и останалите чувства. Всичко е илюзия. Затова не бива да взимаме нищо много насериозно.
Конфуций, ти ли си това?  [unsure]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #64 -: 4 Февруари 2023 03:20:14, Събота »
Водолейският сезон дойде, заваля сняг, слънцето се скри и Либра мина в интровертно-депресивен режим.  [zname]
Доста мисли ми изплуват в главата в тези периоди; повече разсъждавам за живота, отколкото го живея в действителност, повече си спомням и планирам, отколкото изпитвам и изпробвам сега... Overthinking в най-чист вид, но съм го обяснила на български, че Цеци да не ме погне с метлата.

Сега темата ми на размисъл са точно връзките, любовта, влюбванията... Там всичките вариации на отношения или липса на такива между двама души. Мисля, търся, обсъждам, чета, слушам. Дори изчетох няколкостотин поста във форума, все такива, които са пряко или косвено свързани.
Преди няколко дни си говорих с Цецито по повод любовта и връзките. Тя ми сподели думите на свой приятел и ме замисли. А те бяха... "Връзките и битовизмите убиват любовта"
М***а му, не намерих нещо, с което да се съглася повече от това изречение!
Всъщност преди да го прочета и аз самата достигнах до този извод, но си намерих и потвърждение  [crazy]

Като се влюби човек, започва да иска да бъде повече, по-често с обекта на желанията си. Идва момент, в който се решава, че са във връзка - при някои съвсем скоро, при други по-късно. Някои хора се впускат веднага във връзка, смело, безразсъдно и с главата напред; втори са резервирани и "опипват почвата", докато не мине определен, "подходящ" период от време, който предполага достатъчно познаване на отсрещния, на себе си и на чувствата между вас; трети уж имат неангажиращи отношения, но в следствие на любовта между тях от самосебе си се оказват във връзка, без даже да са го планирали.
И минава време, натрупват се събития, битовизми, задължения един към друг, отговорности (нали във всяка връзка съществуват все някакви)... И любовта някъде измежду всичките случвания на всичкото това се изгубва.
...
Разбира се, има двойки, които продължават да се обичат и желаят дори след много, много години, но те са такава рядкост, че... Като срещнем такъв пример, обикновено ги поздравяваме и гласно или негласно изразяваме възхита към тях. Или завист. Ама определено го забелязваме - уау, вие след толкова години още се обичате. АМА КАК?!
Мисля си, че времето убива невинността в отношенията между двама души. Наред с любовта започват да се проявяват и някакви не толкова чисти и добронамерени чувства. Дори да са в много малко количество и да са на пръв поглед незначителни, просто с времето се натрупват и взимат превес над обичта. И в един момент се обръщаш назад, осъзнаваш се, поглеждаш ситуацията отстрани... И осъзнаваш, че вече не го обичаш по същия начин това същество.  [rev]
След 2 месеца, като изгрее слънцето, сигурно ще се върна в темата с коренно различни разсъжения от тези. Зимата наистина не ми влияе добре. Мразя я.  [zname] [zname]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #65 -: 12 Февруари 2023 01:17:54, Неделя »
Update:
Идвам да потвърдя още една теза на Цеци. Всички мъже са идиоти.
Убийте ме с камъни!  [zname]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #66 -: 23 Октомври 2023 14:30:32, Понеделник »
Въпросче за размисъл - Ако хората по природа са моногамни, защо си изневеряват?
Второ въпросче - Ако са по природа полигамни, защо се ревнуват и се ужасяват при мисълта техният човек да бъде с друг?


[umnik] [umnik] [umnik] [umnik]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: За любовта, връзките и още нещо...
« Отговор #67 -: 23 Октомври 2023 18:53:27, Понеделник »
Ситуация ,мисли ,енергия,емоция ,възпитание и морал.Всичко това забъркано със свободната воля прави голяма супа.От теб зависи как ще я посолиш и как ще я ядеш.За теб може да е солена ,а за един сладка, а за друуг горчива. ::O ::O ::O .Важното е ти да си готвачът. [wizard]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми