Автор Тема: Пирамида от хематит  (Прочетена 6909 пъти)

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Пирамида от хематит
« -: 28 Май 2019 13:31:27, Вторник »
Днес се сдобих с пирамида от хематит... Много е красива...

И ме подсети да напиша нещо за хематита... Все пак това се води "камък на магьосниците"...

Известен е и се използва от около 2000г. пр. н. е. от вавилонци, асирийци и други. В древността в Гърция и Рим е бил използван като талисман срещу кървене и предпазване от рани и опасности. Самото му име идва от там.  От гръцкото αίμα (айма), в превод кръв. Съответно митът за хематита като средство срещу кървене и лекуване на сърдечни заболявания са заблуди от онези времена.

Хематитът намира приложение в бойната магия- за нападение, за неуязвимост, а също и за защита... По повод последното доста амулети са изработени от хематит...

Ако някой има като мен пирамида от хематит, може да я нагоди като средство за психична защита, като примерно я постави до леглото по време на сън. Или на друго подходящо място. Може да се използва и при автохипноза и медитация.

В литотерапията го водят целебен (но сам по себе си не е такъв, който лекува каквото и да е, а си зависи с какво се съчетава)... 

Само да напомня, че който се реши на това да се обзаведе с хематит, не трябва да го мокри с вода, защото това не му се отразява добре (ако хематитът е оригинал, а не е менте някое)...

Ето и как изглежда пирамидата, за която споменах, че от днес се води моя, на снимка...

Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен herox

  • Специален достъп
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 68
  • Total likes: 0
  • Karma: +9/-0
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #1 -: 28 Май 2019 21:03:38, Вторник »
От къде я закупи Сянка?Прегледах тука няколко набързо в нета при мен,но не ми изглеждат като на снимката
THE WORLD IS MINE!

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #2 -: 28 Май 2019 21:37:50, Вторник »
В Софарма Бизнес Тауърс (София) има магазин за минерали и скъпоценни камъни... От там... В магазина има пирамиди всякакви размери и не само от хематит... Има и сфери... Пак така всякакви... И изглежда продавачката се интересува от окултните аспекти на това, което продава... Или поне на мен такова впечатление ми остави, защото като ме видя една жена да вземам пирамида и излюбопитства за пирамидите и получи от въпросната продавачка сносни обяснения на тази тема... Като цяло конкретният магазин ми хареса... Занимателно е...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #3 -: 28 Май 2019 22:10:30, Вторник »

В Софарма Бизнес Тауърс (София) има магазин за минерали и скъпоценни камъни...

Точно днес докато събирах разни камъчета по брега си мислех, че трябва да посетя такъв  магазин...Вече знам къде да отида!
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Slavcho

  • Специален достъп
  • Newbie
  • *****
  • Публикации: 13
  • Total likes: 0
  • Karma: +4/-0
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #4 -: 30 Май 2019 02:33:14, Четвъртък »
Сянка, честито за пирамидата. ;)  Преди 3 години и аз си купих три пирамиди и оттогава все ми стоят на около 10-на см. от главата нощем. Голямата е аметистова, едната от малките е от планински кварц, а другата – аметринова.
Някакви идеи как и за какво биха ми били полезни? [yu]
Сега… Там е работата, че аз никаго не съм вярвал и приемал за възможно, че предметите имат сила в смисъл на магическа такава. Нещо, което, като основна идея, е застъпено и във Форума и това много ми допадна. Те не правят магията. Но възможността да се използват в медитацията, самохипнозата и сънищата изглежда я има и сега се запитах как по-точно това да стане.  Някакви конкретни практики дали има разработени?  Помня, че поставях една от пирамидите върху челото си по време на релаксация/медитаиция, но не съм отчитал нищо конкретно, а не съм го правил веднъж. Просто не съм наясно какво да правя.
Въпреки че имам немалко на брой ярки и няколко с различна степен на осъзнатост сънища през последните 3 години, някак не обвързвам тези факти с пирамидите до главата ми. И преди тях съм имал подобни сънища, затова.
"Само този, който опитва абсурдното, е в състояние да постигне невъзможното."
Мигел де Унамуно

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #5 -: 31 Май 2019 10:29:32, Петък »
Slavcho, добър избор на пирамиди... Понеже те зная от блога ми- искаш ли достъп до практикумите тук? В блога давам само теория... В практикумите са и конкретните техники... След като си изчел блога- имаш на какво да надграждаш, ако го желаеш... Само ми пиши отговора ти...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #6 -: 30 Юни 2019 01:10:15, Неделя »
Да се похваля и аз с моята пирамида от малахит - един от любимите ми камъни...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #7 -: 30 Юни 2019 19:58:30, Неделя »
Красива...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Das Mogan

Re: Пирамида от хематит
« Отговор #8 -: 8 Юли 2019 23:49:16, Понеделник »
Здравейте, прочетох темата и ми стана интересно за хематита, днес отидох до музея и толкова ми харесаха, че си купих камък и колие от хематит, може ли да ми кажете за какво мога да ги използвам.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Пирамида от хематит
« Отговор #10 -: 9 Юли 2019 09:04:32, Вторник »
Здравейте, прочетох темата и ми стана интересно за хематита, днес отидох до музея и толкова ми харесаха, че си купих камък и колие от хематит, може ли да ми кажете за какво мога да ги използвам.

В началото на темата описах достатъчно подробно отговора на въпроса ти...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.