Автор Тема: Дневник  (Прочетена 4625 пъти)

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Дневник
« -: 23 Май 2019 23:47:27, Четвъртък »
Хубаво е да се усвоят основите, а не да се лутам между програмирания и ясновидство без да си имам понятие за трансовите състояния. Та почетох и почвам от тук.


Последната седмица активно се наблюдавам и практикувам. Започнах с медитация и смятам още да поседя на нея, тъй като ми е важно да усвоя въпросната "празнота" добре. Трудно заспивам понеже съм доста креативен и не спират да ми изникват разни идеи около интериорния дизайн... цъкам лампата, рисувам, после лягам и след 5 минути пак... да де ама така не сп1 достатъчно. Та, медитацията ми се получава на елементарно ниво - след известно време лежейки и гонейки мислите успявам да заспя. Преди това да се случи се концентрирам върху звуци и образи и си упражнявам волята, засега добре се получава.


Изникна ми въпрос в процеса, обаче. Както си лежа неподвижно и съм се заслушал в някви тъпани (нещо споделено от Соломон и реших да пробвам) и ми е празно съзнанието. Само усещам ритъма и по едно време решавам да се концентрирам върху даден човек или пък ми се е случвало да си представям нещо, което предстои да свърша. Почвам съответно съвсем умишлено да правя нещо, което не знам точно как да обясня. Напоследък го правя все по-често и без да медитирам, просто така. Та въпросната ситуация е следната - мислейки си провокирам нещо като емоция по-средата под гръдния кош и над корема. Мога да го сравня с адреналина по време на трафик, когато някой овчи кон ми сече пътя. Но не е неприятно както, когато се стресна, ами е нещо друго. Също така се опитвам да си мръдна ръката или крака, но не го правя и този импулс, като че ли се пренасочва към въпросната точка там под гърдите... седя си абсолютно неподвижен и отпуснат, а това мога да го контролирам за няколко секунди. След това, ако пробвам пак е по-слабо. Някаква енергия е това или хормони и ще съм благодарен на разяснение като за индианец... не искам да си вредя нещо.


Другото нещо, което след четене във форума и малко осмисляне разбрах, че и аз през целия си живот съм медитирал без да знам. Абе седя си примерно и гледам облаците по залез онзи ден. Гледам и по едно време се усещам, че главата ми е празна и просто съм спокоен. Днес отново, докато бях на планина - същата работа. Кокоря се и гледам празно, както са ми казвали хора отстрани. Понякога ми се случва докато проектирам дизайни разни да ми се отнася така погледа отвъд монитора в стената и се разфокусирва. Но аз веднага гледам насила да го върна върху екрана... може би трябва да го оставям погледа да си се отнася така... явно има нужда от мини медитацийка и работата ми е дошла в повечко. Какво мислите?
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Дневник
« Отговор #1 -: 26 Юни 2019 03:00:27, Сряда »
Реших да си направя сигил за единственото нещо, което в момента ми пречи и не мога да контролирам. Та написах желанието, че искам да си лягам малко по-рано, примерно в 2... а не баш в 10 - 11 , тъй като вечерта ми е доста полезна и не желая тотално да я губя. Тогава е тихо и мога да презареждам от шумния ден. Начина, по който съм задал да се случи цялата тази галимация е като започна да чета хартиени книги или да медитирам преди лягане, а не да майсторя дизайни или да гледам "Кухня".. примерно  :)) . Тоест да се намали въздействието на всякакви екрани и да почне да ме унася по-рано. Изгорих сигила и ми се е запечатал ясно като образ. От утре трябва да почна да бера плодовете на промяната.



Относно по-горния ми пост не съм практикувал нищо. Ще бъда благодарен все пак на някакви разяснения относно онова, което съм усетил по време на практиката, за да може да продължа спокойно напред.
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Дневник
« Отговор #2 -: 7 Юли 2019 13:00:00, Неделя »
След като е направен сигилът, е ред да се направи и това -

Цитат
да медитирам преди лягане

(книги не са добра идея)

За проявяване на ефекта е нужно време и упоритост...
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Cernunnos

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 110
  • Total likes: 35
  • Karma: +27/-0
    • Профил
Re: Дневник
« Отговор #3 -: 7 Юли 2019 15:23:00, Неделя »
Ефекта на сигила се появи, но последните дни ми става ясно, че е било безсмислено да го правя. Към 1 и нещо даже започва да ми се приспива, но напоследък съм само по заведения по черноморието и шофирам посред нощ. Така че умишлено в момента отлагам изместването на режима за по-натам.
"...да се отнасям с недоверие към това, което разправят разни чудотворци и магьосници в своите заклинания, отпъждания на духове и други подобни действия. Да не отглеждам пъдпъдъци..."
- Марк Аврелий