Автор Тема: Предай нататък...  (Прочетена 12774 пъти)

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предай нататък...
« Отговор #15 -: 17 Юли 2019 22:28:35, Сряда »
Днес една малка душичка за няколко минути, без даже да има подобно намерение, ми даде урок по човечност и ме замисли така, както никой учител не е успявал... Децата могат да бъдат прекрасни учители.  [cvete]
Бях на стадиона и си направих хубава тренировка, след което реших да се разходя една-две обиколки, за да разпусна. Минах покрай двама мъже и ме спряха, за да ме питат какво ми пише на тениската, какво бойно изкуство е това и т.н. И както си говорих с тях, към мен се затича едно 10-годишно момченце, вероятно синът на един от мъжете... Погледна ме в очите настоятелно и ме попита: "Как се казваш?". Аз му отговорих и последва въпросът: "А на колко години си?", след това "Къде живееш?", "Улица кой номер?". Баща му каза да не му орбъщам внимание, защото детето е маниак на тема числа, но ми беше толкова симпатично, че вместо да ми досади, ми стана едно такова сладичко... Направи ми впечатление, че хлапето е ужасно интелигентно(направо гений), защото като му казах адреса си, веднага знаеше къде ми е блокът и като казах номера на апартамента си, описа как изглежда прозорецът в стаята ми... Опитах се да го попитам как се казва и на колко е, но той сякаш изобщо не ми чуваше въпросите, а само стреляше въпрос след въпрос към мен... Като тръгнах да си продължавам с разходката, ме спря, погали ме по ръката и каза: "Ние сме приятели, нали?", аз му се усмихнах и след това ме прегърна. После ми предложи вода, защото съм му изглеждала изморена и накрая ми благодари, че съм му разказала толкова неща... Е това детенце направо ми стопли душата! По принцип много мразя някой да ми навлиза в личното пространство, но то беше като малко ангелче. Не можете да си представите каква невинност и топлина излъчваха очите му...
Светът има нужда от повече хора като това момченце...
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #16 -: 17 Юли 2019 22:34:54, Сряда »
Погледна ме в очите настоятелно и ме попита: "Как се казваш?". Аз му отговорих и последва въпросът: "А на колко години си?", след това "Къде живееш?", "Улица кой номер?".

Ти внимавай, защото в съзнанието на детето все още не се е появила цензурата по отношение на това, да се внимава какво и къде се говори. А последиците могат да бъдат неприятни...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предай нататък...
« Отговор #17 -: 17 Юли 2019 22:38:41, Сряда »
Тати така е обезопасил влизането вкъщи, че и професионален крадец би се затруднил да влезе...  [victory]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #18 -: 17 Юли 2019 22:39:40, Сряда »
Тати така е обезопасил влизането вкъщи, че и професионален крадец би се затруднил да влезе..

Това е само един от възможните варианти...
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #19 -: 17 Юли 2019 22:56:36, Сряда »
Детето е със силно ясновидство. А околните даже не забелязват...
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предай нататък...
« Отговор #20 -: 17 Юли 2019 23:16:35, Сряда »
Определено е ясновидец - много си личи... Няма как родителите му поне малко да не са забелязали, че е "различен", още повече пък баща му очевидно беше интелигентен човек.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #21 -: 15 Август 2021 06:57:02, Неделя »
Автор: Станислав Минчев, фейсбук

Искам да ви разкажа за една лична инициатива, която подхванах преди близо една година. Пък ако ви се стори добре – може да взаимствате.

Всеки ден като изляза от нас, вървейки по улицата, или в планината или където и да било, вдигам по три боклучета от земята и ги хвърлям в близкия кош/казан. Чашки от кафе, опаковки от храна, кутии цигари, бутилки и каквото ми изпадне пред очите.

Първите няколко дни се чувствах леко странно, виках си – абе не съм боклукчия да обирам на хората нещата от земята, но след още точно ден, въпросното чувство се превърна в една малка капчица гордост, че в днешния ден съм бил полезен не само на себе си, а поне малко и на обществото. Доста приятно и странно чувство, че си помогнал с нещо дори толкова дребно.

Ta, aко сметнем, че 300 от 365 дни съм вдигал по 3 боклучета от земята, това излиза, че за една година са близо 900 неща. Доста повече отколкото ако изчистя една поляна за няколко часа в инициативата „Да изчистим България за един ден“. Или както се казва в онази приказка – капка по капка – вир.

И точно онзи ден се замислих – Ами ако това стане като лавина и не само аз, а масово всеки започне да вдига по 3 боклучета от земята? Не 5, не 10, не 30 – 3 са достатъчни. Едно на ръка, че неусетно заобикалящата ни среда ще стане доста по-чиста, но и всеки ще започне да има нужда да помага повече на обществото и околните.

Не е срамно, не е мръсно, без значение какъв или каква сте.

"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #22 -: 15 Август 2021 07:25:51, Неделя »
Идеята ми допада. Ще те последвам!
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Astaroth

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 305
  • Total likes: 95
  • Karma: +45/-0
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #23 -: 15 Август 2021 09:16:44, Неделя »
Идеята ми допада. Ще те последвам!


Цеци, инициативата не е моя... Автора, както и това от къде е взета са посочени в началото на публикацията. Обаче не това е важното, в крайна сметка... Лично за себе си започнах от днес на плажа.
"Именно защото не търси признание, то не може да му се отнеме..."

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Предай нататък...
« Отговор #24 -: 17 Август 2021 00:28:32, Вторник »
Включвам се и аз  [yu]
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен feniks75

  • Специален достъп
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 379
  • Total likes: 148
  • Karma: +17/-4
    • Профил
Re: Предай нататък...
« Отговор #25 -: 17 Август 2021 06:34:55, Вторник »
Понеже не мога да свикна с човешката "мръсотия" харесвам да живея на село.Когато изляза в природата първо почиствам и после сядам.Отпадъците от урбанистичният ни живот вече създават цели острови в океана  със свои  екосистеми в тях.Идеята е добра все от някъде трябва да се започне. [ok]
Незнам дали умът ми създава определени мисловни конструкции за определен вид руна или руната шаблонира конкретна ситуация  в умът ми