Автор Тема: Hypophrenia  (Прочетена 6053 пъти)

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Hypophrenia
« -: 3 Октомври 2019 12:59:10, Четвъртък »

Чувството на тъга без основателна причина.
През последните дни, от когато почнах университета, през повечето време ми е отпаднало и тъжно, а реално погледнато нямам основателна причина поради която да се чувствам така, затова се обръщам към вас с молба за идеи или съвети как да прекратя това състояние понеже малко или много афектира живота ми и не е приятно. Пробвал съм какво ли не, пробвал съм да медитирам, да се занимавам с неща които харесвам, да пиша, да говоря с хора, да разкажа за това на някого, пробвал съм и японския метод за релаксация с пръстите, да пия чай, да се изолирам от всички и честно казано, нямаше голяма полза от това. Благодаря ви.


Оставям ви с едно от нещата които най-много мислих тези дни и още ми е в главата, може вие да ми помогнете с вашата гледна точка  ;D . Щом сме социални същества, защо хората се разделяме на групички? защо избягваме да контактуваме с хора които имат различна гледна точка или просто са различни от нас? Защо разделяме обществото според това кой какъв е, а не се стараем да си помагаме взаимно за да изградим заедно едно хубаво бъдеще, където да може да живеем всички щастливи? :'(
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Hypophrenia
« Отговор #1 -: 3 Октомври 2019 13:14:36, Четвъртък »
Щом няма някаква по-сериозна и по-дълбока причина за това, остава да е нещо съвсем просто и обикновено... Дали не е от промяната на климата и по-мрачното в сравнение с лятото време?  [umnik]


А по дргуите, по-философски въпроси, ще се включа по-късно, че от телефон и в час в мен не протича кой знае каква задълбочена мисъл, а пък са интересни теми за размисъл и обсъждане... :)
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #2 -: 3 Октомври 2019 15:36:03, Четвъртък »
Щом сме социални същества, защо хората се разделяме на групички? защо избягваме да контактуваме с хора които имат различна гледна точка или просто са различни от нас? Защо разделяме обществото според това кой какъв е, а не се стараем да си помагаме взаимно за да изградим заедно едно хубаво бъдеще, където да може да живеем всички щастливи?
Вземи няколко книжки по социология и почети за социалното и цивилизационно разслоение. Може би ще намериш отговор.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #3 -: 3 Октомври 2019 16:57:58, Четвъртък »
Велерот, без малко да ти подмина темата понеже си я написал на латиница, още повече, че гугъл преводача отказа да ми я преведе... Та занапред моля те, пиши си темите на кирилица - форумът е български все пак. Колкото до състоянието в което си... Форум за психология би ти свършил по-добра работа, но ще пробвам да ти отговоря и аз.  Ако не се справя Сянка като психолог ще помага. Когато аз попадна в състоянието което описваш го определям като СКУКА. Голяма всепоглъщаща скука която ме докарва до там да ме дразнят околните, да не ми се стои сама, да ме избива на рев и да ме нападат черни мисли. Следващото което идва след скуката е депресията и тя може да е страшна. Аз лично, за да не се докарам до там още като усетя скуката се захващам да уча нещо. По възможност нещо дето хем ми е нужно, хем не ми е баш по вкуса. И се хващам и го уча сериозно. Познай само след няколко дена тормоз над себе си как срещите с приятели, интересна книга или филм и дори обикновена разходка ми се струват най-хубавите неща на света. Другият вариант е да започнеш някакъв козметичен ремонт в къщи. Пребоядисай, размести или направи основно почистване. Три дена бач без прекъсване и после живота ти се струва прекрасен.
Колкото до това:
защо избягваме да контактуваме с хора които имат различна гледна точка или просто са различни от нас?


Предполагам, че защото сме стадни животни и кравите не си общуват с вълците примерно... А в частност, аз си общувам безпроблемно със най-различни хора. И не само си общувам, но са ми и приятели. Никога не ми е било проблем, че имаме различни гледни точки. Имам между приятелите си успели бизнесмени, артисти, икономисти, журналисти, лекари, общи работници, шофьори и даже клошари. Имам и силно набожни приятели, кои православни, кои в някоя шантава секта... И между всичките ми така различни сами по себе си мои приятели има само едно общо нещо - всички до един са читави хора. Под читави разбирам хора честни, директни, думата им на две не става и... И са най-прекрасните хора на света!

На останалото Волк ти отговори.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #4 -: 3 Октомври 2019 23:27:46, Четвъртък »
Щом сме социални същества, защо хората се разделяме на групички? защо избягваме да контактуваме с хора които имат различна гледна точка или просто са различни от нас? Защо разделяме обществото според това кой какъв е, а не се стараем да си помагаме взаимно за да изградим заедно едно хубаво бъдеще, където да може да живеем всички щастливи?
Вземи няколко книжки по социология и почети за социалното и цивилизационно разслоение. Може би ще намериш отговор.


Чел съм много книги по социология, но все пак, искам да знам и мнението на хора които имат и други гледни точки
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #5 -: 3 Октомври 2019 23:34:22, Четвъртък »
Велерот, без малко да ти подмина темата понеже си я написал на латиница, още повече, че гугъл преводача отказа да ми я преведе... Та занапред моля те, пиши си темите на кирилица - форумът е български все пак. Колкото до състоянието в което си... Форум за психология би ти свършил по-добра работа, но ще пробвам да ти отговоря и аз.  Ако не се справя Сянка като психолог ще помага. Когато аз попадна в състоянието което описваш го определям като СКУКА. Голяма всепоглъщаща скука която ме докарва до там да ме дразнят околните, да не ми се стои сама, да ме избива на рев и да ме нападат черни мисли. Следващото което идва след скуката е депресията и тя може да е страшна. Аз лично, за да не се докарам до там още като усетя скуката се захващам да уча нещо. По възможност нещо дето хем ми е нужно, хем не ми е баш по вкуса. И се хващам и го уча сериозно. Познай само след няколко дена тормоз над себе си как срещите с приятели, интересна книга или филм и дори обикновена разходка ми се струват най-хубавите неща на света. Другият вариант е да започнеш някакъв козметичен ремонт в къщи. Пребоядисай, размести или направи основно почистване. Три дена бач без прекъсване и после живота ти се струва прекрасен.
Колкото до това:
защо избягваме да контактуваме с хора които имат различна гледна точка или просто са различни от нас?



Благодаря ти. Извини ме за това, че написах темата на английски.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #6 -: 5 Октомври 2019 00:27:26, Събота »
Чел съм много книги по социология, но все пак, искам да знам и мнението на хора които имат и други гледни точки
Пример:
Представи си да дискутирам със зидар:
"Душу поют кузнечики.
Воруeт время.
Мелодия."
Тема - интерес - селекция - обособяване на група.
Libertas cogitandi agendique.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #7 -: 5 Октомври 2019 21:24:12, Събота »
Аз съм строителен работник, понякога и зидар, Волк. Мъдростта не е набор от знания, а сбор от опит. За него се иска време.
За меланхолията - сложи си корк под леглото, смени начина на хранене и носи броня сред непознати хора, младежо.
И вземи да се влюбиш в някого!


Защо не съм млад, мама му стара!
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Hypophrenia
« Отговор #8 -: 6 Октомври 2019 22:49:56, Неделя »
Благодаря ви, почнах да правя разни работи и да пречупвам ежедневието, правейки всеки ден по нещо ново, засега го правя само за втори ден, но определено се усеща промяна
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца