Автор Тема: Времето  (Прочетена 7501 пъти)

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Времето
« -: 13 Март 2019 12:47:19, Сряда »
Здравейте скъпи форумци. Аз съм нов в форума, но скоро ми се наложи да водя разговор за 'времето' за това искам да ви питам и вас. Какво е времето за вас  как възприемате времето? И как бихте описали времето ?  [victory]
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен Цеци_Вихронрав

  • Обсебена
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 10106
  • Total likes: 199
  • Karma: +97/-0
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #1 -: 13 Март 2019 14:07:37, Сряда »
Времето е много разтегливо понятие... Времето като прогноза или времето като величина?
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 890
  • Total likes: 170
  • Karma: +63/-3
  • Влюбена в огъня
    • Профил
    • Black Fire
Re: Времето
« Отговор #2 -: 13 Март 2019 19:11:04, Сряда »
Не е възможно да се даде определение за "време"... също както за точка, права и равнина в математиката... Те самите са опора, на която се позовават дефинициите на други термини, но на тях самите... Хм, сякаш е малко трудно да се измисли.  [umnik] Може би ще е по-лесно да се дефинира времето, като за съпоставка се използва пространството - по метода на противопоставянето.
Лично за мен времето е в пъти по-трудна за усвояване категория от пространството, не боравя с него никак добре... Или изоставам от него, или пък го изпреварвам, но все не мога да се синхронизирам с него. Че не го контролирам - ясно, ок... Лошото обаче е, че не мога и да го слушам. Все се опитвам да го надхитря, да го завъртя, да го променя, да го забавя или забързам... А пък то, пустото, не слуша! Прави си каквото си иска и докато се усетя, се оказва, че неусетно съм се изгубила из него. Винаги ясно осъзнавам КЪДЕ се намирам, но понякога ми е трудно да разбера КОГА се намирам. Понякога минутите ми минават бавно, а годините - бързо. Как става това, не мога да кажа... Лакатуша се между миналото и бъдещето, а настоящето все отлита нанякъде... 
Та, какво е за мен в общи линии времето - едно голямо неизвестно... И да, има си величина за измерване, която хората са измислили, но тя изобщо не отговаря на субективното ми усещане за него. Аз лично не го разбирам и не боравя добре с него, нито мога да му дам определение... Надявам се с течение на времето... таковата, по време на неговото течение... оф...  [taunt] Абе надявам се все някога да се науча да се справям с него.
Зодиите са измислица, но ако си Риби или Стрелец, не те харесвам.

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #3 -: 14 Март 2019 18:50:23, Четвъртък »
Много интересен въпрос. Питащият знае повече от нас. 🙂
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #4 -: 27 Март 2019 11:50:01, Сряда »
Под въпроса 'какво е времето?' имам предвид как го въсприема всвки един по отделно. Примерно, за един от вас времето може да е само часовете, които минават, за друг може да е определена час от историята  Понеже ми се налага да правя доклад за 'времето' и не ми е оточнено нищо повече се обръщам към вас за помощ и мнение  [victory]
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен posleden

  • Практици
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2695
  • Total likes: 115
  • Karma: +85/-0
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #5 -: 27 Март 2019 22:01:54, Сряда »
По кой предмет е темата?
Не нося броня.
Не всеки, който скита, е изгубен.
Не съм магьосник - тук съм само за цвят.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #6 -: 8 Април 2019 13:02:52, Понеделник »
По физика
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен theshadow

  • Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6192
  • Total likes: 135
  • Karma: +106/-1
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #7 -: 11 Април 2019 07:38:21, Четвъртък »
Щом е за физика, ще ти трябват неща за пространство-време, като това: КЛИК.
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Veleroth

  • Специален достъп
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 242
  • Total likes: 11
  • Karma: +7/-0
  • Ако няма да кажеш нещо умно, по-добре мълчи
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #8 -: 25 Април 2019 12:29:34, Четвъртък »
Благодаря ти, сянка.
Видях я за последен път,
за един миг и тогава,
осъзнах колко я обичам...

Думите са бледи сенки на забравени имена. Както имената имат сила, така и думите имат сила. Думите могат да запалят огън в съзнанието на хората. Думите могат да изкълчат сълзи от най-твърдите сърца

Неактивен volk22

  • Практици
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 294
  • Total likes: 1
  • Karma: +19/-1
    • Профил
Re: Времето
« Отговор #9 -: 24 Юни 2019 19:37:45, Понеделник »
Относно времето във физиката - времето е субективно и не подлежи на манипулации. И относително, съгласно теорията на Айнщайн и експеримента на Хафеле-Китинг през 1971г.
Libertas cogitandi agendique.