Автор Тема: бар "Таласъмска среща"  (Прочетена 6283 пъти)

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Публикации: 295
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
Re: бар "Таласъмска среща"
« Отговор #45 -: 9 Януари 2019 23:06:52, Сряда »
При условие, че магията е управление на енергия и най-вече собствената си, а от там насетне компот от физика, химия, биология и психология ние така наречените потомствени магове хич не сме за завиждане.
Баба ми все ми викаше "Не го мисли по научно му - почувствай го!!!". Е, да ама аз като искам да зная защо мога да бая примерно?! Зная как да бая, виждам резултата, но не мога да си обясня как аджеба става. Добре, че намерих този форум и тук взех да схващам това дето го мога защо го мога.
Определено ти завиждам... Аз съм човек на изкуството по принцип - ако ще схвана нещо, то ще се случи интуитивно, защото съм го почувствала, защото първо е преминало през сетивата ми, а чак след това ще се опитам да си обясня закономерностите и как точно съм го схванала даденото нещо(а може и изобщо да не си задам подобни въпроси, а да живея с мисълта, че съм успяла просто защото имам талант). А пък точните науки... Ох...  [umnik] Писанията на Сянката много добре ги схващам на теория, смисъл осъзнавам написаното, схващам механизма, по който трябва да се направи някоя магия(след около четвъртия прочит), но сякаш тази информация не стига по никакъв начин до собствените ми сетива, липсва усещането. Не мога да направя нещата интуитивно, все разсъждавам, обмислям, съмнявам се...
По-добре сърцето ми да се пръсне от неконтролируемо страстна емоция още утре, отколкото да прекарам на Земята вечност, белязана от апатия...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 9526
    • Профил
« Отговор #46 -: 9 Януари 2019 23:18:02, Сряда »
Споко, ще свикнеш.  :) Като се нагълташ с достатъчно теория и някак от самосебе си ще почнеш да правиш нещата.
И никога не се притеснявай да питаш и ако даден начин не ти пасва да пробваш друг, а после и да споделиш.
Соломон постоянно ме залива с въпроси, но и аз уча много от него. Има неща на които той намира по-бърз и лесен начин да се случат.
"Кат тасманийски дявол си в устата."
 Последен

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #47 -: 9 Януари 2019 23:27:03, Сряда »
Споко, ще свикнеш.  :) Като се нагълташ с достатъчно теория и някак от самосебе си ще почнеш да правиш нещата. 
А, дано!
И никога не се притеснявай да питаш и ако даден начин не ти пасва да пробваш друг, а после и да споделиш. Соломон постоянно ме залива с въпроси, но и аз уча много от него. Има неща на които той намира по-бърз и лесен начин да се случат.
Аз пък по принцип питам него, като не разбера нещо... Но ще те имам предвид и теб. Тааа, бъди готова да получаваш от време на време грешни въпроси от рода на "Нали понеже динозаврите са земноводни, се хранят с ориз?"  [yes]
По-добре сърцето ми да се пръсне от неконтролируемо страстна емоция още утре, отколкото да прекарам на Земята вечност, белязана от апатия...

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1269
    • Профил
« Отговор #48 -: 9 Януари 2019 23:47:49, Сряда »
Магия с чете не се учи... [crazy]
Когато нещо иска да се знае - много се пита и се разпитва (като мене, който съм като кърлеж в това отношение), но не само...трябва и на практика да се изпитат нещата.

То туй магията за мене е като рисуването - можеш да изчетеш тонове материали за историята на изобразителното изкуство, да четеш за техники на рисуване, за смесване на цветове, ала бала и да знаеш много по темата....но като хванеш четката да мацаш - от първия път може и да не се получи това, което си очаквал, въпреки теоретическите знания които имаш...
От друга страна, виждаш как някакво хлапе на 10 години рисува по-добре от теб, нищо че не знае кой е Ван Гог, Да Винчи, Климт или пък идея си няма що е то кубизъм и що е то център на сюжета.....то просто си рисува добре, защото го е правил от детската градина насам и има опит...
Това с рисуването със сигурност не се получава от първия път, нито от втория, нито пък от третия.....става бавно и постепенно...Е, понякога и по инцидент може да се получи някой шедьовър, има и такива случаи...

А потомствените магове - предполагам, че и на тях не им е толкова лесно...те просто са се пръкнали с готови четки и бои...и в началото пак пада голямо мацане...ала родените мъгъли сами трябва да си ги изготвят...( за енергийна конфигурация говоря )  [phil]
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #49 -: 10 Януари 2019 13:21:50, Четвъртък »
Нищо не се учи с четене, дори и езикът не може да бъде добре усвоен, ако се учи единствено с четене, но все пак зависи и от конкретния човек как най-добре възприема... Аз ще сравня магията с Карате(защото е нещо що годе познато за мен) - безкраен път, по който колкото и да вървиш, все пак има какво ново да научиш и как да се доусъвършенстваш. Само че за всеки този път е индивидуален и каквото помага на един, може изобщо да не повлияе на друг... И в Карате е така, че някои хора повече се затрудняват във физическото прилагане на техниките, усещането и координацията на тялото, а на други им е по-трудно да разберат самия смисъл на движението, откъде да дойде силата, какво трябва да е състоянието на ума, каква изобщо е целта на Карате... Та, ако при магията важи същият принцип, би трябвало пак да има два типа хора, първият от които се затруднява с теорията, но е добър практик, а вторият усвоява лесно теорията за сметка на практиката. Ако греша, ме поправете...

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #50 -: 10 Януари 2019 15:32:52, Четвъртък »
Съгласи ме.  [yahoo]
 Последен

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2370
    • Профил
« Отговор #51 -: 10 Януари 2019 20:21:50, Четвъртък »
 [victory] [victory]
Не нося броня.
Не всеки, който скита е изгубен.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 5762
    • Профил
« Отговор #52 -: 14 Януари 2019 07:30:15, Понеделник »
Таковата... Моля ви някой да каже срещал ли е таквози чудо по пазара и става ли да се правят магии с него? [confused]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #53 -: 22 Януари 2019 10:03:46, Вторник »
Ей значи, какви сте вие... Такива, таковата... Тишина и мълчина пазите! Не разбрах сега с това адвокадо магии правят ли се и как? А вчера освен кървава, луната била и вълча! Тъкмо ми се видя като да е Времето подходящо! И аз да изтърва да направя магия с адвокадо заради вас!  [rev]
Познанието е само за тези, които са готови да жертват време и усилия, за да се сдобият с него.

Неактивен Solomon

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 1269
    • Профил
« Отговор #54 -: 22 Януари 2019 10:28:46, Вторник »
Луната и аз я изпуснах...
.....та, аз като професор по лукови науки... [umnik] [umnik] , таковата, смело мога да кажа, че това уж авокадо, всъщност е "адвокадо" и е магическо растение, класифицирано от Министерството на Магията и Вещерството като магическо растение вид плодови (да не се объркате от външния вид, нито го гледайте къде расте), тип 8-мо ниво на четвъртия вътрешен кръг на мастенията (магическите растения)...
Обаче...без пряк анализ (вкус, съчетаемост с манджи или фрешове и др.) никога не можем да бъдем толкова сигурни...
Пак казвам, външният вид да не ви обърква...
Таа...да, Сянка, може да се правят магии с това растение...предимно служи за черномагьоснически защитни магии...таковата...
Магията е само наука, която все още не разбираме...

Неактивен Libra777

• Специален достъп
  • Sr. Member
  • Огнена вещица
    • Профил
    • Поезията на една Либра
« Отговор #55 -: 22 Януари 2019 11:21:02, Вторник »
Аз се сещам за един хубав ритуал за почитане на Сатан, но ви го казвам само сащото Сянката тъй любезно попита... Иначе е тайна, шшш...  [wizard]
За ритуала ви трябват труповете на две крави(важното е да сте ги убили лично, за да е вложена личната ви енергия в ритуала), няколко свещи и 10 килограма адвокадо. Прави се следното: адвокадото се разделя на две равни части и се натъпква в кравешкото месо. После черепите на животните се слагат отгоре, а свещите се подреждат във форма на пентаграм около тях. Палят се(тук е важно да се отбележи, че е необходимо владеене на пирокинеза, тъй като ако запалите свещите по друг начин, ритуалът няма да подейства)... Остава една само една последна стъпка - казва се молитва за прошка от Сатан. Нея обаче няма да я пиша тук, че е твърде секретна...
  [wizard]

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #56 -: 22 Януари 2019 20:07:14, Вторник »
С тая вълча луна сама съм си за убиване... Аз си мислех, че е днес на разсъмване, а тя била вчера... А вчера почивам, което не ми попречи да се събудя в 5 да пия кафе до 7 и след като изпратих мъжовете на работа да си гушна котките и да легна пак. И да бях погледнала през прозореца докато го пих това кафе, ама... И сега ми отиде вълчата магия на кино.
А адвокадото, Сянка, както каза и Соломон се ползва в магия за защшита. Най-вече защита от зли адвокати и други примати. :)
 Последен

Неактивен Цеци_Вихронрав

• Обсебена
  • Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #57 -: 22 Януари 2019 20:10:36, Вторник »
Либра, на Сатан занапред ритуали само с трупове на хлебарки! Да заносаш толкова месо в тея гладни години само за да измолиш прошка от Сатан не си струва. Да не говорим, че той като ми иска прошка не коли никакви крави, а ми носи шоколад - без зъби останах от неговите шоколади...
 Последен

Неактивен posleden

• Практици
  • Hero Member
  • Публикации: 2370
    • Профил
« Отговор #58 -: 22 Януари 2019 20:57:56, Вторник »
 :)
Не нося броня.
Не всеки, който скита е изгубен.

Неактивен theshadow

• Админ-ДИКТАТОР
  • Administrator
  • Hero Member
    • Профил
« Отговор #59 -: 23 Януари 2019 07:01:37, Сряда »
@ Цеци

Либра, на Сатан занапред ритуали само с трупове на хлебарки! Да заносаш толкова месо в тея гладни години само за да измолиш прошка от Сатан не си струва. Да не говорим, че той като ми иска прошка не коли никакви крави, а ми носи шоколад - без зъби останах от неговите шоколади...

Няма да се получи при мен, таковата... Крави не се намират... Приватизацията ги изтреби отдавна... Хлебарки също имаше някога преди години (те оцеляха при приватизацията, много са издръжливи гадинките), но ме дразниха и дойде моментът, когато им намерих цаката с някаква свръх-секретна японска военна технология, която ги изтреби и сега няма... Не проверих дали щяло да ми трябват за в бъдеще, че да запазя някой и друг експонат...

Само шоколад се намира... Да взема да ти пратя шоколада на теб, а ти се оправяй със Сатан, таковата... Друго не ми хрумва...  [wizard] Имаме ли сделка?

@ Solomon

Луната и аз я изпуснах...
.....та, аз като професор по лукови науки... , таковата, смело мога да кажа, че това уж авокадо, всъщност е "адвокадо" и е магическо растение, класифицирано от Министерството на Магията и Вещерството като магическо растение вид плодови (да не се объркате от външния вид, нито го гледайте къде расте), тип 8-мо ниво на четвъртия вътрешен кръг на мастенията (магическите растения)...

Чак тип 8мо ниво на четвъртия вътрешен кръг на мастенията?! Че това си е цяла страхотия... Сигурно и хапе!

@ Libra777

А нещо по-несмъртоносно и лесно няма ли? Защото крави няма остави, ами май и японците свършили, та и технологията, онази военната и секретната, няма от къде да я поръчам... Не за друго, но много е ефективна... Пък пирокинезата ще я докарам... Все ще се намери някой дракон да я свърши тази работа... Тях много ги бива да палят разни неща или поне такива слухове се носят в Бара...